عمومی

افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور

بر اساس پایگاه خبری ،

طبق آخرین نتایج مدل های هواشناسی سازمان هواشناسی ، تا 5 روز آینده آسمان صاف و هوای پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است و انتظار می رود برای بیشتر کشور افزایش تدریجی درجه حرارت داشته باشد.

امروز در برخی از مناطق استان های گیلان و مازندران و در برخی مناطق اردبیل و شمال آذربایجان شرقی گاهی رعد و برق و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب سیستان و بلوچستان ، ارتفاعات جنوب کرمان و برخی مناطق شرق کشور باران های پراکنده وجود دارد هرمزگان در بعد از ظهر و بعدازظهر. ابر ، رعد و برق ، عبور از وزش باد شدید و رعد و برق پیش بینی می شود.

همچنین در نیمه جنوبی خراسان رضویا ، خراسان جنوبی ، کرمان شرقی و منطقه زابل ، وزش باد شدید رخ می دهد که باعث طغیان در برخی مناطق می شود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی فردا پنجشنبه 10 خرداد 1400 در برخی مناطق ساحل دریای خزر و خراسان شمالی باران خفیف پیش بینی می شود. طی روزهای پنجشنبه و جمعه در برخی مناطق سیستان و بلوچستان ، کرمان و هرمزگان شرقی برای بعد از ظهر و اوایل باران عصر ، پیش بینی می شود وزش باد شدید و رعد و برق.

همچنین از امروز تا 5 روز آینده در برخی مناطق شرق کشور و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابولا وزش باد شدید رخ می دهد که باعث افزایش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد. طی سه روز آینده وزش باد شدید در مناطقی از ایلام ، خوزستان و بوشهر پیش بینی می شود که باعث گرد و غبار و آلودگی هوا در برخی مناطق می شود. از امروز تا شنبه هفته آینده ، خلیج فارس و شرق دریای عمان خشن و متلاطم خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا