عمومی

اگر ترامپ دوباره انتخاب شود چه باید کرد؟

طبیعی است که با ادامه “فشار حداکثر” و تحریم های سنگین و گسترده آمریکا ، اکثر مردم و دولت ایران علاقه زیادی دارند که ترامپ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شکست سنگینی را متحمل شود و نتواند رأی دهد.

ایران قبلاً هرگز با چنین رفتار بیرحمانه ، خشن ، بی رحمانه و جنایتکارانه ای از سوی ایالات متحده علیه مردم خود روبرو نبوده است.

ترامپ احساس می کند ممکن است رئیس جمهور بعدی ایالات متحده نباشد ، بنابراین می خواهد بیشتر خدمات خود را به اسرائیل در روزهای باقی مانده از ریاست جمهوری خود انجام دهد. همانطور که وی جولان سوریه را به اسرائیل تحویل داد و سفارت ایالات متحده را به اورشلیم منتقل کرد تا حاکمیت اسرائیل بر قدس مقدس را تحکیم کند و امارات متحده عربی را مجبور به برقراری روابط عمومی و رسمی با اسرائیل کند ، اکنون نیز تلاش می کند خود را تسلیم کند. جمهوری اسلامی ایران بزرگترین نگرانی رژیم صهیونیستی را برطرف می کند و برای کسانی که نتانیاهو هستند یک فضای راحت برای خواب فراهم می کند.

اگرچه بایدن در مورد بازگشت به شورای امنیت سازمان ملل نیز صحبت می کند ، اما اگر ترامپ دوباره رئیس جمهور شود چه اتفاقی می افتد؟
همانطور که ترامپ گفت آیا باید با ایالات متحده مذاکره کنیم و منتظر توافق جدید فعلی باشیم تا ایالات متحده بتواند از گلو اقتصاد ایران زانو بزند؟ یا راه دیگری برای پیش روی ایران وجود دارد؟

اگرچه ایران سعی کرده است با زیر سوال بردن توافق با چین و روسیه به ایالات متحده نشان دهد که استراتژی ترامپ علیه ایران عملی نخواهد شد ، اما مشخص شده است که همکاری با چین و روسیه به دلیل دامنه تحریم های غیرانسانی شکست خورده است. ایالات متحده در برابر ایران کوچک شده و اقتصاد ایران را گشوده است.

بنابراین به نظر می رسد که ایران تاکنون استراتژی “اجتناب از مذاکره و جنگ” را در پیش گرفته است و چاره ای ندارد جز اینکه به ایالات متحده نشان دهد که:

1 – سیاست “حداکثر فشار” کارایی لازم را نخواهد داشت ، به جایی نخواهد رسید و شکست خواهد خورد.

2- این فشارها جمهوری اسلامی ایران را وادار می کند تا به بلوک شرق از جمله روسیه و چین نزدیک شود و در همه زمینه های اقتصادی ، فناوری ، نظامی و سیاسی از دنیای غرب فاصله بگیرد.

3- ادامه “فشارهای جامع” نفوذ منطقه ای ایران را کاهش نمی دهد ، بلکه عمق روابط ایران با مردم منطقه را افزایش می دهد.

4- افزایش فشار بر مردم ایران باعث افزایش امنیت اسرائیل نمی شود.

5. همانطور که موشکهای باران باران در شهرهای ایران در طول جنگ تحمیلی توانایی ساخت موشکهای بالستیک را در ایران ایجاد کرده است ، تحریم تسلیحاتی ایالات متحده در دوره حاضر منجر به پیشرفت “قدرت نظامی مستقل” در جمهوری اسلامی خواهد شد.

اما مهمتر از همه ، ایران اکنون باید نشان دهد که می تواند با تکیه بر ظرفیت های ملی و رها کردن دست مردم و دادن قدرت بیشتر به دستگاه های اجرایی و فرمانداران ، اقتصاد خود را مدیریت کند.

بنابراین لازم است که دولت استراتژی های جدیدی برای پیشرفت و توسعه کشور تدوین کند و از ایده های جدید حمایت کند.
بر این اساس ، همه موانع تجاری باید عملاً برداشته شود و برای غلبه بر تحریم ها باید از قدرت همه مقامات دولت سابق و چهره های برجسته در همه زمینه ها استفاده شود.

اکنون که نقدینگی زیادی در جامعه وجود دارد ، از آن برای پروژه های بزرگ استفاده کنید. به عنوان مثال ، ساخت خطوط مختلف راه آهن و بزرگراه ها ، از جمله اتمام بزرگراه شمال و مترو تهران و مترو شهر ، با بهره مندی از سرمایه گذاری عمومی امکان پذیر خواهد بود.

یا پروژه های بزرگی را برای توسعه سواحل جنوبی کشور تعریف کنید تا میلیون ها ایرانی بتوانند در آن پروژه ها سرمایه گذاری کنند و در شهرهای جدید حاشیه خلیج فارس و دریای عمان زندگی کنند. برای جذب هزاران گردشگر و جایگزینی سفر ایران به کشورهایی مانند ترکیه ، امارات و گرجستان ، باید تمام جزایر خلیج فارس به جزایر تفریحی ، مسکونی و فرهنگی با سرمایه مردم تبدیل شوند.

پروژه هایی مانند تبدیل نفت خام به محصولات مختلف از جمله برق ، پتروشیمی ، بنزین و … باید برای سرمایه گذاری عمومی معرفی شود تا صادرات محصولات آنها علاوه بر تأمین نیازهای داخلی ، بتواند صادرات غیرنفتی را توسعه دهد.

تسهیل روابط تجاری مرزی مردم با کشورهای همسایه برای تسهیل صادرات انواع کالاها.

از طرف دیگر ، لازم است “همگرایی سیاسی و اجتماعی” در دستور کار دولت و احزاب ، اعضای محترم پارلمان و رسانه ها ، به ویژه رادیو و تلویزیون قرار گیرد و اختلافات و تناقض ها را تشویق نکنیم و از گسترش نفرت جلوگیری کنیم. خوب است که سیاست های داخلی کشور را مرور کنیم و بسیاری از زندانیان و زندانیان را آزاد و آزاد کنیم تا انسجام و سرمایه اجتماعی افزایش یابد.

به هیچ وجه از تلاش برای بیرون راندن رقبای سیاسی خودداری کنید. به همه افراد اجازه دهید تا به ویژه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بعدی ، نشاط اجتماعی و سیاسی را تجربه کنند تا به یاری خداوند ، جمهوری اسلامی ایران بتواند با برگزاری “آزادترین” انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ، ایالات متحده را ناامید کند.

در هر صورت ، همه مردم کشور باید جنگ اقتصادی و سیاسی “شیطان بزرگ” با ایران را بسیار جدی بگیرند و با اتکا به خداوند متعال ، به سمت “تقویت” و “ایجاد ثروت” حرکت کنند و با “اتحاد” آن جنگ را شکست دهند. دادن.

بنابراین ، با استفاده از حرکت حسینی ، باید “همه با هم باشیم” تا بتوانیم پیروزی الهی را در عمل ببینیم.

من می خواهم قادر به انجام کارهایی باشم و نگران نباشم

منتشر شده در روزنامه شرق ، چهارم شهریور

310311

دکمه بازگشت به بالا