اقتصادی

از بازدید دانشگاهی دانش‌آموزان دختر و پسر تا جشنواره‌ «آیین‌های سرزمین من»

در دانشگاه آزاد سبزوار رخ داد؛ معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار از برگزاری جشنواره‌ «آیین‌های سرزمین من» در این دانشگاه توسط دانش‌آموزان سما خبر داد. متین جامی معینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در سبزوار با اعلام بازدید جمعی از دانش‌آموزان مدارس سمای این شهرستان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار اظهار کرد: این بازدید دوروزه به منظور معرفی و آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در روز نخست، مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار واحد سبزوار میزبان دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه سما بود و در روز دوم نیز دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه سما سبزوار با حضور در مجموعه بزرگ کارگاهی و آزمایشگاهی واحد سبزوار، ضمن بازدید از فضا‌ها و امکانات این دانشگاه، با استادان و کارشناسان این آزمایشگاه‌ها دیدار کردند.
معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار، هدف از برگزاری چنین بازدید‌هایی را افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان نسبت به ظرفیت‌ها، امکانات و تجهیزات موجود در شهرستان عنوان کرد و گفت: علاوه بر این، دانش‌آموزان می‌توانند با طرح سؤال در زمینه‌های مختلف همچون انتخاب رشته، آینده شغلی و اولویت انتخاب رشته از تجربیات استادان و کارشناسان دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار بهره‌مند شده و هوشمندانه‌تر انتخاب رشته کنند.
از  برگزاری دوره سه‌گانه تزریقات، پانسمان و ای‌سی‌جی تا جشنواره‌ «آیین سرزمین من»جامی معینی از برگزاری جشنواره‌ای با عنوان «آیین سرزمین من» در مدارس سمای این شهرستان هم خبر داد.وی با برشمردن حفظ و معرفی آیین و سنت‌های کهن ایران‌زمین به نسل نوجوان گفت: جشنواره آیین سرزمین من قصد دارد مناسبت‌ها و آیین فرهنگی، اجتماعی، نوع پوشاک، صنایع دستی و غذا‌های محلی اقوام مختلف استان خراسان‌رضوی را به دانش‌آموزان و خانواده‌ها معرفی کند.معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار افزود: این جشنواره همه‌ساله به‌صورت کشوری در مدارس سمای کشور با هدف آشنایی فرزندان ایران زمین با آداب و رسوم و سنن نیاکان، معرفی توانمندی‌های فرهنگی اقوام ایران‌زمین، معرفی مفاخر، مشاهیر و شهدا، معرفی تنوع هنری و صنعت و تقویت همبستگی و همگرایی و ترویج الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی برگزار می‌شود.
 برگزاری نخستین دوره سه‌گانه تزریقات، پانسمان و ای‌سی‌جی
رئیس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار هم در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از برگزاری نخستین دوره سه‌گانه تزریقات، پانسمان و ای‌سی‌جی در این دانشکده خبر داد.رضا دیهیم با بیان اینکه دوره‌های مهارتی کوتاه‌مدت، دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار با هدف حمایت از هسته‌های فناور، دانشجویان و نخبگان کارآفرین راه‌اندازی شده است، ادامه داد: در پایان به پذیرفته‌شدگان در آزمون پایانی گواهینامه معتبر از سازمان فنی‌ و حرفه‌ای و دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار اعطا شد.
وی با اشاره به شیوه ثبت‌نام دانشجویان و متقاضیان در این دوره‌ها گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت مهارت‌آموزی این دانشکده به نشانی maharatac.ir نسبت به انتخاب دوره مورد نظر و تکمیل ثبت‌نام خود اقدام کنند. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا