عمومی

افزایش صدور مجوز واردات ماشین آلات حوزه معدن طی امسال – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، سید رضا فاطمی امین شامگاه جمعه در نشست با فعالان اقتصادی لرستان با تاکید بر اینکه وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است، اظهار داشت: در بسیاری از اقلام رشد تولید داریم که صادرات امسال افزایش یافته است. 13 درصد نسبت به سال قبل.

وی با اشاره به اینکه مشکلات انباشته ای در کشور از جمله مشکل عدم تعادل سرمایه گذاری در کشور داریم، گفت: اکنون در مناطقی مانند زرند، رباط کریم، ساوه و سیرجان مشکل کمبود نیروی کار داریم از سوی دیگر. در بسیاری از شهرها هیچ صنعت مستقر، توسعه نیافته یا توسعه نیافته وجود ندارد، حل این چالش ها حداقل سه تا چهار سال طول می کشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در برخی شهرها شغل کافی وجود ندارد که این امر باعث مهاجرت و مشکلات اجتماعی شده است، افزود: ما به عنوان متولی تولید همه مشکلات مربوط به این حوزه را از بانک ها و بانک ها بر عهده داریم. بیمه به گمرک ما موظف به رعایت آن هستیم.

فاطمی امین با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 40 تا 50 مصوبه برای اصلاح قانون داشتیم افزود: در سه ماه گذشته 30 هزار میلیارد تامین مالی زنجیره ای از طریق اوراق انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست امسال به اندازه کل سال گذشته مجوز واردات ماشین آلات معدنی را داشتیم، گفت: از این حیث قاعده ای وضع کرده ایم که ماشین آلات غیر تولید داخل وارد شود. شناسایی و سفارشات وارداتی را می توان به سرعت ثبت کرد. ممکن است، آنهایی که در داخل ساخته می شوند، گفتیم که واردات و خرید داخل باید نصف و نیمه باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برای تشویق اشتغال و تولید در شهرها باید کارخانه‌های کوچک را اصلاح کنیم، زیرا امروز شاهدیم که بسیاری از کارخانه‌های بزرگ از یک کسب‌وکار کوچک شروع و به یک مجتمع صنعتی بزرگ تبدیل شده است. محصولات نیمه تمام پیشرفت بالای 60% سرمایه گذاری های جدید ترویج فرهنگ کار صنعتی و …

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امیدوارم سال آینده خبرهایی مبنی بر سرمایه گذاری یا فعال سازی حداقل 10 واحد در سیلا و دلفان بشنویم.

دکمه بازگشت به بالا