عمومی

انتقاد جدی به دوره تربیت مددکاری اجتماعی در سازمان تبلیغات اسلامی

البته وقتی نام آموزش نوشته می شود به سادگی به این معناست که می خواهند از این افراد برای فعالیت های مددکاری اجتماعی استفاده کنند. در این میان مددکاری اجتماعی یک رشته و حرفه دانشگاهی و علمی است که 63 سال است که در ایران به صورت علمی پایه گذاری شده است.
وی در حال حاضر در دانشگاه های مختلف دولتی، مقاطع اسلامی، علمی کاربردی، پیام نور و موسسات غیرانتفاعی در حال تربیت دانشجو از مقاطع کاردانی تا دکتری است و همچنین به دنبال فرصت های شغلی در رشته خود است.

از همه سازمان‌ها انتظار می‌رود که به همه رشته‌ها و جایگاه آن‌ها احترام بگذارند و به هر متخصص اجازه دهند کار خود را انجام دهند. ورود افراد غیر مرتبط و متخصص به هر رشته ای از جمله مددکاری اجتماعی آسیب های جبران ناپذیری را به آن حوزه ها وارد می کند.

اگر سازمان تبلیغات اسلامی یا هر سازمان دیگری متناسب با وظایف خود (در شرایط فعلی) مأموریت دارد در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت کند، بهتر است از ظرفیت کارشناسان با مدارک دانشگاهی مرتبط استفاده کند یا وارد حوزه شود. ارائه حمایت ها و مشوق های لازم برای امتحانات مناسب و قبولی در امتحانات دانشگاه و اخذ مدرک دانشگاهی با مجوز از مراجع ذیصلاح.

* رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران

دکمه بازگشت به بالا