ورزشی

افزایش پذیرش دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بیرجند ، عباس گنجی در مراسم فارغ التحصیلی اولین گروه دانشجویان بین المللی دانشگاه اسلامی آزاد در بیرجند با تبریک دانشجویان افغانستانی فارغ التحصیل از این دانشگاه ، گفت: دانشگاه اسلامی آزاد در چند سال اخیر ، توجه ویژه ای به جذب دانشجویان بین المللی شده و پذیرش دانشجویان بین المللی در این واحد دانشگاهی به طور قابل توجهی در حال رشد است.

وی افزود: مسئولان ارشد دانشگاه آزاد اسلامی به طور جدی توسعه بین المللی را مورد توجه قرار می دهند و اقدامات گسترده ای در سال های اخیر برای توسعه همکاری های علمی و بین المللی در این دانشگاه انجام شده است. دیپلماسی علمی دانشگاه آزاد اسلامی فعال تر شده و فرصت هایی را برای آن فراهم می کند دانش آموزان بین المللی من امن کردم.

معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره دستاوردها و افتخارات ارزشمند این دانشگاه گفت: در زمینه علم و فناوری در میان 10 کشور برتر در کشور یا منطقه و در تحقیقات در بین بهترین دانشگاه ها اولویت چهار واحد برون مرزی دانشگاه اسلامی آزاد جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه است.

گنجی در مورد حوادث و پیامدهای جنگ جهانی دوم خاطرنشان کرد: “پس از جنگ جهانی دوم ، قدرت های بزرگ با استفاده از نفوذ و اثربخشی خود ، جهان پس از جنگ جهانی دوم را به محلی برای فروش ابزارها و محصولات خود تبدیل کردند و از این رو بر روی کشورهای دیگر. تا آنجا که ممکن است. “بر این اساس ، آنها از یک زبان مشترک بین خود و سایر کشورها اطمینان حاصل کردند تا از آنچه می گویند استفاده کنند.

وی درباره راه های تأثیرگذاری نیروهای مسلط بر جهان گفت: پس از جنگ جهانی دوم ، قدرت های بزرگ توجه زیادی به فرهنگ ، آداب و رسوم و سنت های افرادی که می خواستند در حوزه نفوذ خود قرار بگیرند و سعی می کنند بر آنها تأثیر بگذارند ، توجه کردند. تا آنجا که ممکن است به جوامع مختلف برای تحصیل در کشورهای خود یا کشورهای همسایه.

دلایل افزایش ثبت نام دانشجویان خارجی در واحد بیرجند

سید حسن هاشمی ، دبیر کمیته کمیساریا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیرایند با م institutionsسسات علمی ، فرهنگی و رفاهی غنی خود بستر بسیار خوبی برای جذب دانشجویان و دانشجویان خارجی است. ادامه خواهد یافت و تقویت خواهد شد. “

علم و فرهنگ حد و مرزی ندارند

رئیس مأموریت وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی نیز گفت: حدیث شریف “اطلبوا العلم و لو بالسین” بیانگر این واقعیت است که کسب دانش محدودیت جغرافیایی ندارد. علم و فرهنگ حد و مرزی ندارند و مردم برای ادغام علمی که همزیستی مسالمت آمیز است به دیپلماسی علمی روی می آورند.

علی حیدری فر با تبریک به دانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند که موفق به گذراندن دوره در این واحد دانشگاهی شدند ، گفت: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را از افغانستان دارد و این ما را بسیار خوشحال می کند.

وی توضیح داد: فعالیت های بین المللی دانشگاه اسلامی آزاد در واقع در تقویت دیپلماسی علمی مثر است. فلسفه روابط علمی هر کشور نوعی ماهیت مکمل دارد و باعث استفاده از ظرفیت های کشورها و تأمین نیازهای کمکی می شود.

انتهای پیام / 4121/4062 /

دکمه بازگشت به بالا