فرهنگ و هنر

آموزش و پرورش بدآموزی دارد!

سمیرا اصلان پور با بیان اینکه ادبیات نقش کمی در آموزش نسل ها داشته است ، می گوید: “آموزش و پرورش بیشترین نقش و تأثیر را در آموزش دارد که این نیز دارای تحصیلات ضعیف است.”

در مصاحبه با مجله تفریحی زیباروز ، نویسنده ادبیات “کودکان و نوجوانان” درباره اتفاقی که برای رومینا رخ داد ، دختر 14 ساله اهل تالاشی ، و در مورد مرگ وی به دست پدرش گفت: این پیچیده تر از ادبیات است ، به خصوص اکنون که میزان خواندن در بین گروه های سنی مختلف ، به ویژه نوجوانان کاهش یافته و به دلیل فضای مجازی نامناسب و مجازی ، ارتباطات غیر منطقی بین برخی از کودکان داستان را توسعه داده و به طور چشمگیری پیچیده کرده است. او هست. آموزش و پرورش و رادیو و تلویزیون نقش مهمی در آموزشهای مختلف فرهنگی دارند ، اما متأسفانه نسل جوان ما آموزش خود را از مطالب پراکنده فضای مجازی انجام می دهد؛ آنها به جای اینکه از طریق خانواده ، تحصیل و تحصیل پرورش پیدا کنند ، در این فضا زندگی می کنند و برای آنها طبیعی است که بتوانند در آن فضا تأثیر بگذارند.

وی در ادامه گفت: قبل از ظهور اینترنت و فضای مجازی ، ادبیات نقش کمی در آموزش نسل ها داشتند. بیشتر نوجوانان بیشتر به کتاب های زرد علاقه مند بودند و آنها را می خواندند. از زمان ظهور فضای مجازی اوضاع بدتر شده است و تیراژ کتاب کاهش یافته است.

اصلان پور با تأکید بر اینکه ساختمان فرهنگ سازی از طریق آموزش و رادیو و تلویزیون به وجود نیامده است ، اظهار داشت: از طرف دیگر والدین در این زمینه بزرگ شدند و تحصیل نکرده بودند و آموزش چیزی به آنها نمی آموزد. است. آنها چیزی را از یک سریال تلویزیونی یا شبکه خانگی گرفته اند و چگونه می توانند فرزندی پرورش دهند؟ نسل فعلی ما به درستی آموزش دیده نیست و والدین آنها نیز نیستند.

وی تأکید کرد: آموزش بیشترین تأثیر را در تربیت نسل جوان دارد اما از نظر آموزش صفر است و چیزی به دانش آموزان نمی آموزد. من به دنبال انتقاد در مورد آموزش نیستم ، اما بسیاری از آن را مورد انتقاد قرار می دهند و می گویند این فقط از طریق بایگانی تدریس می شود. همانطور که گفتم ، در زمینه پرورش نه تنها عملکرد مثبتی ندارد بلکه منفی نیز عمل می کند؛ به عنوان مثال ، اگر کودکی که به طور سنتی مستعد مشکلات دینی است ، در یک محیط آموزشی قرار گیرد ، این تمایل به دلیل اعمال نامناسب آموزشی که در آنجا وجود دارد از بین می رود. من فکر می کنم اشتباه ترین کار در این زمینه ، آموزش نادرست ما است.

اصلان پور خاطرنشان می کند: هیچ کاری که یک نویسنده یا یک منتقد بتواند انجام دهد وجود ندارد. من به عنوان یک نویسنده فقط می توانم نظرات خود را بیان کنم ، نه متخصص دارم و نه مسئولیتی. من مدت زمان زیادی کتاب ننوشته ام. چه چیزی باعث می شود که وقتی می بینم فردی بی سواد در اینستاگرام چند میلیون دنبال کننده دارد ، بنویسم و ​​بعضی از نوجوانان نمونه او را دنبال می کنند؟ آیا کسانی که در این زمینه آموزش های خوبی را پشت سر گذاشته اند ، هستند؟ به گفته پیامبر ، s.a.v.s. ، آموزش از کودکی شروع می شود و در بزرگسالی نمی تواند بر کسی تأثیر بگذارد. آنچه به کودکان آموخته می شود ، حتی قبل از مدرسه ، در مهد کودک و از طریق خانواده ، تأثیر بیشتری بر فرد دارد. این قبل از بحث ادبیات است. ادبیات زمانی به وجود می آید که کودک می تواند بخواند ، اما قبلاً چیزهای زیادی را از طریق والدینی که به درستی تربیت نشده اند آموخته است.

وی گفت: “من مدتهاست احساس می كنم كه نوشتن كمتر مفید شده است و مردم تمایل به رفتن به مدرسه ندارند.” هیچ آموزش وجود ندارد؛ به عنوان مثال ، کودکان در مهدکودک ها چه چیزی را به خاطر می آورند؟ آیا کنترل محتوای آموزشی آنها وجود دارد؟ آموزش فقط بد است و به یک فرهنگ متعالی منتهی نمی شود. آنها حتی آموزه های مذهبی به کودکان نمی آموزند. به جای بهبود ، تربیت چندین نسل پس از انقلاب رو به وخامت گذاشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا