فرهنگ و هنر

انعقاد تفاهم نامه بین سه نهاد قرآنی و مساجد

مرکز امور مساجد با سه نهاد قرآنی تفاهم نامه امضا کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، روز سه‌شنبه (2 اردیبهشت) تفاهم‌نامه همکاری بین شورای عالی قرآن ، مرکز انتشارات قرآن جمهوری اسلامی ایران ، مرکز امور مساجد و سازمان دارالقرآن منعقد شد. از سازمان تبلیغات اسلامی روز سه شنبه (2 مه).

حجت الاسلام و المسلمین نوری زاده رئیس مرکز امور مساجد در این مراسم گفت: این مراسم در آستانه ماه مبارک رمضان و به دلیل اهمیت قرآن و مساجد برگزار شد که اینها هستند مبانی بهتر فعالیتهای قرآنی است. “

وی افزود: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است. مهمترین ارکان این انقلاب ، نصایح و درسهایی از قرآن است که از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به دست آورده ایم ، که از آیات الهی نیز گرفته شده است. در انقلاب اسلامی مهمترین عنصر آیات قرآن است. از طرف دیگر ، مساجد بهترین مکان برای فعالیت های قرآنی است.

نوری زاده افزود: در این سالها کارهای زیادی انجام شده است ، اما بهتر است مؤسساتی که در حوزه قرآن فعالیت می کنند جمع شوند و نوعی هم افزایی را انجام دهند. تا بتوانیم حق قرآن را به بهترین وجه و با بهترین کیفیت و تقسیم مسئولیتها محقق کنیم.

وی افزود: ظرفیت سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت غیرقابل تعویض است. حضور تلاوت کنندگان و معلمان عالی برجسته در زمینه قرآن و اجتماعات خوب و تأثیرگذار ، خاطره نویسان و تلاوت کننده هایی که توسط این سازمان آموزش دیده اند نشانه تلاش های مداوم است و این به اهداف این یادداشت کمک می کند.

وی همچنین به ظرفیت قرآنی موقوفات بسیجی و کانون توجه اشاره کرد و گفت: باید طبق آن با توجه به وضعیت قرآن و بزرگی و ارزش آن در آن سرمایه گذاری کنیم. اگر تمام وقت و هزینه خود را صرف این کتاب کنیم ، ما حق این کتاب را نداریم. امیدواریم از همه قابلیت هایی که در این راه داریم استفاده کنیم.

رئیس مرکز امور مساجد گفت: ساخت این مرکز تلاوت قرآن در مساجد است. مساجد بر اساس قرآن و نماز ، دعا و نیایش و پرستش خداوند شکل گرفته اند. به عبارت دیگر فعالیت های اصلی در مسجد فعالیت های قرآنی است. وقتی کار به عنوان پایلوت در استان تهران شروع می شود ، به سایر استان ها نیز گسترش می یابد.

وی اظهار داشت: یک ششم از کل جمعیت کشور در تهران و یک سوم تأثیر هرگونه فعالیت در تهران است. به عبارت دیگر ، هر اتفاقی که در تهران می افتد ، یک سوم کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: در زمینه محتوای سازمان تبلیغات اسلامی و سایر مراکز می توانند بسیار فعال باشند. این توانایی اکنون به دست آمده است.

ترکیبی از سازمان اوقاف به رهبری حجت الاسلام خاموشی ، سازمان تبلیغات تحت رهبری حجت الاسلام قمی ، شورای سیاست گذاری به رهبری حجت الاسلام حاج علی اکبری ، مرکز قرآن کریم تحت رهبری حجت الاسلام مهدی اخوان و آقای سیدعلی سرابی ، معاون عالی عالی Q برای انجام فعالیت های خوب قرآنی در کشور آورده اند. این ترازو فرصت خوبی است.

رئیس مرکز امور مساجد گفت: مطالبه مقام معظم رهبری در حوزه قرآن یک مطالبه بسیار جدی است: “درخواست 20 میلیون حافظ قرآن ، ما را مستلزم انجام یک حرکت جدی در حوزه قرآن می کند.” مخصوصاً در مساجد.

وی با اشاره به صندلی های تلاوت در مساجد که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بود ، اضافه کرد: اکنون مساجد به عنوان یک مکان و پایگاه برای امام جماعت ، هیئت امنا و بنده و بیشتر آماده هستند. مخاطب مهم است. “

وی با اشاره به اینکه حدود 25 موسسه در زمینه مساجد فعالیت دارند ، اظهار داشت: بهتر است برای همه ما و درد ما این باشد که به برنامه های قرآنی و قرآنی تبدیل شده و نگران بودجه و برنامه نباشیم. خداوند متعال می گوید: من به خدا پناه می برم و به شما کمک می کنم: اگر به من کمک کنید به شما کمک می کنم.

رئیس مرکز امور مساجد ادامه داد: گروه ما برای تهیه آمار جمع نشده اند و به چه نامی اشاره خواهد شد. ما جمع شده ایم تا به درخواست مقام معظم رهبری در حوزه قرآن پاسخ دهیم و آن را عملی کنیم.

پس از این مراسم ، رضاییان از مرکز انتشارات قرآن کریم اظهار داشت: مساجد ، به عنوان خانه ای امن از جانب خداوند ، بهترین مکان برای تعالیم قرآنی است و در این مورد شکی نیست.

وی با اشاره به تفسیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر قله ای بسازید ، مردم به آن می رسند ، گفت: اکنون این قله ها ساخته شده اند و برای رسیدن به کوهپایه ها باید از این قله ها استفاده شود.

وی افزود: همه گروههایی که در حوزه قرآن فعالیت می کنند باید در این زمینه در مرکز امور مساجد کمک کنند و همه آنها به عنوان یک گروه یک دست باید از کار قرآنی مساجد حمایت کنند و به این کار ادامه دهند. ” خانه ها را تعمیم دهید انتظار می رود این هم افزایی به ما در رسیدن به اهدافمان در اسرع وقت کمک کند.

رضاییان در ادامه گفت: “اگر همه زیرمجموعه های دفتر مقام معظم رهبری در حوزه قرآن هم افزایی باشند ، نه تنها ایران بلکه جهان نیز می تواند تغییر کند.”

وی افزود: امور مساجد در انجام این مسئولیت مسئولیت بزرگی خواهند داشت. سازمان های قرآنی باید با اشرافیت هایی که در مساجد مشکل دارند ، از این نهاد حمایت ویژه داشته باشند.

در ادامه این مراسم ، حجت الاسلام اخوان ، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم ، اظهار داشت: ما به عنوان یک سازمان قرآنی ، باید نهاد امام جماعت و محله را تقویت کنیم تا بتوانیم ظرفیت های لازم را برای پیشرفت در پیشرفت ایجاد کنیم. اهداف قرآنی. ”

وی افزود: در همین راستا پروژه های مختلفی در سازمان دارالقرآن تشکیل شده است که بیشتر آنها با هدف تقویت مساجد انجام شده است.

حجت الاسلام اخوان در ادامه گفت: با توجه به شعار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر جرثقیل همه فعالیت ها ، “توانایی دارالقرآن و سازمان تبلیغات اسلامی” در خدمت این طرح است.

این تفاهم نامه همکاری ، همکاری ، هم افزایی و همکاری در زمینه توسعه و نشر فرهنگ قرآنی جهت استفاده از امکانات یکدیگر برای دستیابی به اهداف مشترک این تفاهم نامه بین مرکز امور مساجد ، دار القرآن الکریم بسیج مستضعفین به پایان رسید.

اهداف این تفاهم نامه فراهم کردن زمینه برای آشنایی با قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه ، گسترش و تعمیق فعالیت های قرآنی مساجد ، اجرای طرح مساجد مبتنی بر قرآن برای تطبیق با منوهای رهبر است. بر ارتقاء دانش قرآن تأثیر و تأثیر بگذارید. آهنگران مجالس و مؤمنان.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا