عمومی

افزایش۹۵ درصد سفر به خوزستان/برای اسکان مسافران نوروزی مشکلی نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صادق خلیلیان ظهر امروز در اولین نشست کشوری هماهنگی خدمات سفر که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر کشور و معاون گردشگری برگزار شد، اظهار داشت: در مجموع 455 هزار نفر از جمله راهیان نور وارد خوزستان شده و نیاز دارند. مقدمات اقامت آنها از قبل برنامه ریزی شده است.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه دو جلسه ستاد هماهنگی خدمات راهداری استان با همه مسئولان برگزار شد و بحث اسکان درون و برون شهری و نظارت مستمر راهداری در دستور کار است، افزود: 53 جلسه شهرستانی و 183 جلسه در دستور کار قرار گرفت. جلسات کمیسیون های تخصصی .بیمه کردن گردشگران.

وی گفت: بیشترین ورود مردم به خوزستان توسط خودروهای سواری و خودروهای سبک انجام می شود که نسبت به سال گذشته 95 درصد افزایش داشته است. وی در مورد گشت های راهداری نیز گفت: با جدیت برخورد کنید.

استاندار خوزستان به تصادفات رانندگی اشاره کرد و افزود: تا کنون تلفات جانی 14 درصد و تصادفات است. دوستت دارم 55 درصد کاهش داشته و تا به امروز هیچ فوتی در بین مسافران نوروزی نداشته ایم. این نشان می دهد که با وجود ازدحام جمعیت در ورودی شهرها، مردم نظاره گر هستند و تلاش پلیس راهور به ثمر نشسته است.

وی در خصوص وضعیت اسکان مسافران نیز گفت: مدارس، هتل ها و مراکز گردشگری در سراسر خوزستان تحت پوشش مهمانان هستند و در صورت شرایط نامتعارف مکان هایی مانند مساجد و حسینه ها را پیش بینی کرده ایم.

استاندار خوزستان گفت: در صورت وقوع شرایط نامتعارف مانند باران یا گرد و غبار نسبت به وضعیت کنونی تا 20 هزار نفر می توان اسکان داد. همچنین اسکان راهیان نور توسط سپاه پیش بینی شده است و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

خلیلیان با اشاره به اینکه در زمان تحویل بیش از 60 هزار نفر در یادمان شلمچه حضور داشتند، خاطرنشان کرد: تا امروز در مجموع 400 هزار مسافر در مسیر خوزستان داشته ایم که بیشتر آنها در قرارگاه های سپاه اسکان دارند.

وی در خصوص تعداد زائران عتبات گفت: تعداد زائران عتبات کم است زیرا عراق به آنها اجازه عبور بدون ویزا از مرز را نمی دهد، اما همچنان روزانه بین 300 تا 400 زائر از مرزهای خوزستان تا عتبات را شاهد هستیم. در عراق.”

دکمه بازگشت به بالا