فرهنگ و هنر

امضا تفاهم‌نامه همکاری میان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور

با هدف تقویت تعامل و همکاری در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ، با حضور آیت الله اعرافی ، رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه و حاج علی اکبری ، رئیس شورای سیاستگذاری امام (ره) ، تفاهم نامه همکاری بین شورای سیاستگذاری امام و مرکز مدیریت حوزه های علمیه به امضا رسید. . شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، در این جلسه ، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری وی اظهار داشت: از نظر گسترش کمی و بهبود کیفی ، در حوزه های علمیه اتفاقات بسیار خوبی افتاده است و نتیجه یک نگاه منظم و مدیریت برنامه های حوزوی ، گسترش م effectiveثر در مناطق مختلف کشور و بین المللی است و یکی از شخصیت هایی است که نقشی اساسی داشته است. در این تبلیغ. ” و این امید زیادی را برانگیخت ، خود آیت الله اعرافی بود.

رئیس شورای سیاستگذاری امام در ادامه با بیان رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: نهاد پربرکت و مهربان امامت جمعه از برکات انقلاب اسلامی است و جایگاه شبکه روشنایی امامت جمعه در نزد رهبر معظم انقلاب امتداد نظام رهبری کشور است.

وی در خصوص گام دوم انقلاب افزود: شورای سیاست گذاری برنامه ها و برنامه هایی برای گام دوم انقلاب در فضای نماز جمعه تدوین کرده است که این امر مستلزم همکاری راهبردی بین این نهاد و مرکز مدیریت حوزه های علمیه در سراسر کشور است. یک کارمند ارشد باشید.

بعد از جلسه، آیت الله اعرافی وی اظهار داشت: باید از این نهاد روحانیت و انقلابی که اقدامات موثری در جامعه پس از انقلاب اسلامی انجام داده قدردانی و تشکر کرد و امیدواریم در پرتو رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ، امامت جمعه ، حوزه علمیه و نهادهای فرهنگی و فکری کشور ب پیشرفته و قادر به حرکت مطابق با گام دوم انقلاب است.
رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه افزود: در این مسیر هم افزایی ، همگرایی و تعامل نقش مهمی دارد و یکی از جنبه های این همگرایی و هم افزایی تعامل بین نهاد نماز جمعه و حوزه علمیه است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه های علمیه طی سالهای گذشته اظهار داشت: در این 4 سال دولت در اولین گام ، مطالبات رهبر معظم انقلاب حوزه علمیه ، رویکردها و جهت گیری کلی ناشی از اندیشه امام و رهبری تفسیری ایشان را امتحان کرده است. نتیجه این تلاش مستمر و چهار ساله در زمینه طراحی ، سیستمی است که شاید برای اولین بار است که مقام معظم رهبری بیان می کنند که این راه است و این افتخار بزرگی برای ما است و همچنین مسئولیت بزرگی را برای حوزه انتخابیه ایجاد می کند.

رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور درباره برنامه پنج ساله حوزوی اول کشور افزود: در گام دوم ما یک برنامه حوزوی پنج ساله داریم که تهیه آن دو سال به طول انجامید و در سال 1400 اولین برنامه حوزوی حوزوی رسماً در سال 1400 آغاز می شود. است. این برنامه پنج ساله بر اساس تجربیات جمع آوری شده در م Alسسه المصطفی جامعه ، چندین م otherسسه دیگر و حوزه علمیه است و شامل 40 موضوع اصلی و 900 شاخص ، ردیف و برنامه است که دهها برنامه اصلی و اساسی تحت آنها وجود دارد.

این تفاهم نامه همکاری در 6 ماده و 26 بند ، تقویت همکاری در 4 زمینه است. آموزشی ، پژوهشی و تبلیغاتی تهیه و امضا شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا