فرهنگ و هنر

اقتدار معنوی مولفه اساسی و پیش زمینه هر اقتداری در کشور است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در واقع همه مراجع و مقاماتی که در کشور به وقوع می پیوندند در جهت و عرض اقتدار معنوی معنی پیدا می کنند و این اقتدار م theلفه و زمینه اصلی هر مرجعی در کشور است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع ، سعید اوحدی ، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید ، از صد و هشتاد و سومین جلسه مشاوران دفاعی که در ستاد وزارت دفاع و با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی از نیروهای مسلح. به روح والای شهدا ، به ویژه شهید راه علم ، شهید دانشمند دکتر فخری زاده گفت: “یکی از نگرانی های مهمی که همیشه ذهن انسان را در طول تاریخ به خود مشغول کرده است ، تفاوت بین انسانها و سایر پدیده های خلقت است.”

اوحدی با بیان اینکه بسیاری از فلاسفه ، عرفا و دانشمندان در این باره بحث کرده اند ، گفت: راه رسیدن انسان به بالاترین درجه کمال به عنوان نجیب ترین مخلوق و خلیفه الهی روی زمین ، درک وجود او به عنوان بالاترین پدیده آفرینش بود.

وی ادامه داد: “گرچه ایمان به عنوان اولین ویژگی باقی ماندن در بستر کمال برای مردم بسیار ارزشمند است ، اما فقط داشتن عقل ، دانش و ایمان انسان در مسیر الهی نیست.”

چه کسی با گفتن اینکه اصحاب پیامبر از او در مورد خصوصیات یک انسان شایسته س askedال می کنند ، عزیزتر خداوند است؟ وی گفت: پیامبر عظیم الشأن اسلام شایسته ترین افراد را انسانهایی می نامد که بندگان خدا را خدمت می کنند و منافع آنها به افراد بیشتری می رسد.

معاون رئیس جمهور در ادامه حدیث امام حسن عسکری (ع) راجع به خدمت به مردم نقل کرد و گفت: این امام همام دو ویژگی ایمان به خدا و خدمت به برادران از همان نوع را از ویژگی های انسانهای برجسته می داند.

وی در تشریح جایگاه ایثار گفت: این مقام یک موقعیت عالی است و اگر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند خدمت در بنیاد شهید افضل به معنای خدمات است ، منظور آنها از حیثیت و منزلتی است که خون و ایثارگری شهدا ، جانبازان و آزادگان به این امر بخشیدند. گروه ها. ” .

رئیس بنیاد شهید با اعلام اینکه شهدا زنده هستند و با خداوند متعال غذا می خورند ، گفت: “تمام خدماتی که به خانواده شهدا و ایثارگران می کنیم به اندازه یک قطره خون شهید نیست.”

وی با بیان اینکه رسالت سختی نسبت به شهدا و خانواده های صبور این عزیزان داریم گفت: روح شهدا حضور دارد و مراقب اقدامات ما است و این جلسات بستری برای مژده شهدا است.

اوحدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در کنار مقامات اقتصادی ، امنیتی ، نظامی و دفاعی تأکید ویژه ای بر اقتدار معنوی دارند ، گفت: در واقع همه مقاماتی که در کشور به وقوع می پیوندند با معنای اقتدار معنوی همسو هستند. و این قدرت م componentلفه اساسی و پیشینه هر دولتی در کشور است.

رئیس بنیاد شهید ، با بیان اینکه بستر رسیدن به تمدن اسلامی هدف ولی فقیه (مدظله العالی) و تحقق گام دوم فرهنگ انقلاب شهادت است ، گفت: اگر هیچ اقتدار معنوی در انسان نباشد ، راه پیشرفت بسته می شود. اقتدار معنوی برای پیشبرد اهداف و برنامه هایشان باید سنگر همه مردم ، به ویژه کارمندان دولت باشد.

وی در قسمت دوم سخنان خود یکی از موضوعات و مطالبات بنیاد شهید را شرایط و روند “شهادت” عنوان کرد و گفت: سعی کردیم با عدم تمرکز و ایجاد تیم های تخصصی در 4 استان ، شرایط شهادت را به سرعت غیرمتمرکز کنیم. بیایید بیشتر کار کنیم تا حقوق هیچکس پایمال نشود.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا