ورزشی

ایران نایب قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز نایب قهرمان مسابقات جهانی کشتی آزاد صربستان شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از 24 تا 27 شهریور به میزبانی شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد ایران و کامران قاسم پور به مدال طلا دست یافتند. تا 92 کیلوگرم، رضا اطری تا 61 کیلوگرم، محمد نخودی تا 79 کیلوگرم و حسن یزدانی تا 86 کیلوگرم مدال نقره، یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی آمریکا با 198 امتیاز قهرمان شد، ایران با 150 امتیاز دوم شد و ژاپن با 70 امتیاز سوم شد.

نتایج کشتی گیران ایران و رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل وان هوژو بانوی چینی با نتیجه 6 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر از گیلمن آمریکایی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن 61 کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه 11 بر 1 بصیرعلی لی از مقدونیه را شکست داد. وی در دور بعد اسلام بازرگان اف از آذربایجان را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله گئورگی وانگلوف از بلغارستان را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آتاری در این مرحله از سد نارانخو نارمنداخ از مغولستان با نتیجه 5 بر 3 گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با نتیجه 8 بر یک جون سوک یون از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد اسماعیلا موزوکایف دارنده مدال برنز جهان مجارستانی را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عادل اوسپانوف از قزاقستان را با نتیجه 13 بر 2 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد خلیلی در این مرحله با نتیجه 9 بر 2 حاجی علی اف دارنده مدال نقره و برنز المپیک جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک از آذربایجان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار جان دیاکومیهالیس از آمریکا را با نتیجه 13 بر 5 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در دسته تا 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی به دلیل نرسیدن به حداکثر وزن از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور نخست، انریکه پرز کاستیلانوس از گواتمالا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور بعد آرمان آندروسی از استونی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله توران بایراموف از آذربایجان را با نتیجه 8 بر 4 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. امامی در این مرحله در دیداری نزدیک با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب کایل داک قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آمریکا شد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار با نتیجه 6 بر صفر ساگار جاگلان از هند را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در دسته 79 محمد نخودی در دور نخست در دیداری نفس گیر یعقوب شیخ جمال کشتی گیر روس الاصل اهل رومانی را با نتیجه 7 بر 6 شکست داد. وی در دور بعد دولگون آلتانزول از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله بکزاد عبدالرحمنف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان را با نتیجه 10 بر 5 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناهدی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 از سد واسیل میخائیلوف از اوکراین گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، حسن یزدانی در دور دوم مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی سباستین جزیرزنسکی از لهستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. وی در فینال دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان آمریکایی را با نتیجه 7 بر یک شکست داد و به مدال نقره دست یافت.

در دسته منهای 92 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، کامران قاسم پور در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد عدلان ویسخانف از فرانسه پرید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله احمد باتایف از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله میریانی میسورادزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. قاسم پور در این دیدار با نتیجه دو بر صفر جی دن کاکس قهرمان جهان از آمریکا را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در دسته منهای 97 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، محمدحسین محمدیان در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر ساموئل شرر سوئیسی را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله 8 بر 5 مقامد زاخاریف از اوکراین را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محمدیان در دیدار نیمه نهایی مقابل کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 4 شکست خورد و با ضربه فنی پنجم شد.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع در دور دوم پس از استراحت در دور نخست با نتیجه 3 بر صفر مقابل ژی وی دنگ دارنده نقره و برنز جهان از چین جشن گرفت. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی الکساندر خوتسیانفسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. زارع در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه را شکست داد و برای جانشینی راهی دیدار رفت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر عمارور دسی از کانادا را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

57 کیلوگرم: 1- زلیم خان آباکاروف (آلبانی) 2- توماس گیلمن (ایالات متحده آمریکا) 3- زنابازار زنده ماند (مغولستان) و استوان میشیچ (صربستان) … 23- علیرضا سرلک (ایران)

61 کیلوگرم: 1- ری هیگوچی (ژاپن) 2- رضا آتاری (ایران) 3- آرسن هاروتونیان (ارمنستان) و نارانخو نارمانداخ (مغولستان)

65 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد خلیلی (ایران) 2- جان دیاکومیهالیس (ایران) 3- اسماعیل موزوکایف (مجارستان) و باجرانگ (هند)

70 کیلوگرم: 1- تایشی ناریکانی (ژاپن) 2- زین رادرفورد (آمریکا) 3- آرنازار آکمتالیف (قرقیزستان) و زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان)

74 کیلوگرم: 1- کایل داک (آمریکا) 2- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) 3- یونس امامی (ایران) و فرانک چامیزوه (ایتالیا)

79 کیلوگرم: 1- جردن باروز (آمریکا) 2- محمد نخودی (ایران) 3- ارسلان بوداجاپوف (قرقیزستان) و واسیل میخائیلوف (اوکراین)

86 کیلوگرم: 1- دیوید تیلور (آمریکا) 2- حسن یزدانی (ایران) 3- بوریس ماکایف (اسلواکی) و عظمت دولتبایکوف (قزاقستان)

92 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- جی دن کاکس (آمریکا) 3- عثمان نورماگومدوف (آذربایجان) و میریانی مایسورادزه (گرجستان)

97 کیلوگرم: 1- کایل اسنایدر (آمریکا) 2- باتیربیک تساکلوف (اسلواکی) 3- ماگومدخان ماگومدوف (آذربایجان) و گیوی ماچاراشویلی (گرجستان) 5- محمدحسین محمدیان (ایران)

125 کیلوگرم: 1- طاها آکگول (ترکیه) 2- لخاگوگرل منختور (مغولستان) 3- امیرحسین زارع (ایران) و گنو پترایشویلی (گرجستان)

رده بندی تیمی: 1- آمریکا 198 امتیاز 2- ایران 150 امتیاز 3- ژاپن 70 امتیاز 4- مغولستان 65 امتیاز 5- گرجستان 65 امتیاز 6- اسلواکی 55 امتیاز 7- ترکیه 47 امتیاز 8- بلغارستان 42 امتیاز 9- آذربایجان 40 امتیاز 10 – هند 37 امتیاز

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا