ورزشی

اعتقاد به مهدویت مهم‌ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیریند، نشست هم اندیشی مهدویت با موضوع «مهدویت و احادیث متواتر دوازده امام» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیریند برگزار شد.

یکی از اعضای هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این نشست گفت: امام حسین (ع) و حضرت سید السیدین (علیه السلام) که هر کدام از زمان خود تا قیامت نحوه گفتگو با معبود خود را آموزش می دادند.

حجت الاسلام غلامحسین زینلی به بیان مباحثی پیرامون موضوع مهدویت پرداخت و اعتقاد به مهدویت را یکی از مهم ترین، اصیل ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان دانست.

وی افزود: اخبار منتشر شده از سوی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار (ع) به حدی است که بسیاری از علمای شیعه و سنی را تا سال های قبل از ولادت امام مهدی (عج) توانمند کرد. طبق روایات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم. هم اهل بیت و هم اهل بیت علیهم السلام کتاب مستقلی از زندگی آن حضرت بنویسند یا فصل و فصلی از کتابشان را به زندگی آن حضرت اختصاص دهند.

یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس روایات در منابع مهم و دست اول اهل سنت دوازده وارث پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم از اهل احمدی هستند. . بت (ع) دوازده اعتقاد به امامان دوازده گانه (علیهم السلام) به عنوان جانشین پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) است.

زینلی گفت: شیعه بودن ائمه دوازده نفره بسیار واضح است، زیرا پیروان این مذهب را «امام دوازده گانه شیعه» می نامند و این عقیده در میان علمای اهل سنت یک موضوع ریشه دار است.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز برگزاری چنین هم اندیشی هایی را در شناخت معارف مهدوی بسیار مهم دانست و تأکید دکتر طهرانچی در نشست اتحادیه عید پاک دانشگاه ها را بر دو موضوع مهم تقریب دین و دین بیان کرد. تقریب نگرانی مسئولان قابل ستایش است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز تصریح کرد: تبیین معارف عمیق مهدوی و استمرار این گونه برخوردها و تدبرها موجب شناخت بیشتر و عمیق تری نسبت به اهل بیت علیهم السلام و مهدویت می شود.

سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه مسئولان ارشد دانشگاه به مسائل فرهنگی و معنوی به ویژه در حوزه مهدویت توجه جدی دارند و حرکت فرهنگی گسترده ای در این زمینه صورت گرفته است، گفت: فرهنگ سازی.

انتهای پیام/4078/

دکمه بازگشت به بالا