افزایش ٦٠٠٠ مگاواتی مصرف برق کشور / رشد ١١ درصدی مصرف برق نسبت به هفته گذشته

مصرف برق

سخنگوی صنعت برق گفت: با آغاز دوره گرما میزان مصرف برق کشور نسبت به هفته گذشته افزایش ٦ هزار مگاواتی و رشد ١١ درصدی را نشان می دهد.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر افزود: در جهت مصرف بهینه برق و اجرای برنامه های تشویق محور صنعت برق، پویش ویژه ای به نام «با انرژی » از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شده که تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در قالب این پویش ضمن تشویق مردم به استفاده درست از انرژی برق، راه اندازی سایت و اپلیکیشنی با همین نام نیز راهکارهای مصرف درست برق به مردم آموزش داده می شود.

مدیرعامل شرکت توانیر با ذکر این نکته که مشترکان می‌توانند از طریق وب اپلیکیشن Ba-energy.ir در جریان این پویش قرار بگیرند، تصریح کرد: در کنار جوایز گسترده ای که برای تقدیر از فعالان  این پویش در نظر گرفته شده، محتواهای متنوعی برای آموزش راهکارهای مصرف بهینه برق  در وب اپلیکیشن با انرژی قرار گرفته است.

وی، مشارکت مردم در تامین برق پایدار از طریق آموزش و فرهنگ سازی و بهره گیری فعالانه در طرح را از مهمترین اهداف پویش با انرژی عنوان کرد و افزود: انتظار می رود با اجرای پویش با انرژی، شاهد  کاهش ١٥ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی باشیم که این کار با استفاده از راهکارهای ارائه شده در وب اپلیکیشن Ba-energy.ir  به راحتی قابل انجام است.

رجبی مشهدی با اشاره به طرحهای تشویقی صرفه جویی در مصرف برق، از اختصاص قبض برق رایگان به مشترکانی که مصرف برقشان را کاهش می دهند، خبر داد و خاطرنشان ساخت: مشترکان متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می کنند و با شرکت در قرعه کشی از جوایز ارزنده ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره مند می شوند.

مدیرعامل توانیر در عین حال از معرفی نخستین دور برندگان مشارکت کننده در این پویش در تیرماه خبرداد و با بیان اینکه مشترکان می توانند از طریق نصب برنامه کاربردی با انرژی یا مراجعه به وب اپلیکیشن Ba-energy.ir و ثبت شناسه قبض برق خود، مشارکت در این پویش را آغاز کنند، تصریح کرد: تنها با  چند راهکار ساده مانند قرار دادن  درجه کولر روی عدد ٢٤ و استفاده از دور کند کولر آبی و یا عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعتهای اوج مصرف برق می توانند  شانس خود را برای دریافت جایزه افزایش دهند .

به نقل از شرکت توانیر، رجبی مشهدی در عین حال در خصوص نحوه نصب اپلیکیشن با انرژی نیز گفت: این برنامه کاربردی در آدرس اینترنتی  ba-energy.ir قابل دسترسی و نصب است و امکاناتی مانند شبیه ساز مصرف، نحوه  محاسبه تعرفه های برق، باشگاه مشتریان و…. برای مشارکت کنندگان، در این برنامه قرار گرفته که می تواند هموطنان را در اجرای برنامه های مصرف بهینه برق کمک کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا