فرهنگ و هنر

اقامه متمرکز نماز ظهر عاشورا در شهرهای گلستان

مجله تفریحی زیباروز/گلستان معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان با اشاره به لزوم درک پیام عاشورا تاکید کرد: نماز ظهر عاشورا به صورت متمرکز در ابتدای ایام شرعی در نقاط مختلف برگزار می شود. شهرهای استان .

حجت الاسلام رضا دیلمی امشب و در حاشیه حضور هیئت های عزادار و سوگوار در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه عاشورا و محرم رمز جاودانگی اسلام ناب محمدی است، اظهار داشت: فرهنگ عاشورا آفریننده تمدن و تمدن است. دگرگون کننده و موجب پویایی و رشد متن می شود و جامعه ای می شود که بی شک نیاز به نهادینه سازی و تداوم این فرهنگ در همه زمینه ها دارد.

وی با بیان اینکه قیام سیدالشهد علیه السلام قیامی است که درس های بسیاری برای همه بشریت دارد، افزود: روحیه استکبارستیزی، مجاهدت، فداکاری، ایثار، حماسه، رهبری، ایستادگی، مقاومت. ، و شهادت طلبی از مولفه های قیام سیدالشهد علیه السلام است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان با تاکید بر اینکه گسترش فرهنگ عاشورا یکی از مهمترین مولفه های تحقق تمدن جدید پیامبر اکرم (عجل الله تعالی فرجه) و رمز حیات و رشد است، گفت: انقلاب اسلامی است. و مکتب ما ریشه در مکتب عاشورا و قیام ابا عبدالله الحسین علیه السلام دارد.

دیلمی از فعالیت یک هزار و 600 هیئت مذهبی، 350 مرکز قرآنی و 80 مرکز فرهنگی و تبلیغی در استان گلستان خبر داد و گفت: حدود 800 مبلغ دینی در ایام محرم در استان گلستان در گسترش فرهنگ عاشورایی فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه مراسم راهپیمایی عاشورای حسینی مانند هر سال توسط هیئات مذهبی و هیئات مذهبی در شهرها و روستاهای استان برگزار می شود، افزود: نماز ظهر عاشورا به همت هیئت های مذهبی تحت پوشش به صورت متمرکز اقامه می شود. شبکه تبلیغی در سراسر استان. بودن

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، بر اساس آداب و رسوم گلستانی ها، از ابتدای صبح دسته های عزاداری با نوحه خوانی و زنجیر به خیابان های شهرهای مختلف آمده و تجدید ارادت به آرمان های سیدالشهد علیه السلام می کنند. زیارت اماکن مذهبی و اماکن متبرکه در حال اندوه.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا