اقتصادی

المنت لباسشویی ال جی _ هرمس پارت

المنت لباسشویی ال جی یکی از قطعات سازنده دستگاه شماست که مسئولیت اصلی آن گرم کردن آب درون دستگاه است. خراب شدن المنت در تمام لباسشویی‌های جدید، از جمله در برند ال جی، سبب اختلال در کار ماشین و روشن شدن کد خطایی در صفحه نمایش خواهد شد. برای عیب یابی و تعویض این قطعه به احتمال زیاد نیاز به کمک متخصصان و کارشناسان در نمایندگی‌های مجاز ال جی خواهید داشت. به گزارش خبرگزاری آنا، المنت لباسشویی ال جی یکی از قطعات سازنده دستگاه شماست که مسئولیت اصلی آن گرم کردن آب درون دستگاه است. خراب شدن المنت در تمام لباسشویی‌های جدید، از جمله در برند ال جی، سبب اختلال در کار ماشین و روشن شدن کد خطایی در صفحه نمایش خواهد شد. برای عیب یابی و تعویض این قطعه به احتمال زیاد نیاز به کمک متخصصان و کارشناسان در نمایندگی‌های مجاز ال جی خواهید داشت.
در ادامه این مقاله با وظیفه اصلی المنت لباسشویی ال جی آشنا می‌شویم. نشانه‌های خرابی این قطعه را بررسی نموده و تمام اطلاعات لازم برای تعمیر و تعویض آن را کسب خواهیم کرد. شاید با کمک راهنمایی‌های زیر خودتان بتوانید ایرادهای پیش آمده در المنت را شناسایی و رفع کنید. اما اگر تخصص کافی ندارید با نمایندگی‌ها ال جی در تماس باشید.

یکی از اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین قطعات در ماشین لباسشویی شما المنت آن خواهد بود. در ماشین لباسشویی برای شستشو خوب و تمیز شدن لباس‌ها به آب گرم نیاز دارید. بدون آب گرم لکه‌های روی لباس پاک نشده و شستشوی کاملی را نخواهید داشت. با کمک المنت لباسشویی ال جی دمای آب تا حد تعیین شده توسط خودتان در تنظیمات ماشین، بالا خواهد رفت.
به طور کلی از این قطعه برای گرم کردن آب داخل ماشین لباسشویی و تنظیم دمای آن استفاده می‌شود. به همین علت است که با کوچک‌ترین ایرادی در المنت دستگاه از کار افتاده و روند شستشو به مشکل برمی‌خورد. در چنین شرایطی بهتر است برای تعمیر و تعویض المنت لباسشویی ال جی از نیروهای مجرب در تعمیر لوازم برقی خانگی کمک بخواهید.

ما در المنت شاهد به‌کارگیری یک مجموعه کامل از قدرت و گرمایش در کنار یکدیگر هستیم. المنت در ماشین لباسشویی به اتصالات برقی و نگه‌دارنده وصل می‌شود. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سازنده المنت ماده‌ای به نام نیکروم است و باقی آن را ماده دیگری به اسم کرومیوم تشکیل می‌دهد. نیکروم مقاومت بسیار زیادی دارد و به همین علت در المنت در سطح بالایی دیده می‌شود.
در مورد المنت لباسشویی ال جی ما شاهد استفاده از هردو نوع المنت سرامیکی و میله‌ای هستیم. در المنت‌های میله‌ای انرژی گرمایی به شکل تابشی یا هدایتی منتقل خواهد شد. اما در المنت‌های سرامیکی عایقی از جنس سرامیک روی المنت را پوشانده است. این لایه به افزایش عمر المنت داخل دستگاه شما کمک می‌کند. اینکه در زمان تعویض بهتر است کدام یک از این دو نوع المنت را برای ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید به نظر متخصصین این کار بستگی دارد.

همان‌طور که گفته شد المنت مسئول گرم کردن آب داخل ماشین لباسشویی شماست. توان المنت در مدل‌های متفاوت با یکدیگر فرق دارد. این المنت‌ها از حرارت نقطه‌ای برخوردار هستند. هر زمان جریان برق از میان المنت لباسشویی ال جی عبور کند میزان حرارت آن با سرعت زیادی بالا می‌رود. در صورت رد شدن حرارت از سطح مجاز و عدم تحمل المنت، مسیر عبور جریان ذوب گشته و شاهد سوختن آن خواهید بود.
باید دقت داشته باشید در هر مدل از المنت سطح گرمای قابل تحمل فرق دارد. مقدار این عدد در محدوده 180 تا 250 درجه سانتی‌گراد متغیر است. در صورت افزایش یافتن دما بیش از حد مجاز المنت لباسشویی خود را از دست خواهید داد. در لباسشویی‌های ال جی المنت حرارتی داخل آب قرار داده می‌شود. جریان آب جلوی عبور دمای المنت لباسشویی ال جی از 100 درجه را خواهد گرفت.
المنت لباسشویی ال جی _ هرمس پارت

با توجه به موارد گفته شده می‌توان فهمید نبود آب درون ماشین لباسشویی منجر به سوختن المنت در این دستگاه خواهد شد. البته تنها همین مورد نیست. مشکلاتی مانند خراب شدن برد الکتریکی نیز می‌تواند روی المنت لباسشویی ال جی اثر گذاشته و آن را بسوزاند. با ایراد در رله نیز شاهد خرابی المنت خواهیم بود. اگر رله جریان ورودی را در زمان لازم قطع نکند بعد از تخلیه آب، دمای المنت بالا رفته و می‌سوزد.
یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به المنت لباسشویی ال جی آسیب بزند جرم گرفتن روی آن است. جمع شدن جرم و سولفاته بستن روی المنت باعث انتقال کمتر حرارت به آب شده و در نهایت ممکن است سوختن المنت را به دنبال داشته باشد. باید بدانید کیفیت آب منطقه زندگی شما نیز می‌تواند روی طول عمر المنت دستگاه اثر بگذارد. با تغییر سطح سختی آب و اسیدی شدن آن طول عمر المنت شما کمتر خواهد شد. شما عزیزان میتوانید برای خرید المنت لباسشویی به سایت هرمس پارت مراجعه کنید .
المنت لباسشویی ال جی _ هرمس پارت

در صورت اطمینان از سوختن المنت لباسشویی باید به فکر تعویض این قطعه باشید. اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید از راهنمای زیر کمک بگیرید. فراموش نکنید قبل از شروع هرگونه کار تعمیراتی در ماشین لباسشویی، حتماً دستگاه را از برق جدا کرده باشید.
در ابتدا محفظه پودر را خارج کنید تا دسترسی شما به پنل راحت‌تر باشد. حالا به کمک یک پیچ‌گوشتی تمام پیچ‌های پنل را باز کنید. پنل را از جای خود بیرون آورده و به سراغ درب ماشین لباسشویی می‌رویم. کلیپس لاستیک درب را جدا کرده و بعد خود لاستیک را به سوی دیگ فشار دهید تا از درب جدا شود. حالا نوبت به باز کردن چهار پیچی می‌رسد که دوتای آن‌ها مربوط به قفل درب می‌شوند. وقتی کار باز کردن پیچ‌ها تمام شد درب به همراه پنل جلویی جدا خواهد شد.
در این قسمت از کار می‌توانید دیگ ماشین لباسشویی و المنت آن را ببینید. برای اینکه سیم‌های متصل به المنت لباسشویی ال جی را بتوانید دوباره درست وصل کنید از آن عکسی گرفته و بعد سیم‌های المنت قدیمی را جدا سازید. در این عکس باید به وضوح نوع اتصال سیم‌ها قابل رؤیت باشد. پس از این کار تمام سیم‌ها و سوکت‌هایی که به ترموستات وصل هستند را جدا کنید. در میان المنت یک مهره دیده می‌شود. آن را از جای خود بیرون بیاورید.
دقت کنید برای باز کردن این مهره لازم است تا جایی کار را ادامه دهید که به انتهای پیچ برسید. بعد با پیچ‌گوشتی یک ضربه زده و پیچ و مهره را به درون المنت بفرستید. حالا المنت آزاد می‌شود. المنت جدید را در جای قبلی قرار داده و پیچ آن را محکم کنید. حالا همه‌چیز را به جای اول خود برگردانید.   انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا