استان ها

اعلام آمادگی روسیه برای کمک به علت‌یابی سانحه بالگرد رئیس جمهور

اعلام آمادگی روسیه برای کمک به علت‌یابی سانحه بالگرد رئیس جمهور

دبیر شورای امنیت ملی روسیه روز دوشنبه در پیامی، ضمن ابراز تسلیت درباره شهادت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران، از آمادگی مسکو برای کمک به علت‌یابی این سانحه خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرگئی شویگو، دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه امروز (دوشنبه) شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ریاست جمهوری اسلامی ایران و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه را تسلیت گفت.

شویگو در پیامی به همتای ایرانی خود، از آمادگی روسیه برای ارائه کمک‌های لازم جهت تعیین علل واقعی سقوط بالگرد حامل مقام‌های ارشد ایران خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در این بیانیه آمده است: صمیمانه‌ترین تسلیت‌های ما را در رابطه با درگذشت غم‌انگیز رئیس‌جمهور ایران پذیرا باشید. ما در کنار مردم ایران در سوگ این ضایعه جبران‌ناپذیر هستیم.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه افزود: من یقین دارم که کار او ادامه خواهد یافت و یاد او برای قرن‌ها حفظ خواهد شد. اینجانب آمادگی خود را برای ارائه تمامی کمک‌های لازم جهت تعیین دلایل واقعی سقوط بالگردی که آقای رئیسی در آن بود، تایید می‌کنم.

بالگرد حامل ریاست جمهوری اسلامی ایران که برای افتتاح پس از افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به منطقه مرزی رفته بود در مسیر بازگشت به تبریز، دچار سانحه شد.

این بالگرد علاوه بر رئیس‌جمهور، حامل وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی بود که تمام سرنشینان آن به مقام رفیع شهادت نائل شدند.

دکمه بازگشت به بالا