عمومی

آمار جان باختگان کرونا در اردبیل به بیش از ۱۹۰۰ نفر رسید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

شهرام حبیب زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در گفتگو با خبرنگار آنلاین ، وضعیت کرونا در اردبیل را نگران کننده و خطرناک خواند و گفت: در حال حاضر بیش از 500 نفر در بیمارستان بستری هستیم و اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد ، “در آینده ، میزان بستری شدن به 800 تا 900 نفر می رسد و تعداد قربانیان به شدت افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه علیرغم بسته بودن سالن ها اما شاهد مراسم داخل خانه ها هستیم ، افزود: موج جدیدی از ویروس ها دلتا خطرناک نیز در سنین جوانی شایع است و ما باید به طور جدی به پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به واکسیناسیون در سنین مختلف در استان اشاره کرد و گفت: 40 مرکز بهداشتی درمانی در شهر اردبیل و سراسر استان بیش از 250 مرکز بهداشتی با کادری مجرب برای تزریق واکسن کرونا ایجاد شده و در حال انجام هستند. کاملاً آماده واکسیناسیون افراد با درآمد بالا است. آنها 50 سال سن دارند و اولویت دارند.

حبیب زاده تصریح کرد: تاکنون 182 هزار نفر از استان اردبیل واکسینه شده اند که 40 هزار نفر هر دو دوز را دریافت کرده اند و 141 هزار دوز نیز برای اولین بار تزریق شده است.

وی با تسلیت و تسلیت به خانواده های داغدار استان اردبیل گفت: در 24 ساعت گذشته 4 نفر از همان استان جان خود را از دست داده و 79 بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند. ما این هفته خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اینکه در حال حاضر 539 بیمار در بیمارستان های استان اردبیل بستری هستند ، افزود: شب گذشته 112 بیمار جدید بستری شدند و روند درمان 73 بیمار بهبود یافته کرونری به خوبی انجام شد و این بیماران هم اکنون به طور نسبی هستند. و به طور کلی عمومی مناسب از بیمارستان مرخص شدند.

وی گفت: متأسفانه در 24 ساعت گذشته تعداد بستری ها در استان اردبیل افزایش چشمگیری داشته است و در صورت تداوم این روند تخت خالی در بیمارستان ها نخواهیم داشت.

حبیب زاده اظهار داشت: در حال حاضر شهرهای اردبیل ، پارس آباد ، مشگین شهر ، خلخال ، گرمی i اصلاندوز در حالت قرمز و شهرها سوارکار نیر، نه، سرعین و کوثر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

دکمه بازگشت به بالا