فرهنگ و هنر

از جشنواره انار تا آمار کرونایی‌های باغشهر استان یزد

مجله تفریحی زیباروز / یزد فرماندار شهرستان تفت در جلسه ستاد سرکوب و جلوگیری از شیوع تاج این شهرستان از برگزاری جشنواره مجازی انار و ممنوعیت برگزاری هرگونه تعزیه و تشریفات ترحیم در مساجد و حسینیه ها و حتی اطلاع رسانی در مورد مجالس تجمع در این شهرستان خبر داد.

“علیرضا نوکار” در بیست و دومین جلسه ستاد سرکوب و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان به درخواست شورای اسلامی تفت برای برگزاری جشنواره انار در این شهرستان ، اظهار داشت: با توجه به ستاد فرماندهی شهرستان و شیوع ویروس کرونا ، برگزاری جشنواره انار مانند سال های گذشته امکان پذیر نیست. برای ثبت نام این جشنواره با نام شهر تفت ، انار شهرستان تفت بصورت مجازی برگزار می شود.

وی از ممنوعیت برگزاری مراسم ترحیم در مساجد و حسینیه های این شهر خبر داد و گفت: برگزاری هرگونه مراسم تشییع و تدفین در مساجد و حسینیه ها ممنوع است.

نوکار با اشاره به تصمیم ستاد استان در برابر ممنوعیت هرگونه مراسم تجمع در برابر کرونا گفت: با توجه به حساسیت مسئولان پایگاه های اطلاعاتی و کانال های شهری برای نظارت بر مشکلات بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از برگزاری هرگونه مراسم تجمع. رویدادها و برنامه ها ممکن است از طریق گروه ها و اخبار مجازی ارائه نشوند.

فرماندار تفتا به تشدید نظارت بر انطباق با پروتکل های بهداشتی در دفاتر و اصناف اشاره کرد و گفت: تیم های بازرسی متشکل از کارشناسان دستگاه های ذیربط باید به طور ملموس و نامحسوس انطباق با پروتکل های بهداشتی در ادارات و اصناف را بررسی کرده و برای بررسی احتمالی به این ستاد گزارش دهند. تخلفات او خواهد فرستاد

وی با تقدیر از مردم این شهرستان برای برگزاری مراسم عزاداری در دهه اول محرم اظهار داشت: به غیر از تعداد کم مراسم در تفت ، سایر مراسم عزاداری در مناطق شهری و روستایی شهر به خوبی و مطابق با پروتکل های بهداشتی برگزار شد. ستاد ملی کرونا اعلام نکرد که هیچ مراسم عزاداری دیگری در این شهر بسته نشده است.

در این جلسه رئیس ستاد پیشگیری و پیشگیری کرونا با اشاره به مصوبات ستاد مبارزه با فساد اداری استان اظهار داشت: با فاصله اجتماعی حفظ می شود.

وی درباره جشن روز اربعین توضیح داد: جشن روز اربعین هر دو در خانه ها و در فضاهای باز اماکن متبرکه تحت نظارت اداره تبلیغات اسلامی و شبکه بهداشت شهرستان در اسرع وقت و به دور از هرگونه موکب و پیاده روی و مطابق با پروتکل های بهداشتی برگزار شد. خواهد بود.

نوکار به نحوه برگزاری مراسم در دهه آخر ماه صفر در سطح شهر اشاره کرد و گفت: برگزاری هرگونه مراسم در دهه آخر ماه صفر در مناطق شهری و روستایی شهرستان منوط به اخذ مجوزهای لازم از اداره تبلیغات اسلامی و شبکه بهداشت شهرستان خواهد بود.

وی از صدور مجوز برگزاری نماز مشترک در مطب ها مطابق با پروتکل های بهداشتی و در اسرع وقت خبر داد.

روزهای نگران کننده در انتظار پختن

“سید محمود واعظ پور” رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت نیز در این نشست گفت: بستری شدن در بیمارستان های روزهای اخیر وضعیت شهرستان را از نظر شیوع ویروس کرونا از سفید به نارنجی تغییر داده است و با این روند صعودی روزهای نگران کننده شهر پیشرو در شیوع ویروس کرونا است. .

وی آمار شیوع ویروس کرونا در این شهرستان را زیاد خواند و گفت: در 10 روز اول مهرماه 7 مورد بستری در بیمارستان و 21 مورد سرپایی به تعداد مبتلایان در این شهرستان اضافه شد.

واعظ پور از آغاز تزریق واکسن آنفلوانزا در شهرستان تفت طبق دستورالعمل ها و برای گروه آسیب پذیر خبر داد و گفت: تزریق واکسن آنفلوانزا فقط توسط مراکز درمانی و فقط برای گروه های آسیب پذیر آغاز شده و قصد دارد واکسن 750 نفر از ساکنان شهر را بر اساس واکسیناسیون داده شده ، تقریبا.

تاجگذاری 131 زن و 136 مرد تفتی

محمدرضا میرشمسی ، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت نیز از ابتدای تاکنون از گزارش شیوع ویروس کرونا در شهر تفت رونمایی کرد: 267 نفر در این شهرستان بر اساس آزمایش تشخیصی به ویروس کرونا آلوده شده اند. از این تعداد ، 193 نفر سرپایی بوده و 74 نفر در بیمارستان بستری شده اند.

وی ادامه داد: در میان افراد آلوده به ویروس ، 131 نفر زن و 136 مرد بودند که میانگین سنی ابتلا در شهرستان حدود 50 سال بود که برای بیماران سرپایی 45 سال ، برای بیماران بستری 65 سال و برای بیماران 65 سال است. وی حدود 78 سال پیش بر اثر این بیماری درگذشت.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز و به نقل از روابط عمومی استان تفت ، میر شمسی سرانجام خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس تاج در شهر تفت ، 24 نفر از ساکنان شهر تفت بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند که 17 نفر مرد و 7 نفر زن هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا