استان ها

بارش های پراکنده برف و باران اصفهان را فرا می گیرد

به گزارش مجله تفریحی زیباروز از اصفهان بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان، با گذر موج ناپایدار ضعیف و بارشی بر روی استان، افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش‌های پراکنده برف و باران به ویژه برای مناطق نیمه شمالی این استان پیش بینی می‌شود.

نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر گذر موج ضعیف و ناپایدار از روی استان است و در بیشتر مناطق گاهی افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و نیمه شمالی استان، بارش پراکنده و خفیف باران و در مناطق مُرتفع ریزش برف پیش‌بینی می‌شود.

صدور هشدار زرد هواشناسی در مورد فعالیت سامانه بارشی

بارش پراکنده باران و برف (مناطق مرتفع)، وزش باد شدید، مه آلودگی و کاهش دید افقی، کاهش نسبی دما از بعدازظهر امروز شنبه تا اوایل وقت روز یکشنبه در آران و بیدگل، اردستان، انارک، بادرود، چوپانان، خور و بیابانک، کاشان، مهاباد و نطنز پیش بینی شده است.

بر اساس هشدار مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور، رنگ زرد برای آگاهی بخشی، رنگ نارنجی برای حفظ آمادگی و رنگ قرمز برای اقدام است.

احتمال لغزندگی سطح جاده‌ها به ویژه در گردنه‌ها، شکل‌گیری کولاک برف محلی، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی به صورت محدود و آسیب رسیدن به سازه‌های موقت وجود دارد.

وضعیت جوی امروز به صورت صاف تا کمی ابری، در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد شدید در نیمه شمالی همراه با بارش پراکنده برف و باران خواهد بود، پس از خروج این موج از فردا تا اواسط هفته، جوی پایدار مورد انتظار است که در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی با افزایش غلظت آلاینده ها همراه خواهد بود.

کاهش ۲ تا سه درجه ای دما

دمای هوای بیشتر مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده دو تا سه درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد داشت.

برای کلانشهر اصفهان در روز یکشنبه (فردا)، آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و برای روز دوشنبه، هوایی صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و در مناطق مرکزی غبار پیش‌بینی کرد.

دکمه بازگشت به بالا