عمومی

امام خمینی (ره) با همراهی مردم در مقابل مستکبران جهانی ایستاد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الاسلام مهدی طائب شامگاه شنبه در آئین گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل و قیام ۱۵ خرداد که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: امام راحل ملت را دعوت کردند که همه در برابر قدرت‌های موجود به میدان بیایند تا بتوانند معادله قدرت را عوض کنند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به همه ثابت کردند که می‌توان معادله قدرت را در جهان تغییر داد، افزود: مکتب امام خمینی (ره) متعلق به کشور خاصی نبود زیرا با تمام کفر و ظلم در دنیا مبارزه کرد و ملت ایران را به یاری خودش فراخواند.

رئیس قرارگاه راهبردی عمار بیان کرد: دشمن با همه وجود به مقابله با امام خمینی (ره) آمد و هدف اصلی‌اش از بین بردن علمدار بود چرا که معتقد بود اگر امام را نابود کنیم چراغ خاموش می‌شود.

حجت الاسلام طائب با اشاره به یاری و همراهی مردم با امام خمینی (ره) گفت: از این موضوع خوشحال هستیم که مردم اجازه ندادند دست دشمن به امام (ره) برسد، شهادت برای امام افتخار بود همانطور که شهادت برای امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) و سایر ائمه اطهار (ع) افتخار بود اما برای مردم آن زمان، سرزنش است که امام را یاری نکردند و گذاشتند دست دشمن به امام‌شان برسد.

وی بیان کرد: در جنگ اُحد اگر امیر مؤمنان نبود به طور قطع پیامبر اسلام (ص) به شهادت می‌رسیدند و اینجاست که به حرف امام راحل می‌رسیم که پیامبر اسلام (ص) ملت ما را در اختیار نداشت.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار تأکید کرد: ملت ما هیچگاه امام خود را تحت فشار قرار ندادند و هرگاه نیرو خواستند پای کار بودند.

وی اظهار داشت: از اینکه امام خمینی (ره) را از دست دادیم متاسفیم اما از چگونگی آن خوشحالیم که امام (ره) شهید نشد یعنی ملت ما نمره قبولی گرفت که امام خود را یاری کرد.

حجت الاسلام طائب ضمن گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد گفت: امام خمینی (ره) حرکت و قیام خود را شروع کردند اما در آن زمان خیلی‌ها ایشان را همراهی نکردند اما حرکت افق امام جهانی بود.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار تصریح کرد: در همان ابتدا که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید امام (ره) فرمود آمریکا شیطان بزرگ است اما بصیرت و همراهی مردم به امام‌شان کمک کرد تا به اینجا برسند.

دکمه بازگشت به بالا