عمومی

امام رضا (ع) بر اقامه نماز اول وقت تاکید بسیاری داشتند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی قمی سه شنبه شب در مراسمی در مسجد مقدس جمکران، با اشاره به اینکه مناسبت های مهمی در ماه های زکات و زیدا وجود دارد، اظهار داشت: ماه های ذکاوت و زیداء نیز مناسبت های مهمی است. باید این ایام الله را جشن بگیریم مخصوصاً در ایام عید بعد از تاج گذاری جشن ها و مراسم های مختلف در دهه ولایت برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ویژگی های امام هشتم (ع)ع) توجه به نماز اول وقت مهم بود، وی بیان کرد: امام همواره به یاران و تابعین خود تاکید داشته که نماز را از اول وقت بدون دلیل به تعویق نیندازند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: شیخ صدوق در کتاب توحید می نویسد که در یکی از مجالس مهم علمی دربار مامون بنیانگذار امام رضا(ع)ع) با عمران صبا بحث و مناظره درباره توحید و هر سؤالی از حضرت رضا (ع) داشت.ع) او با استدلال روشن و منطق قوی پاسخ داد.

حسینی قمی افزود: مناظره به اوج خود رسیده است و همه حاضران این بحث طولانی را با دقت دنبال کردند که وقت نماز ظهر است که من رضا را دارم.ع) به مامون او گفت؛ وقت نماز است. ساخت و ساز صبا او گفت: آه تو خدای من! جواب سوال منو قطع نکن الان دلم آماده قبول حرفاته و رضا رو دارمع) آنها با قاطعیت درخواست او را رد کردند و گفتند نماز می خوانیم و برمی گردیم.

وی با بیان اینکه اولین برنامه کاری امام پاسخگویی به مراجع و گرفتاری های مردم بود، خاطرنشان کرد: زندگی امام رضا (ع)ع) تا سرپوش زندگی خود باشیم تا بتوانیم از پیروان واقعی پیامبر باشیم.

دکمه بازگشت به بالا