اقتصادی

ایران در ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشت؛ راهبرد دشمن خنثی شد

گروه سیاست خبرگزاری آنا- راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و سراسر کشور برگزار شد.
مراسم ۲۲ بهمن در تهران ساعت ۹:۳۰ اعلام شده بود، اما تعدادی کثیری از مردم قبل از ساعت اعلام شده در «جشن بهار آزادی» شرکت کردند.
۲۲ بهمن و مظهر «اتحاد ملی» ایرانیان
حضور نسل جوان و نوجوان در راهپیمایی امسال قابل توجه بود. فقط این حضور محدود به نوجوانان نشد، بلکه برخی از مادران همراه با فرزندان خردسال خود در این مراسم ملی شرکت کردند. 
ایستگاه‌های مترو نیز مملو از جمعیت است و تعدادی کثیری از مردم به سمت مسیرهای تعیین شده در حرکت هستند و تصویر شهدا از جمله شهید «ابراهیم هادی» در دست آنها به چشم می‌خورد.حضور چشمگیر و گسترده مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن باردیگر مظهر«اتحاد ملی» ایرانی‌ها شد.
اتحاد ایرانی‌ها در بهار آزادی؛ حضور مردم در «صف اول» انقلاب
جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب هم با حاشیه های جالبی هم همراه بود. یک حاشیه مربوط به حضور یک شهروند با دوچرخه بود، او وسیله نقلیه خود را مزین به عکش شهدای جبهه مقاومت کرده بود.

یک زوج جوان هم که زندگی خود را به تازگی آغاز کرده اند درباره حضورشان در راهپیمایی، گفتند: برای اولین بار است که می‌آییم؛ به خاطر اغتشاشات اخیر آمده ایم که بگوییم همه جوره پای ایرانمان هستیم.میز خدمت در خیابان آزادی
طرح ملی خدمت میدانی شهید حاج قاسم سلیمانی در قالب میزهای ارتباطات چره به چهره مردم با مدیران کل ارتبطات مردمی قوای سه گانه و نمایندگان تام الاختیار وزیران در خیابان آزادی تهران و در محل پارکینگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برپا شده بود.
در این مکان ۳۸ میز ارتباطات مستقر و آماده پاسخگویی به مردم بود.
تشییع تابوت وطن فروشان بر دوش مردم تهران
تعدادی از تهرانی ها هم امروز در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن، تابوت «وطن فروشان» را تشییع کردند.
اتحاد ایرانی‌ها در بهار آزادی؛ حضور مردم در «صف اول» انقلاب
تابوت وطن فروشانی همچون عیلنژاد،مریم رجوی و فرزند شاه خائن بر دوش مردم تهران تشییع شد.
۱۶۰۰ غرفه در مسیر راهپیمایی دایر است. اجرای سرود توسط گروه‌های ۱۳۵۷ نفره دانش‌آموزی در تمام مراکز استان‌ها و اجراهای متفاوت از جمله سرود رفیق شهیدم توسط دانش‌آموزان از جمله برنامه‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن است.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف نیز در حاشیه مراسم راهپیمایی برپا شد.
راهپیمایان با ورود به این غرفه از دستاوردهای پژوهشی و دانشجویی این دانشگاه بازدید کردند.
روحانی: مردم خود حافظ انقلاب هستند
حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق،به جمع باشکوه راهپیمایان ۲۲ بهمن در تهران پیوست و همراه با مردم در جشن چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرد.
وی در حاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران حاضر در مسیر میدان آزادی، انقلاب اسلامی را خواست مردم ایران و متعلق به همه آن‌ها دانست و اظهار داشت: دشمنان مردم ایران روزی سودای این را داشتند که انقلاب چهل‌سالگی خود را نمی‌بیند، اما این توهم با مقاومت و ایستادگی، وحدت و انسجام ملت تبدیل به خیالی باطل شد.
ایرانی‌ها در ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشتند؛ همه آمدند و جای «حاج قاسم» خالی بود
وی افزود: مردم خود صاحب و حافظ انقلابی هستند که استقلال و آزادی را در جمهوری اسلامی می‌بیند. بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی، پایگاه مردمی آن و بزرگترین ثمره جمهوری اسلامی، حضور و مشارکت آحاد ملت در صحنه تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشت خود است.
رئیس‌جمهور سابق کشورمان با اشاره به اینکه امام خمینی، انقلاب اسلامی را با انتخابات تکمیل کرد، افزود: استواری امروز نظام اسلامی نتیجه راهبری مقام معظم رهبری با تقویت جمهوریت و اسلامیت است که پشتیبان رأی و نظر مردم است.
روحانی گفت: انقلاب به هیچ گروه و جناحی تعلق ندارد، متعلق به آحاد مردم است و با اتحاد و انسجام و احترام به افکار گوناگون و شنیدن صدای مردم بقای انقلاب تضمین می‌شود. نگذاریم اقلیتی قدرت‌طلب اکثریت را کنار بزنند که آن روز پایان انقلاب خواهد بود.
حضور سردار حاجی زاده در «جشن انقلاب»
سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در راهپیمایی یوم الله  ۲۲ بهمن شرکت کرد.

همچنین شرکت‌کنندگان در مراسم راهپیمایی امروز تهران، پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را آتش زدند.
مردم با شعار مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل جنایت‌‌های دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی را علیه ملت‌های مسلمان را محکوم کردند.
اقتدار ایران با نمایش موشک «سجیل»
موشک بالستیک سجیل و عماد، پهپاد شاهد ۱۳۶، کروز ضد شناور، نفربر تاکتیکی توفان، نفربر و خودروی تاکتیکی رعد و پهپاد مهاجر ۶ در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش گذاشته شد.
اتحاد ایرانی‌ها در بهار آزادی؛ حضور گسترده مردم در«جشن انقلاب»حضور دولتی‌ها در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن
ایرانی‌ها در ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشتند؛ همه آمدند و جای «حاج قاسم» خالی بود
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با حضور در جمع راهپیمایان در چهل و چهارمین جشن مردمی پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرد.
«محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهور نیز از تقاطع خیابان نواب صفوی – آزادی و همراه با خانواده به جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن پیوست.
«علی بهادری جهرمی» سخنگو و دبیر هیئت دولت هم از تقاطع چهار راه ولیعصر-تائتر شهر در راهپیمایی حضور یافت.
 
ایرانی‌ها در ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشتند؛ همه آمدند و جای «حاج قاسم» خالی بود
دهقانی فیروز آبادی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم از دانشگاه شریف به جمع راهپیمایان پیوست. نکته جالب توجه آنکه ترافیک جمعیت روبه روی دانشگاه شریف به سمت میدان آزادی زیاد بود.

شعارها و پلاکاردهای جدید مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن
راهپیمایان در تهران به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شعارهایی جدید به ویژه در پاسخ به فتنه‌گران داخلی و خارجی سر دادند و پلاکاردهایی با این مضمون در دست داشتند که در ادامه برخی از این شعارها آمده است:
فتنه‌گر بی ریشه / ایران دمشق نمیشه
منافق وطن سوز / خائن آتش افروز
پرونده‌ی منافق تا بوده اینچنین است / شغل وطن فروشی فخرِ منافقین است
از ما به دشمنان ما خطاب است / ملت ما ملت انقلاب است
یاد امام خمینی پاینده باد / خامنه‌ای رهبر ما زنده باد
از امت اسلامی، رسد به گوش دنیا / نبرد با اسرائیل، نبرد با آمریکا
ما همه سرباز توییم خامنه‌ای / گوش به فرمان توییم خامنه‌ای
بیست و دو بهمن نماد دین است / عامل اتحاد مسلمین است
شیطان پی‌تفرقه ملت است / پاسخ ملت یکصدا وحدت است
ما ذوالفقار حیدریم / فداییان رهبریم
راه سلیمانی ما پاینده‌ست / مرام و مکتبش همیشه زنده‌ست
ملت ما بیدار است / از آمریکا بیزار است
نه سازش، نه تسلیم، پیام ملت ماست / اطاعت از رهبری، ضامن نصرت ماست
جنایت منطقه زیر سر آمریکاست / کشتار و قتل و غارت ماهیت آمریکاست
سکوت در برابر اهانت / خیانت است خیانت
هر کس به قرآن می‌کند اهانت / آمریکا از او می‌کند حمایت
جوان هشتادی ما غیور است / مطیع امر رهبر و صبور است
ایرانی‌ها در ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشتند؛ همه آمدند و جای «حاج قاسم» خالی بود
حضور قالیباف در تبریز
محمد باقر قالیباف با همراهی استاندار آذربایجان شرقی  و نماینده ولی فقیه در استان با حضور در خیابان جمهوری تبریز و در جمع مردم حاضر شد و تا میدان نماز این شهر در مسیر راهپیمایی حضور پیدا کرد. رییس مجلس سخنران مراسم ۲۲ بهمن در تبریز است.
محسنی اژه‌ای: عفو رهبری موجب وحدت و همبستگی بیشتر مردم می‌شود
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در حاشیه برگزاری مراسم جشن ۲۲ بهمن در تهران با بیان اینکه مخالفان و دشمنان جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را کردند تا بگویند مردم در صحنه نیستند،گفت: اما امروز می‌بینیم که مردم اعم از زن و مرد و کوچک و بزرگ با شور و ایمان در صحنه حضور دارند.
وی افزود: مردم امروز به خیابان‌ها آمدند و با امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند و نسبت به ارزش‌ها و دین حساس هستند. دشمنان بدانند که اقدامات و دشمنی‌هایشان راه به جایی نخواهد برد.
رئیس قوه قضائیه درباره فرمان عفو رهبری، گفت: این اقدام رهبر معظم انقلاب موجب وحدت و همبستگی بیشتر مردم خواهد شد. کسانی هم که القائات دشمن آن‌ها را به اشتباه انداخته بود، متوجه شدند و توجه دارند که به دشمنان بفهمانند مسیر خود را انتخاب کرده‌اند و اگرچه معترض باشند، به اسلام پشت نخواهند کرد.
آیت الله جنتی: مردم حق انقلاب را ادا کردند
آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری که در قم حضور دارد در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن  در گفتگو با خبرنگاران،گفت: دشمنان هر چه خواستند برای نظام مشکل ایجاد کنند، خداوند اجازه نداد و باید شکرگزار درگاه باری تعالی باشیم.
ایرانی‌ها در ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشتند؛ همه آمدند و جای «حاج قاسم» خالی بود
وی با بیان اینکه من هم از مردم عزیزمان تشکر می‌کنم،افزود: مردمی که همیشه در صحنه هستند و هر وقت فراخوان شدند حضور پیدا کردند.
دبیر شورای نگهبان گفت: مردم حق انقلاب و اسلام را ادا کردند، خداوند این مردم را از همه بلاها حفظ کند.
بزرگترین همخوانی سرود ملی ایران
ایرانی‌ها در ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشتند؛ همه آمدند و جای «حاج قاسم» خالی بود
ساعت ۱۱ و ۲۲ دقیقه: بزرگترین همخوانی سرود ملی در کشور اجرا شد.
حضور متفاوت کارگردان سینما!
بهروز افخمی نماینده مجلس ششم، مجری برنامه هفت و کارگردان سینما روی سقف مسجد دانشگاه شریف حضور داشت؛ احتمالا او در حال ضبط یک برنامه بود.

سخنران مراسم ۲۲ بهمن نیز حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور بود.
با پیروزی انقلاب بزرگترین دستاوردهای توسعه علم و فناوری در ایران اتفاق افتاد
 روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه و در آیین رونمایی از پایلوت شیرین سازی غشایی گاز که توسط محققان دانشگاه شریف تولید شد در رابطه با پیشرفت‌های علمی کشور گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی بزرگترین دستاوردهای توسعه علم و فناوری اتفاق افتاد. 
وی افزود: ما اگر سالها‌ پیش دانشگاه معتبر یا دانشمندان به نام یا محصول فناورانه نداشتیم اما امروز بهترین و به نام ترین دانشگاه‌ها و دانشمندان را داریم که محصولات فناورانه قابل رقابت جهانی تولید می‌کنند و دستاوردهای جوانان ایرانی در حوزه درمان و سلامت نیز تا حوزه‌های مهندسی و دفاعی چشمگیر است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور ادامه داد: جمهوری اسلامی ايران در تمامی زمینه‌ها و به خصوص در زمینه علم و فناوری به دلیل ویژگی خاص مردم که از دوران قدیم علم خیز بوده است، بسیار موفق عمل کرده است. این برنامه در کشور تا دست‌یابی به مرجعیت علمی جهان ادامه دارد و جوانانمان کشور را به قله افتخار می‌رسانند.
دهقانی در پاسخ به این سوال که حضور مردم در راهپیمایی را چگونه می‌بینید، گفت: حضور پرشور مردم همه جا قابل مشاهده است. این حضور حاوی دو پیام است، پیام نخست آن، این است که حتی با وجود ضعف‌ها و ناراحتی در داخل، اما مردم، این کشور را دوست دارند. پیام دوم آن نیز این است که مسئولان کشور وظیفه خدمتگزاری به مردم وفادار ایران اسلامی دارند و با این امید از تمامی مشکلات عبور خواهیم کرد.
اصحاب سخن و قلم توطئه‌های شوم دشمن را نقش برآب سازند
در قطعنامه سراسری مراسم یوم الله ۲۲ که در ۸ بند صادر شد  آمده است: از تمامی عناصر فکر، فرهنگ و اندیشه و اصحاب سخن و قلم می‌خواهیم ضمن توجه به راهبرد جهاد تبیین و بیان حقایق ناب و زلال فرهنگ و ارزش‌های اسلامی، توطئه‌های شوم دشمن را نقش برآب سازند. 
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الحَمدُ لِلَّهِ الَّذی هَدانا لِهذا وَما کُنّا لِنَهتَدِیَ لَولا أَن هَدانَا اللَّهُ ۖ (سوره اعراف/ آیه ۴۳) 
حمد و سپاس خداوند سبحان، که قرآن مبین را روشنگر مسیر ما و نعمت عظیم پیامبر رحمت و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را راهنمای گذر از ظلماتِ جهل و ضلال قرار داد تا با اعتصام به حبل متین و توسل به هادیان وحی، حیات طیبه و زندگی مطلوب را که همان قرب به ساحت ربوبی و موجب سعادت انسان است محقق سازیم. 
شکر بی‌پایان که در دوران اوج جهالت مدرن و اِمتلاء جهان از نظامات کفر و شرک و استبداد، توفیق حضور در عصر خمینی بزرگ، احیاگر اسلام ناب، و بیدارگر انسان غوطه‌ور در معصیت و گناه را نصیبمان کرد و بزرگ مردی از مکتب آن پیر فرزانه، که شمع وجودش، چون شمسی فروزان، گرمابخش وجود محرومان و پابرهنگان، و کوثر وجودش در زعامت، ولی امر مسلمین جهان، موجب اقتدار روزافزون ایران اسلامی و مایه یأس و ناامیدی اردوگاه استکبار گشت؛ و مکتب حیات بخش اسلام ناب که در زنگار‌های جهالت تاریخ، گرفتار تفسیر‌های غلط و برداشت‌های ناروا و بعضاً هدفدار گشته بود با هدایت پیر روشن ضمیر و امروز با رهبری، ولی امر مسلمین جهان حیاتی دوباره یافته و تداوم افتخارآفرین انقلاب اسلامی و صلح و امنیت پایدار امروز ایران را وامدار سلحشوری‌ها، مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم بخصوص سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای سلامت، شهدای امنیت و صبر و استقامت خانواده آنان دانسته و بر این باوریم که در گام دوم انقلاب، پایه‌های نوین تمدن بزرگ اسلامی با ابتناء بر گفتمان بی‌بدیل سعادت و هویت بخش انتظار موعود، پی‌ریزی می‌گردد.
اینک در سالگرد پیروزی ظفرمند انقلاب اسلامی با شعار «ایران استوار، ۴۴ سال افتخار» در پایان راهپیمایی سراسری و پرشکوه امروز که تبلور عزم راسخ و وحدت کلمه و همدلی ملت مسلمان ایران است با ندای بلند ‘الله اکبر، خامنه‌ای رهبر’ اعلام می‌داریم:
۱. ما ملت ولایتمدار، ولایت فقیه که بزرگترین میراث گران‌بهای امام خمینی (ره) است و امروز بیش از هر زمان دیگر، نور وجودش برای شیاطین، خفاشان و اصحاب ظلمت و جهل سخت و دشوار است را رکن رکین انقلاب اسلامی و ضامن ثبات و تعالی نظام جمهوری اسلامی دانسته و کوثر وجود حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را نعمتی بزرگ برای جهان اسلام می‌دانیم و امروز به همه کسانی که با تحلیل‌های غلط و بن بست‌های فکری ناشی از لجاجت بدنبال تضعیف نظام یا برهم زدن استحکام درونی و صفوف ملت ایران هستند؛ اعلام می‌کنیم یکپارچگی، اتحاد، انسجام، وحدت ملی و همدلی تمامی اقشار و گروه‌ها و همراهی همه اقوام و ادیان کشور، وظیفه شرعی و انقلابی و مهمترین راهبرد ما برای شکست دشمن می‌باشد.
۲. ما ملت مومن و معتقد به قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت به سران استکبار و مدعیان پنهان شده در ورای الفاظ نخ‌نما و پوشالی آزادی عقیده و آزادی بیان که در هراس از گسترش نورانیت قرآن، اسلام ستیزی و اسلام هراسی را راهبرد دشمنی خود قرار داده و با استخدام دست‌های آلوده و نفس‌های ناپاک به ساحت مقدس قرآن جسارت و اهانت می‌کنند، اعلام می‌نماییم امروز حقانیت کتاب آسمانی قرآن مبین، برای انسان غربی سرگشته از مکاتب دست‌ساز بشری که تشنه اخلاق و معنویت است بیش از پیش روشن شده و دیر نخواهد بود که ندای ملکوتی آن درتمامی سپهر گیتی طنین انداز و تشنه کامان معنویت و اخلاق، فوج فوج رو به سوی این کلام آسمانی خواهند آورد.
۳. ما ملت حق‌شناس رویکرد رهبر حکیم انقلاب اسلامی که از ابتدای فتنه سیاه حساب افراد فریب‌خورده و هیجان‌زده را از سازمان‌دهندگان آشوب و اغتشاش جدا دانستند و اکنون نیز در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به تبعیت از سیره پیامبران و ائمه و از موضع قدرت نظام اسلامی با عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر موافقت و جلوه‌ی دیگری از رویکرد محبت‌آمیز و پدرانه خویش را به‌نمایش گذاشتند، با جان و دل ارج نهاده و از تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی می‌خواهیم بازسازی انقلابی و ترمیم اجتماعی و تقویت ذهنیت جامعه خصوصاً جوانان و نوجوانان را مهمترین راهبرد فرهنگی خود قرار داده و با تبیین درست و ارائه جذاب حقایق انقلاب، جوانان را از غلطیدن در دام‌های جریانات فکری معاند و طراحی‌های سرویس‌های جاسوسی بیگانه مصون نمایند.
۴. ما مردم با ایمان و غیور ایران اسلامی، دیرزمانی است که به تقابل و نگاه ویرانگر، تحقیرکننده، و مستهجن فرهنگ غرب به زن و نتایج هولناک آن در نسبت به نگاه عزت‌بخش، مترقی و اصیل اسلامی و فضای کم‌نظیر ایجاد شده برای رشد و تعالی دختران و زنان در ساحت‌های مختلف علمی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی آگاهیم و نیک می‌دانیم احترام به قانون حجاب و رعایت پوشش مناسب، موجب امنیت روانی و اجتماعی جامعه بوده؛ استحکام خانواده را درپی خواهد داشت لذا از مسئولین کشور می‌خواهیم با تدابیر مناسب، مانع از اجرای نقشه‌های شوم دشمن و مخدوش‌شدن کرامت و ارزش‌های متعالی زنان ایرانی شوند. 
۵. امروز جبهه شیطان به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی در یک جنگ بزرگ ترکیبیِ بسیار پیچیده و با استفاده از امپراتوری رسانه‌ای خود در صدد کمرنگ کردن عناصر ماندگاری انقلاب است و با استفاده از تحریف، تشکیک در مبانی اعتقادی و کتمان دستاورد‌های نظام و حمایت از جنایتکارانی که کارنامه شوم آنان، مملو از جنایت در حق ملت ایران است و با دروغ و وارونه سازی حقایق، بدنبال ایجاد ناامیدی، بی ثباتی و دو قطبی سازی و مخدوش کردن مرزبندی با دشمنان و نهایتا از بین بردن یکپارچگی ایران اسلامی است، لذا از تمامی عناصر فکر، فرهنگ و اندیشه و اصحاب سخن و قلم می‌خواهیم ضمن توجه به راهبرد جهاد تبیین و بیان حقایق ناب و زلال فرهنگ و ارزش‌های اسلامی، توطئه‌های شوم دشمن را نقش برآب سازند. 
۶. ما در این روز مقدس و با نمایشی از وحدت و همبستگی خود با اقتدار و آمادگی کامل خطاب به مجامع بین‌المللی و دول خارجی اعلام می‌داریم، گسیل یک مشت ضد انقلاب اجیر شده با همراهی بازو‌های رسانه‌ای تروریست‌ها و میدان دادن به آن‌ها از تورنتو تا برلین با رنگ و لعاب حمایت از مردم را بر نمی‌تابیم و به کشور‌های اروپایی هشدار می‌دهیم در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتکب اشتباه تاریخی نشوند چرا که ما آن را به‌مثابه اعلام جنگ علیه ملت ایران تلقی می‌نمائیم و در آن صورت باید سپاه را در تنگه‌های راهبردی و عرصه‌های دشوار ملاقات نمائید.
۷. ما ضمن حمایت کامل از دولت محترم و خدمتگزاران صدیق و پرتلاش نظام مقدس جمهوری اسلامی، انتظار داریم به‌پاس این همه وفاداری و حمایت همه جانبه مردم، با اتخاذ تدابیر مناسب و انجام اقدامات اساسی، تنگنا‌ها و فشار‌های معیشتی این ملت عزیز را مرتفع نمایند.
۸. ما ملت بصیر و انقلابی ضمن اعلام حقانیت جبهه مقاومت و لزوم دفاع و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، لبنان، سوریه، یمن بر تقویت عمق راهبردی نظام جمهوری اسلامی تاکید می‌نمائیم.
در پایان ضمن اظهار همدردی با زلزله‌زدگان عزیز شهرستان خوی؛ حادثه تلخ و مصیبت‌بار وقوع زلزله در دو کشور همسایه و هم کیش را به مردم سوریه و ترکیه تسلیت گفته از تمامی ملت‌ها و دولت‌ها بخصوص کشور‌های اسلامی می‌خواهیم با امداد و کمک از آلام و درد آن‌ها کاسته و وظیفه انسانی و اسلامی خویش را ادا نمایند.
حضور مردم تیر خلاص را بر پیکره بی جان فتنه‌گران زد
سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست آنا با اشاره به حضور گسترده مردم در«جشن انقلاب»، گفت: ملت ما در مقابل تحرکات دشمن هوشمندانه و با بصیرت عمل می کند.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران دشمن شناس و موقع شناس است،افزود: اقشار مختلف مردم ایران امروز با حضور پرشکو خودشان جشن ۴۴ سالگی انقلاب را متفاوت برگزار کردند.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تاکید کرد: مردم با این اقدام و عمل به موقع خودشان می خواهند به دشمن بفهمانند که  این حضور، چهره واقعی ملت ایران است و رسانه‌های دروغ‌پرداز باید امروز بفهمد که ایران اسلامی و ایران قوی چگونه مورد حمایت ملت است.
سردار حسن زاده گفت: به این مردم افتخار میکنیم و دستشان را می بوسیم که علیرغم مشکلاتی که وجود دارد با بصرت وارد میدان شدند.
وی تصریح کرد: مطمئن هستیم این حرکت بزرگ ملت موجب یاس و ناامیدی دشمنان می شود و تیر خلاص را بر پیکره بی جان فتنه گران زد و باعث قوت قلب مردم بخصوص مسئولان شد که باید بیشتر به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم توجه و تمرکز داشته و آنها را حل و فصل کنند.
به گزارش خبرنگاران خبرگزاری آنا، پس از پایان مراسم ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ نماز ظهر و عصر در میادین اصلی اقامه شد.
گفتنی است، تمامی رسانه‌های خارجی مقیم با حدود ۲۰۰ خبرنگار و تصویربردار و بیش از ۶ هزار ۵۰۰ عوامل رسانه‌ای داخلی و در مجموع بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار، مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در سراسر کشور را پوشش خبری دادند.
امروز در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بازهم ملت بزرگ ایران حضوری درخشان از خود به‌جای گذاشت و فصل دیگری از وحدت و اتحاد در تقویم انقلاب رقم خورد و این حضور راهبرد دشمن را خنثی کرد.
  انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا