فرهنگ و هنر

اعضای هیئت مدیرۀ جدید انجمن زبان‌شناسی معرفی شدند

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن زبان شناسی ایران و همچنین انتخابات هفتمین هیات مدیره این انجمن برگزار شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن زبان شناسی ایران، مجمع عمومی سالانه انجمن زبان شناسی ایران در تالار حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و فرهنگ برگزار شد. شاهین نعمت زاده رئیس انجمن با ارائه گزارشی از عملکرد ششمین دوره هیئت مدیره گفت: در این دوره علیرغم مشکلات ناشی از اپیدمی کرونا، فعالیت انجمن بیشتر به صورت مجازی ادامه یافت. انجمن در سه سال گذشته پنج کنفرانس ملی، سه نقد کتاب، بیش از 10 سخنرانی، بزرگداشت و مسابقه کتاب هایکو برگزار کرده و برنده این دوره شده است. جایزه دکتر مقدم وی نیز اعلام کرد. همچنین سه همایش ملی و ده ها کارگاه و سخنرانی با همکاری و مشارکت سایر دانشگاه ها برگزار شد.

نعمت زاده از جمله فعالیت های ویژه این دوره، تدوین برنامه راهبردی ده ساله انجمن، عضویت در مرکز بین المللی مطالعات ترمینولوژی (اینفوترم)، دعوت نامه می باشد. جایزه دکتر ثمره برای اولین بار سخنرانی بین المللی و تشکیل 10 کارگروه تخصصی و برنامه ریزی مدرسه تابستانی 1401 ایراد کرد.

وی همچنین درباره برخی مشکلات انجمن از جمله مسائل مالی و مالیاتی، عدم پرداخت حق عضویت و نبود دفتر مستقل صحبت کرد.

رئیس انجمن در ادامه بر لزوم همکاری و حضور تمامی اعضای خانواده زبان در انجمن برای فعالیت های موفق تر تاکید کرد.

در ادامه مسعود قیومی، بازرس انجمن، گزارشی از صورت‌های مالی سال‌های 1399 و 1400 ارائه کرد که مورد تایید حاضرین در جلسه قرار گرفت. سپس، یک روزنامه گسترده برای درج آگهی با اکثریت آرا، یک روزنامه اطلاعات اعلام کرد.

فاطمه عظیمی فرد به نمایندگی از هیئت مدیره برنامه راهبردی انجمن (1401-1410) را برای آگاهی عموم ارائه کرد که مورد تایید حاضرین قرار گرفت. متن کامل این برنامه در وب سایت انجمن موجود است. به منظور تحقق بندهای مختلف این سند، تدوین برنامه های عملیاتی در انجمن ضروری است. مجمع عمومی قبل از انتخابات دو تصمیم دیگر داشت. شرکت کنندگان با افزایش 50000 تومانی حق عضویت برای اعضای کاردانی (دانشجویان تحصیلات تکمیلی)، 150000 تومانی برای اعضای کاردانی (بدون احتساب اعضای هیات علمی) و 300000 تومانی برای اعضای هیات علمی از سال 1402 موافقت کردند. همچنین مقرر شد با ارسال درخواست به وزارت علوم، در مصاحبه دکتری رشته زبان شناسی و رشته های مرتبط، امتیاز عضویت در انجمن زبان شناسی ایران اعطا شود.

در این مجمع برنامه مدرسه تابستانی 1401 در روزهای 25 و 26 شهریور در شیراز اعلام شد.

پس از انتخاب هفتمین هیات مدیره، نتایج به شرح زیر است.

اعضای اصلی

1. دکتر آزیتا افراشی 31 رای

2. دکتر سیامک صاحبی 27 رای

٣. دکتر مسعود قیومی 25 رای

٤. دکتر حوریه احدی 25 رای

5. دکتر احسان چنگیزی 24 رای

6. دکتر گلرخ سعیدنیا 22 رای

7. دکتر ماندانا نوربخش 20 رای

تبادل اعضا

1. دکتر فریبا می افتد

2. دکتر بهزاد رهبر

بازرس

بیتا قوچانی 15 رای (بازرس کل)

نیره جودی 14 رای (بازرس علی البدل)

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا