استان ها

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد آزمایش کنترل کیفی در پروژه احداث بزرگراه محور زابل- زاهدان

مجله تفریحی زیباروز/سیستان و بلوچستان مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک سیستان و بلوچستان از انجام حدود ۱۱ هزار مورد آزمایش کنترل کیفی در عملیات احداث قطعه سه و چهار بزرگراه زابل- زاهدان خبر داد و افزود: این پروژه مهم راه سازی استان با بهترین کیفیت در حال سیر مراحل نهایی است.

عبدالغفور تمندانی در گفت وگو با مجله تفریحی زیباروز، افزود: در حال حاضر دو واحد آزمایشگاه کنترل کیفی مطابق با استاندارهای بین المللی در محور زابل- زاهدان مستقر هستند و در تمامی مراحل خاکی، بتونی و آسفالت آزمایش های لازم را برای ساخت بزرگراه در این مسیر انجام می دهند.

وی تاکید کرد: مهمترین هدف شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تامین نیازهای تمام دستگاه های دولتی به ویژه اداره کل راه و شهرسازی استان در پروژه های راهسازی و کنترل کیفی پروژه ها و نظارت در حسن اجرای آن هاست.

مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کیفیت، رمز توسعه پایدار است، افزود: تمام اقدامات انجام شده در محور زابل- زاهدان در راستای اهداف وزارت راه و شهرسازی در ارتقاء کیفیت پروژه ‌های عمرانی بوده است و این افتخار و کیفیت ایجاد شده تقدیم مردم استان می‌شود.

مدیر کل راه وشهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز از ساخت و تکمیل مراحل پایانی بزرگراه زابل – زاهدان با هدف توسعه راه‌های ایمن، افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار خبر داد و افزود: تمام ظرفیت ها بکار گرفته شده است تا شاهد اتصال و تکمیل شبکه بزرگراهی زابل -زاهدان به طول ۲۰۰کیلومتر تا اواسط سال آینده باشیم.

عطاء اله اکبری تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان در تلاش است تا پایان سالجاری ۲۷ کیلومتر بزرگراه را به همراه پل شیله در این محور مهم و بین المللی به بهره‌برداری برساند که برای تحقق این مهم کارگاه های راهسازی بصورت دو شیفت و گاها سه شیفت در حال فعالیت سنگین هستند.

مدیر کل راه وشهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: همچنین بر اساس برنامه ریزی انجام شده عملیات ساخت ۲۳ کیلومتر باقیمانده این محور نیز از بهمن امسال با چند اکیپ سنگین راهسازی هم از سمت رامشار به سمت زاهدان و هم از سمت شهر سوخته به سمت زابل آغاز خواهد شد تا این پروژه مهم راهسازی شمال استان تا سال آینده به اتمام برسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا