عمومی

اعلام ممنوعیت و محدودیت‌های شرایط اضطرارآلودگی هوا در استان قزوین – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

قزوین – گروه استانی: با افزایش آلودگی و استقرار هوای ناسالم از عصر امروز در استان قزوین به عنوان شهرستان محدودیت های خاصی در استان قزوین اعمال شده است.

این زمانی است که استان قزوین را هم شامل می شود سالهای این کشور به دلیل معادن، نیروگاه ها و برخی صنایع آلاینده خود به منبع آلودگی تبدیل شده است.

این وضعیت باعث شده تا استان در طول سال با آلودگی و البته محدودیت مواجه شود.

تعطیلی کلیه معادن شهر قزوین

عباس کاظمی استاندار قزوین در گفتگو با خبرنگار آنلاین از تعطیلی تمامی معادن این شهر خبر داد و افزود: فعالیت های عمرانی و کارخانجات شهرداری قزوین آسفالت حومه شهر تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت های ورزشی در فضای باز و همچنین تردد در سالاماتسکا سستا تا اطلاع ثانوی تعطیل است و در خصوص بازی تیم فوتبال شمس آذر تصمیم گیری شده است. گیر خواهد بود.

این را استاندار قزوین عنوان کرد فعالیت وی همچنین با تاکید بر اینکه اتوبوس های آلوده کننده باید متوقف شوند، تاکید کرد: لازم است پلیس راهور نظارت بیشتری بر نحوه صدور معاینه فنی داشته باشد.

وی ادامه داد: تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان نیز آماده باش هستند بودن همچنین آمبولانس ها در میادین شلوغ استان مستقر خواهند شد تا به بیماران احتمالی خدمات رسانی کنند.

کاظمی تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش آلودگی در آینده شناسایی مراکز آلایندگی در قزوین و رفع آنها ضروری است. بر بیایید اقدام کنیم

تعطیلی دوره استودیو آبیک در شیفت صبح

حامد فتوحی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک نیز در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی دربیک سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی تا 24 ساعت آینده جز در مواقع اضطراری و استفاده از ماسک فیلتردار از خروج از منزل خودداری کنند.

وی تصریح کرد: طی 24 ساعت آینده مرکز بهداشت، بیمارستان شهدا و ولیعصر (عج)عج) و جمعیت هلال احمر آماده است بودن کامل باش

فتوحی افزود: در 24 ساعت آینده پلیس راهور در مبادی ورودی شهر مستقر شده و از تردد خودروهای سنگین و آلاینده در سطح شهر جلوگیری می کند.

شهردار آبیک افزود: بخشداران و شهرداران در 24 ساعت آینده به مجتمع های تابعه اطلاع دهند که هرگونه فعالیت عمرانی ممنوع است و تمامی معادن و واحدهای صنعتی شهر آلوده و مجاز به فعالیت نیستند.

وی تصریح کرد: تمامی مقاطع تحصیلی به صورت مجازی در نوبت صبح حفظ شود و چشم شیفت عصر تصمیم فردا ظهر گیر خواهد بود.

اعلام ممنوعیت و محدودیت آلودگی هوا در استان قزوین

هوای تاکستان زیباست

رضا طاهری فرماندار تاکستان نیز در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: وضعیت آلودگی هوای تاکستان مناسب است و به حد خطر و محدودیت نرسیده ایم.

وی افزود: روز گذشته جلسه ستاد بحران استان تشکیل شد که در آن به سالمندان تذکر داده شد تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

فرماندار تاکستان گفت: در صورت افزایش آلودگی و تغییر شرایط قطعا محدودیت های جدیدی اعمال خواهد شد.

شاهد کاهش آلودگی در بووی ما زهرا هستیم

محمد رامندی فرماندار بووی زهرا نیز در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: آلودگی وارد شده است بووی زهرا کاهش یافته است، گفت: در صورت افزایش آلودگی قطعا برای فردا محدودیت هایی را اعمال خواهیم کرد.

وی افزود: متاسفانه در بووی زهرا ما دستگاه سنجش آلودگی نداریم و فقط با دستگاه قدیمی وضعیت سنجیده می شود اما با هماهنگی محیط استان اگر تا آخر شب شرایط تغییر کند کمیته بحران تشکیل می شود و تصمیم جدیدی گرفته خواهد شد

آوج و البرز محدودیت خاصی ندارند

حسن حسن خانی فرماندار آوجا در گفتگو با خبرنگار مهرا از وضعیت جوی سالم این منطقه کوهستانی مطلع شد و گفت: مشکلی در شهرستان نداریم.

مصطفی غفوری فرماندار شهرستان البرز نیز در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: محدودیت خاصی در شهرستان نداریم و فقط منتظر اعلام آموزش و پرورش هستیم.

وی یادآور شد: احتمال غیبت مدارس برای فردا وجود دارد و تا ساعت 22 اعلام می شود.

محدودیت هایی در برخی از شهرستان های استان اعمال شده و آموزش و پرورش اعلام کرده تا ساعتی دیگر نتیجه نهایی غیبت مدارس استان قزوین را اعلام می کند.

دکمه بازگشت به بالا