استان ها

افزایش درآمد‌های غیرشهریه‌ای با ارائه طرح‌های دانش‌بنیان

سرپرست دانشگاه آزاد آذربایجان غربی تأکید کرد؛

محمدرضا ولیلو گفت: نیازمند افزایش درآمد‌های غیرشهریه‌ای هستیم و در این راستا طرح‌های دانش‌بنیان و آموزش‌های کوتاه‌مدت می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از ارومیه، محمدرضا ولیلو سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در ادامه سفر‌های خود به مراکز و واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی این استان با حضور در واحد‌های دانشگاهی بوکان و نقده با اشاره بر اهمیت تشکیل و فعالیت شورای اقتصاد دانش‌بنیان در هر واحد دانشگاهی اظهار کرد: برای گذر از شرایط فعلی، نیازمند افزایش درآمد‌های غیرشهریه‌ای هستیم و در این راستا طرح‌های دانش‌بنیان و آموزش‌های کوتاه‌مدت می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود.

وی افزود: ۴۱ سال از عمر با برکت این دانشگاه که به فرمان امام خمینی و با کمک ایشان تأسیس شد، می‌گذرد و اکنون نهال کوچک دانشگاه آزاد اسلامی به درختی تنومند تبدیل شده که در همه حوزه‌های مختلف اثرگذاری می‌کند. رشد و اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی در گرو همفکری و هم‌افزایی همه ارکان استادان، کارکنان و دانشجویان این مجموعه بوده و با برنامه‌ریزی‌های مناسب باید سطح دانشگاه آزاد استان را در تراز دانشگاه آزاد اسلامی حفظ کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با تأکید بر مؤثر بودن آموزش‌ها، درگیربودن و تناسب آن رشته با فضای کسب‌وکار مورد نیاز هر شهرستان گفت: ضروری است رشته‌هایی که به هر واحد دانشگاهی اختصاص داده می‌شود بر اساس آمایش سرزمینی صورت گیرد و این مهم مورد توجه دانشگاه آزاد اسلامی است. برای نمونه در شهرستانی که موقعیت مناسبی برای کشاورزی وجود دارد و کشاورزی شغل اکثر مردم آن منطقه محسوب می‌شود، رشته‌های متناسب با این شغل در آن واحد دانشگاهی فعال بوده و استادان و دانشجویان نیز در راستای حل مسائل و دغدغه‌های مرتبط با آن ورود کنند.

ولیلو با تأکید بر ضرورت توجه به خلاقیت و نوآوری در کنار مهارت‌آموزی در دانشگاه‌ها عنوان کرد: دانشگاه باید به سمت خلاقیت پروری و تفکرپروری دانشجویان با تمرکز بر مهارت‌آموزی آنان حرکت کند تا فارغ‌التحصیل دانشگاه علاوه بر اخذ مدرک، در پایان تحصیلات خود مهارتی نیز فرا گرفته باشد.دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه مأموریت گرا بوده و در راستای رفع نیاز‌های مردم تلاش می‌کند از همین رو با اثرگذاری این دانشگاه در مسائل مختلف، مردم باید حضور این دانشگاه را در شهر خود احساس کنند.

به گزارش آنا این دیدار‌ها با گفت‌وگوی دوسویه از سوی استادان، کارکنان و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه و اعضای جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

دکمه بازگشت به بالا