عمومی

امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه ، سرهنگ محمد باقری با اشاره به آخرین تحولات منطقه گفت: در جلسه “همدلی و هماهنگی فرماندهان نیروهای مسلح و رهبران رسانه ملی” که روز یکشنبه در ستاد نیروهای مسلح برگزار شد ، اظهار داشت: “متأسفانه اینها روزها با فاجعه بزرگ برقراری پیوند بین رژیم امارات و رژیم صهیونیستی که کودکان را می کشد ، روبرو هستیم که بسیار مایه تاسف است و چشمگیر است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز در شرایطی که همه افراد آزاد جهان ابراز نفرت می کنند و از برقراری روابط و دوستی با رژیم صهیونیستی خودداری می کنند ، یکی از همسایگان جمهوری اسلامی با جسارت تماس خود را با آن رژیم صهیونیستی اعلام می کند که جای تاسف است؛ برای بقای خود می جنگد و از هیچ اقدامی علیه هرگونه ظلم و ستم در جهان اسلام و حتی علیه مردم خود و همسایگانش صرف نظر از موازین اسلامی و یهودی دریغ نمی کند.

باقری اظهار داشت: “برای امارات ، به عنوان یک کشور عربی و مسلمان ، چنین رابطه ای به هیچ وجه قابل قبول نیست. برقراری یک رابطه سیاسی و اقتصادی با رژیم در معرض اولین قبله مسلمانان ، که فلسطین را آواره ، کشته و زندانی کرده است.” گزارش در عمومی.

وی اظهار داشت: مطمئناً رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه اساساً تغییر خواهد کرد و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با بودجه های مختلف به این کشور نگاه می کنند و اگر اتفاقی در منطقه خلیج فارس و امنیت ملی جمهوری اسلامی رخ دهد ، ایران آسیب خواهد دید ، هرچند اندکی. ما این کار را از نگاه امارات متحده عربی می بینیم و تحمل آن را تحمل نخواهیم کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ما توصیه می کنیم که امارات دیری نپردازند که در این تصمیم تجدیدنظر کنند و مسیری را نگیرند که به امنیت منطقه و کشور آن آسیب برساند ، که غیرقابل قبول است.

باقری در ادامه این دیدار ، دفاع جهانی را یکی از موضوعات بسیار مهم هشدار داد و افزود: دفاع مقدس مسئله کوچکی نیست و نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی به حساب می آید؛ در طول دو قرن گذشته از تاریخ کشور ، ما همیشه در جنگ ها ، عقب نشینی ها و تحقیرها با شکست و شکست روبرو بوده ایم.

وی اظهار داشت: اما اما در عصر دفاع مقدس که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ظهور کرد ، توانستیم در برابر رژیم بعثی که پشتیبان 30 کشور از جمله دو ابر قدرت از بلوک های غربی و شرقی بود ، دست خالی پیروز شویم و اجازه ندهیم. وجیب دشمن را از زمین اسیر خواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس توانسته است منطق اسلامی و انسانی را در برابر چشمان جهانیان اثبات کند و به مستضعفان جهان امید دهد که با کمترین تجهیزات و قدرت ایمان بتوانند استکبار را شکست دهند. .

باقری افزود: دفاع مقدس واقعاً گنجی است با آن ابعاد بزرگ که باید تلاش کنیم این گنجینه بزرگ را استخراج کنیم و آن را به نسل امروز و نسل های آینده تحویل دهیم. ما باید به گونه ای عمل کنیم که این رویداد بزرگ ، که باعث غرور ، افتخار ، امید به آینده و جنبش جهادی می شود ، در روح انسان ها ، به ویژه ملت ایران و جهان مظلوم واقع شود.

وی اظهار داشت: رادیو تلویزیون جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین تأثیرگذار رسانه ملی به همراه سایر مقامات کشور سعی در انجام کار ویژه برای برگزاری صحیح چهلمین سال دفاع مقدس و نشان دادن این واقعه بزرگ تاریخی دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه امروز موضوع دفاع و امنیت مهمترین مسئله ملی برای همه کشورهای جهان است ، یادآور شد: اگر اقتصاد ، سیاست ، فرهنگ و ارزشهای دیگر در جوامع تحقق یابد؛ مقدمه و مبنای آن ، وجود امنیت و دفاع مطمئن و پایدار از کشور و منافع مردم است.

باقری اضافه کرد: “امروز نیروهای مسلح مفتخرند که این مسئولیت را مطابق با قانون اساسی و قوانین مربوطه کشور و دستورات فرمانده معظم کل نیروهای مسلح به عهده بگیرند.

وی با بیان اهمیت برگزاری جلسه فرماندهان نیروهای مسلح و مدیران رسانه ملی ، اظهار داشت: امروز به دلیل محدودیت های موجود بسیاری از فعالیت های نیروهای مسلح دور از مردم و جامعه است و طبیعی است که همکاری بین IRIB و نیروهای مسلح انجام شود. امنیت و حمایت می تواند در این زمینه مفید باشد و راه را برای ایجاد روحیه ملی ، غرور ملی ، هویت ملی و اسلامی در جامعه و دستیابی به امنیت و دفاع پایدار در کشور هموار کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: عزیزان ما در رادیو و تلویزیون حقیقت نقش غیرقابل جبران در آگاهی ملی و عملیات رسانه ای کشور و همچنین در مخالفت با عملیات روانی و شناختی دشمن دارند و از تلاش های رادیو و تلویزیون قدردانی می کنیم. تلویزیون

باقری افزود: “صدا سیما واقعاً یکی از سازمانهای موفق در کشور است که همواره جهاد را در زمینه دفاع مقدس و همکاری با ادارات دفاع و امنیت کشور انجام می دهد و همچنین با نشان دادن دستاوردهای صنعت دفاعی کشور از تلاشهای آنان قدردانی می کند.”

وی با بیان اینکه لزوم برگزاری جلسات بین آنها وجود دارد ، گفت: برگزاری این جلسات در هم افزایی متقابل و هماهنگی و اجرای برنامه های توسعه یافته مؤثر است. البته جلسات مکرر بین بدنه دو سازمان برگزار می شود و این جلسات توسعه می یابد و ادامه می یابد.

وی گفت: “نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ، از جمله ارتش ، سپاه ، پلیس ، بسیج و وزارت دفاع ، همه یكدیگر هستند و حضور فرماندهان ارشد و جانشینان آنها در این جلسه نشان می دهد كه ما مانند انگشتان یك دست هستیم.” ما با هم هستیم و مانند تعداد انگشت شماری عمل خواهیم کرد و کار را با اقتدار انجام خواهیم داد؛ بنابراین ، امروز وحدت نیروهای مسلح باید یک اصل اساسی تلقی شود.

دکمه بازگشت به بالا