فرهنگ و هنر

از ابزار رسانه‌ای امروز برای تبلیغ غدیر غافل نشویم/ غدیر استمرار حرکت تمام انبیاء است

دبیرکل کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه ترویج غدیر خود موضوع مهمی است ، گفت: “گاهی اوقات پیام کوتاه درباره واقعه غدیر با فناوری رسانه امروز مانند پادکست ها ، اینفوگرافیک ها ، عکس های متنی و غیره می تواند مفهوم بسیار خوبی باشد.” در عین حال ، باید به مخاطب منتقل شود ، و این وظیفه تبلیغ ، توضیح و نشر همه ما است و فقط حوزه های علمیه وظیفه ندارند پیام غدیر را به دیگران منتقل کنند.

در مصاحبه با مجله تفریحی زیباروز ، حجت الاسلام و المسلمین ، حبیب رضا ارزانی درباره حادثه غدیر و چگونگی اطلاع رسانی و تبلیغ این رویداد مهم در سراسر جهان گفت: “جنبش غدیر و حادثه غدیر یک اتفاق عالی برای حاکمیت بر جهان اسلام است. غدیر ما فقط یک قرار ملاقات ساده ندیده ایم. اما غدیر استمرار نهضت پیامبر ، استمرار اسلام واقعی و در حقیقت استمرار حرکت 23 ساله پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است.

Upitajući درباره چگونگی این حرکت بزرگ می تواند به مقصد منتهی شود ، گفت: در آیه 67 سوره مائده ، خطاب به پیامبر ، خداوند می فرماید: بلغت رسالته والله یعصمك من الناس نن الله الله لا یهدی القوم الكمر الأكأكأكأكأكأكأكأكاك (علیه السلام) دستور داد این است که “ای پیامبر ، ماموریت شما فقط با انتقال پیام غدیرا انجام می شود.”

دبیرکل کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: در یک مقطع حرکت پیامبر خدا (ص) و انبیاء الهی پیوسته بود و منجر به یک واقعه در غدیر شد ، بنابراین وظیفه همه ما است که ماجرا غدیر را ادامه دهیم و آن را تبلیغ کنیم. نگذاریم تسلیم نشویم ، اما نحوه تبلیغ این رویداد بزرگ بسیار مهم است ، متأسفانه برخی افراد غدیر را فقط برای شیعیان معرفی می کنند. این در حالی است که غدیر تداوم حرکت همه پیامبران است ، نه فقط رسول خدا (ص) یا معرفی فرمانده مومنان (ع).

ارزانی اظهار داشت: نباید سؤال غدیر به صورت یک بعدی پرداخته شود زیرا واقعه غدیر مبتنی بر الگوهای الهی و نظمی است که خداوند به جامعه بشری ابلاغ می کند. البته هرکسی که می خواهد غدیر را ارائه کند باید از این رویداد بزرگ آگاه باشد.

بارها خطبه غدیر را خوانده ایم!

وی با اشاره به خطبه غدیر افزود: جامعه امروز و حتی افراد غالباً باید تعجب كنند كه چند بار خطبه غدیر را خوانده اند.

دبیرکل کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور یادآور شد: “مسابقات متعددی برای ترویج موعظه غدیر در رده های سنی کودکان ، نوجوانان و جوانان برگزار می شود و حتی مراکز فرهنگی هنری مساجد در برخی استانها این مسابقات را در سالهای اخیر برگزار کرده اند.” برگزار شد. این روشی برای پخش حادثه در غدیر است.

غدیر منشور زندگی اسلامی است که مبتنی بر مؤلفه های مذهبی است

وی اظهار داشت: در خطبه غدیر منشور زندگی اسلامی را می بینیم. ما در واقع شاهد آغاز و پایان دین و دینداری و زندگی مبتنی بر مؤلفه های مذهبی هستیم. در این خطبه بارها شاهد دانش حرکت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) به دانش امام عصر (ع) بوده ایم و در واقع وی در این خطبه جایگاه ویژه ای را دیده است.

ارزانی با اشاره به سخنان رسول خدا (ص) در روز غدیر ، گفت: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم گفت: “ای مردم ، من اولین کسی هستم که بالاتر از شماست ، آیا زندگی را مطابق با مؤلفه های دین قبول می کنید ، آیا می خواهید زندگی کنید. مطابق با روایات خود یا آیا می خواهید زندگی منظم را تجربه کنید ، آیا شما نشانگر من هستید و اگر مرا قبول دارید ، باید یک شیوه جدید زندگی را بپذیرید. “، در این خطبه پیامبر اکرم (ص) سعی کرد تا آن روز شیوه جدیدی از زندگی را به جامعه معرفی کند. به همین دلیل ، در روز غدیر ، آنچه وی به عنوان یک شیوه زندگی به جامعه ارائه کرد ، به همه مردم ابلاغ شد ، اما نکته مهم این است که رسول خدا (ص) هیچ مسئولیتی در قبال مردم برای پذیرش شیوه جدید زندگی قرار نداد. در ابتدای خطبه خود ، پیامبر اکرم (ص) ، به مردم اعتراف كرد كه اگر مرا قبول كنید ، باید همانطور كه ​​خداوند متعال فرمود ، شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

وی با بیان اینکه با تبلیغ حادثه غدیر ، ابتدا باید دانش کاملی از این رویداد مهم داشته باشید ، گفت: مهم نیست که چه تعداد کتاب و مقاله در مورد این خطبه نوشته شده است ، زیرا توانایی پرداختن به این خطبه بسیار عالی است. امروز به همان اندازه که در این زمینه به اطلاعات و اکتشافات می رسیم ، باید از دید رسانه و فضای مجازی با آنها سر و کار داشته باشیم ، زیرا هر مقاله جدیدی و نوآوری خود را دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و رهنمودهای اسلامی اظهار داشت: روایت غدیر صرف بازگو کردن یک واقعه تاریخی نیست. کدام مسیر را انتخاب می کنید؟ در این خطبه ، از حضرت هجرت آدم به حضرت هشترت ولی عصر (عج) یاد شده است. در این خطبه وظیفه مردم اخلاق ، تمرکز بر خدا و زندگی براساس اصول دینی و اسلامی است. ما به عنوان یک انسان آزاد می توانیم زندگی الهی یا غیر الهی را انتخاب کنیم و از این نظر آزاد باشیم ، اما فراموش نکنیم که زندگی الهی مسیری را دارد که خداوند در خطبه غدیر مقرر کرده است.

پیام غدیر بدون توجه به اعتقاد ، دین و فرهنگ آنها به همه مردم جهان خطاب است

دبیرکل کانون های مساجد فرهنگی و هنری کشور با اشاره به اینکه بنیادها و مؤسسات مختلفی باید دهه ائمه جماعات و استان ها را به صورت ملموس ترین شکل ممکن در بین خانواده ها ، مساجد و اعضای جامعه ترویج دهند ، ادامه داد: پیام غدرا بسیار مهم است. اما ما نباید این پیام را فقط در بین مردم و حتی در بین شیعیان معرفی و پخش کنیم. در واقع ، پیام غدیر برای همه مردم جهان ، صرف نظر از اعتقادات ، مذهب و فرهنگ آنها است ، بنابراین باید تلاش کنیم تا غدیر را تبلیغ کنیم تا بتوانیم اسلام واقعی و دفن را برای مردم جهان تبیین کنیم.

وی افزود: “تبلیغات غدیر یک ضرورت در جامعه بشری است ، اما در عین حال شیوه تبلیغ و اطلاع رسانی بسیار مهم است. امروز باید بهترین استفاده را از فضای ارتباطی و رسانه ای داشته باشیم.” در تبلیغات ما باید مؤلفه هایی را که جامعه بشری امروز با آن ارتباط برقرار می کنیم در نظر بگیریم ، زیرا واقعه غدیر یک رویداد تاریخی است با تعداد قابل توجهی از وقایع مهم ، مفاهیمی که در همه دوره ها به روز و قابل استفاده هستند و به سادگی نباید از آن چشم پوشی کرد. بخشش

وفاداری زنان در واقعه غدیر به دلیل مشارکت سیاسی – سیاسی آنها در سرنوشت جامعه پدید آمد

ارزانی با یادآوری سخنرانی خود در کلیسایی در نیوزیلند گفت: “وقتی از من دعوت شد كه در این كلیسا سخنرانی كنم ، در بخشی گفتم كه افتخار می كنم كه در كشور هستم كه زنان اولین حق رأی خود را داشتند. از سال 1897 ، 127 سال پیش. ، نیوزلند مشارکت سیاسی و اجتماعی را حق زن دانست ، اما در ادامه سخنان خودم به واقعه تاریخی غدیر اشاره کردم و گفتم که حضرت محمد (ص) یک قرن پیش در فضای شبه جزیره عربستان با جو خاص خود اختراع کرد. که متاسفانه در هیچ کجا ثبت نشده است. ،

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: در حادثه غدیر الگوی وفاداری یک زن به امیرالمؤمنین علی (ع) یک اتفاق خاص است که نباید از آن چشم پوشی کرد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در مورد وفاداری به امیرالمؤمنین علی (ع) می توانست غیبت زنان را بیشتر کند ، اما وقتی زنان به عدم مشارکت سیاسی و اجتماعی در این رویداد مهم اعتراض کردند ، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نه تنها در این مسئله او مخالفت خود را نشان نداد ، اما بلافاصله حاجتك را آماده كرد و روش جديدي را براي زنان فراهم كرد كه با اميرالمؤمنين (ع) بيعت كنند و يك حمام آب را در يك چادر مخصوص و با يك دست اميرالمؤمنين (ع) در وان حمام فراهم كنند. . هرکدام از زنانی که قصد دفاع از وفاداری را داشتند می توانست دست خود را در قسمت دیگر ماهیتابه قرار دهد و شخصاً بیعت خود را اعلام کند.

قدیرو به تحقیقات دانشگاهی نیاز دارد

وی افزود: “متأسفانه خطبه غدیر در کارهای دانشگاهی مورد توجه قرار نگرفته است ، در حالی که تحقیقات دانشگاهی بسیار مؤثر است .همچنین امروز با تعداد زیادی از رسانه های خارجی روبرو هستیم که نتوانسته اند حادثه غدیر را به زبان های مختلف برای آنها انتقال دهند.” از این نظر ، وفاداری زنان به امیرالمؤمنین (ع) یک واقعه مهم در حادثه غدیر است ، اما مورد بی توجهی قرار گرفته است. وی به همه حاضران در آنجا گفت: نمونه های بی شماری از این اتفاق در حادثه غدیر ، حتی در حادثه غدیر وجود دارد ، علی رغم اینکه پیامبر اکرم (ص) دستور خدا را به همه مردم می داد و همه موظف بودند از این دستور پیروی کنند. تصمیم گیری در مورد زندگی آنها مجاز است.

دبیرکل کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با طرح این سوال که چگونه انسان مدرن می تواند پیام غدیر را دریافت کند و آن را به دیگران منتقل کند ، گفت: یک مرد باید غدیر را به عنوان یک زن ، یک مرد ، یک نوجوان ببیند و یک جوان چه پیام هایی می تواند داشته باشد ، بنابراین حتی کودکی که در هر نقطه ای از جهان زندگی می کند ، از این خطبه خارج شوید؟ در واقع ، این پیام ابتدا باید بومی سازی شود و سپس برای همه ارسال شود و نحوه ارسال آن ، باید از طریق وسایل ارتباطی امروزه به ویژه فضا مورد استفاده قرار گیرد. مجازی باشید. در این خطبه ، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله جامعه ای را معرفی می کند که مطابق با همه مدل های مدرن است و آنچه جوامع بشری امروز به عنوان یک ارزش در میان خود می شناسند ، سپس پیامبر اکرم (ص) به آنها پرداخته است ، بنابراین این موارد باید باشد. با ادبیات معاصر جوامع امروز

بیایید از ابزار رسانه ای امروز برای تبلیغ غدیر غافل نشویم

ارزانی با اشاره به لزوم استفاده از فناوری رسانه امروز برای انتقال پیام غدیر ، گفت: گاهی اوقات پیام کوتاه حادثه غدیر با فناوری رسانه امروز مانند پادکست ها ، اینفوگرافیک ها ، عکس های متنی و غیره می تواند ضمن جذابیت ، مفهوم بسیار خوبی را برای مخاطب منتقل کند. و این وظیفه تبلیغ ، توضیح و تبلیغ همه ما است. نه تنها سمینارها بلکه تمام اعضای جامعه وظیفه دارند پیام غدیر را منتقل کنند.

وی اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) ، همچنین بهترین زمان و بهترین نوع انتقال را در رابطه با اطلاعات خطبه غدیر انتخاب کرد. وداع زیارتی در آن زمان یک انتخاب مهم بود ، زیرا آخرین حج پیامبر اکرم (ص) بود و بهترین فرصت برای انتقال این مأموریت الهی در بهترین مکان ، غدیر بود ، زیرا منطقه غدیر تنها جایی است که همه زائران به آنها تقسیم می شوند. وطن با این حال ، همیشه این سؤال مطرح می شود که چرا پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) پس از روز حج و این که همه زائران در یک مکان و در دسترس تر بودند ، چه چیزی نگفتند. در پاسخ باید گفت که قرار بود این حادثه در غدیر یک اتفاق جدید باشد ، بنابراین به جو جدید احتیاج داشت ، دقیقاً همانگونه که خانه خدا در صحرای خشک ساخته شده بود و مکانی برای عبادت و ارتباطات برای مردم جهان بود ، غدیر دقیقاً در همین حالت است. این منطقه خشک و بی قرار بود به گونه ای که خداوند بدون هیچ گونه آبروی زمین پیام خود را منتقل و زندگی جدیدی را برای مردم جهان معرفی کرد.

دبیرکل کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور افزود: احیای این منطقه با معنویت همراه بود و در اصل کار معنوی با کارهای اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی – مذهبی همراه بود تا در همه دوره های زندگی بشر ، نه فقط مسلمان و نه شیعه تغییر کند. ” بنابراین زمان این کار ویژه پس از زیارت وداع و در منطقه غدیر بود. حتی در این رویداد مهم هیچ املاک و هیچ یک از مسلمانان پیر و جدید در نظر نگرفتند ، اما همه به دلیل این پیام مورد توجه قرار گرفتند.

ارزانی خاطرنشان کرد: هرکسی که در این جامعه حضور داشته باشد ، دریافت کنندگان پیام غدیر بودند. پیامبر اکرم ، s.a.v.s. ، این پیام را در زمان تقسیم زائران به کشورش منتقل کرد. حتی پیامبر اعظم ، s.a.v.s. ، بهترین ترتیب صحنه را برای انتقال پیام خدا برای انتقال این خطبه انتخاب کردند. تعداد زیادی شتر بر روی هم قرار گرفتند تا همه بتوانند او و فرمانده مؤمنان (علیهم السلام) را ببینند تا هر آنچه اتفاق می افتد توسط همه احساس و احساس شود ، به طوری که در آینده جایی برای شکایت و اعتراض وجود نخواهد داشت. پیامبر است. هیچ کس از جانب خدا (علیهم السلام) انتخاب نشده است.

دبیرکل کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه خطبه غدیر فقط خطبه ای با یک ساعت مشخص نیست ، گفت: با توجه به انتقال پیام غدیر ، کلیه افراد حاضر در منطقه سه روز و شب را در دریاچه غدیر. آنها مستقر شدند و استراحت كردند ، زیرا واقعه غدیر از زمان برقراری ارتباط تا وفاداری به فرمانده مؤمنان (علیه السلام) به مدت چند روز ادامه داشت. بهترین مدل ایجاد پیمان با یک شخص در آن زمان ، همان وفاداری بود که امروز به عنوان رای گیری شناخته می شود. تبدیل می شود.

ارزانی گفت: “همه چیز در خطبه غدیر ساختگی است. وقتی خدا خبر خوب دختران را به جامعه انبیاء زمان ، صلّی الله علیه و آله و سلم داد ، مردم نمی دانستند که چه کار کنند. در زمان تولد دختران ، خانواده های آنها از قبیله مهاجرت کردند یا تحقیر شده بودند. ” خارها فرزند خود را بزرگ کردند یا او را زنده زنده دفن کردند ، اکنون در این شرایط و جو قانونی باید قانون جدیدی برقرار شود ، در حقیقت پیامبر اکرم (ص) می خواست به مردم جهان شیوه جدیدی از زندگی را اعلام کند که به همان اندازه به زن و مرد احترام خواهد گذاشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا