فرهنگ و هنر

اُفت مخاطب سینماها با صعود آمار کرونا

میزان فروش فیلم و رده بندی سینما با کشته شدن کرون رو به کاهش است و برخی از سینماها ترجیح می دهند به هیچ وجه فعال نباشند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، با افزایش تعداد مبتلایان به کورو ویروس ، فیلمهایی که مخاطبان را به پرده سینماها جذب کرده اند از دست دادن اثربخشی کم می شوند و امید نیست فیلمهایی که برای اکران بعدی انتخاب شده اند.

کمتر از 20 روز از بازگشایی سینماها پس از وقفه چهار ماهه گذشته است ، اما هنوز برخی سینماها باز نشده اند و طبق روال فعلی برخی از فیلمسازان معتقدند حتی اگر سینماها سفارش داده نشوند ، سینماها با افزایش روبرو می شوند. با افزایش تاج آنها به طور خودکار خاموش می شوند.

سجاد نوروزی ، مدیر پردیس سینمایی آزادی ، به مجله تفریحی زیباروز گفت: “در حال حاضر ، اکثر پردیس های بزرگ سینما دارای یک پنجم سال گذشته است ، بنابراین ممکن است برای بسته شدن سینماهای کوچک غیر طبیعی نباشد.”

وی همچنین درباره فیلم های جدیدی که در تاریخ 16 ژوئیه اکران می شود ، اظهار داشت: “من نمی دانم که فیلم های جدید کدام یک از مخاطبان را به سینماها می آورند ، اما یکی از آنها فیلم کودکان است که در این مکان یک انتخاب غیرمعمول است زیرا حتی یک کودک در آن دوره ” یا من یک نوجوان را در سینمای آزادی ندیدم. در حقیقت خانواده ها به ندرت به فیلم می آیند و بیشتر زوج های جوان برای دیدن فیلم ها می آیند.

امیر قطبی ، مدیر سینمای ایران نیز در مورد وضعیت مخاطبان سینما به مجله تفریحی زیباروز گفت: “از زمان افتتاح سینماها ، شروع به کار کردیم و به هر حال وضعیت با سال قبل قابل مقایسه نیست ، اما نکته مهم این است که در همان شرایط ویژه قرار دارد. در سه یا چهار روز اول بازگشایی اوضاع بسیار بهتر بود ، در حالی که اکنون یک هفته است که افت شدید مخاطبان را تجربه کرده ایم.

وی افزود: وقتی آمار تلفات از کرونا به 160 تا 200 برسد ، مشخص است که این امر نیز بر حضور افراد در سینماها تأثیر خواهد گذاشت. در سالن ها 50 درصد آنچه را که گفته می شود پروتکل ها را دنبال می کند ، داریم اما 10 درصد تحقق نمی یابد و مخاطبان زیادی به سینما نمی آیند. آماری نسبتاً خوب روزهای قبل فقط مربوط به دو فیلم “شنا پروانه” و “خوب ، بد ، شاد 2” بود ، اما فیلم هایی که قبلاً روی پرده داشتیم به هیچ وجه فروش ندارند.

وی ادامه داد: سینمای “ایران” چهار سالن دارد که مخاطبان این روزها بسیار اندک هستند. قرار است سه فیلم جدید در تاریخ 16 ژوئیه اکران شود ، اما تاکنون فقط “زنان فرشتگان 2” اکران شده اند ، و فکر نمی کنم در این شرایط فیلم بچه ها مناسب باشد.

اما علاوه بر سینماها با افت زیادی در مخاطبان ، تئاترهایی وجود دارند که ممکن است یا دوباره بسته شوند یا اصلاً باز نشوند. مانند سینمای مرکزی در تهران ، مقیمی ، فرد مسئول ، به مجله تفریحی زیباروز گفت: “ما به هیچ وجه سینما را باز نکرده ایم تا ببینیم اوضاع چگونه پیش می رود زیرا روزانه تعداد بیماران و جان باختگان از تاج در حال افزایش است و ما نگران هستیم که یک نفر وارد سینما شود ، و 10 نفر دیگر. ” شما نیز آلوده می شوید ، زیرا به هر حال مکان های بسته خطرناک تر هستند.

وی با اشاره به اینکه سینما تحت حمایت یک موسسه خیریه است ، افزود: ما مانند سایر همکاران ما نگران شغل و درآمد هستیم اما با اطلاعاتی که از برخی همکاران دریافت کردیم که چندان رضایت بخش نیست ، اکنون بیشتر نگران آنچه در سینما است ، هستیم. فعالیت های یک نفر. ” به آمار بیماران اضافه نکنید.

با وجود نگرانی فیلمسازان درباره داده های فروش فیلم ، این نگرانی وجود دارد که دوباره شهرهای سرخ یا سینماها تعطیل شوند ، اگرچه بسیاری معتقدند سینماها از نظر پروتکل های بهداشتی نسبت به بسیاری از مراکز دیگر یا اماکن عمومی ریسک کمتری دارند. دولت اعلام کرده است که در حال حاضر گروه های سه و چهار نفره در شهرهای پرخطر ممنوع هستند و برخی از مشاغل در تهران تصمیم گیری می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا