عمومی

اختصاص اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری به پروژه های اطراف حرم مطهر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرا سید مرتضی ساقیان نژاد شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاحیه پروژه های عمرانی و شهرسازی قم که با حضور وزیر کشور در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد، گفت: در برنامه اول و دوم. شهرداری قم 35 تقاطع همسطح بدون برنامه دارد که این پروژه ها در مناطقی هستند که در مسیر اصلی و اصلی شهر قرار دارند.

شهردار قم با بیان عملکرد پروژه تونل و زیرگذر شهدای سه شنبه، افزود: این پروژه در واقع یک پروژه تلفیقی است که مناطق مختلف قم از جمله مناطق 2، 4 و 8 را به هم متصل می کند.

ساقیان نژاد گفت: تونل غدیر نیز به این شفت متصل می شود که امیدواریم تا اوایل سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی در قسمت دوم سخنان خود خاطرنشان کرد: اولویت شهرداری در سال جاری و آینده برخورد با هسته مرکزی شهر است.

شهردار قم بیان کرد: ۴۸ و ۳۲ هکتار زمین برای پروژه های اطراف حرم حضرت فاطمه معصومه(س) است.با) و بافت فرسوده هسته مرکزی قم اختصاص یافته است.

وی در دومین بخش از سخنان خود با قدردانی از وزیر کشور و نگاه ویژه وی به شهر قم تصریح کرد: تا نیمه شعبان امسال 50 دستگاه اتوبوس و 50 دستگاه وانت به شهرداری قم تحویل می شود.

ساقیان نژاد درباره متروی قم نیز اظهار کرد: دولت برای خرید 55 واگن قطار شهری سه هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد کرد و مقرر شد با هماهنگی انجام شده سه قطار از یکی از شهرها برای راه اندازی متروی قم وام گرفته شود. وزیر کشور

شهردار قم ادامه داد: ضلع شرقی حرم مطهر ساماندهی خوبی ندارد و برای ساخت 2 هزار پارکینگ در ضلع شرقی حرم 2800 میلیارد تومان قرارداد بسته شده است.

دکمه بازگشت به بالا