فرهنگ و هنر

بازدید وزیر میراث فرهنگی از آثار تاریخی نهاوند

مجله تفریحی زیباروز/ همدان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آثار تاریخی شهرستان نهاوند بازدید کرد و در این بازدیدها مشکلات این بناها بررسی شد.

عصر امروز – پنجشنبه 17 دی – وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه مدیر کل میراث فرهنگی استان، نماینده مردم نهاوند در شورای اسلامی و دیگر مسئولان وارد شهر نهاوند شد. شهرستان نهاوند از برخی بناهای تاریخی شهرستان نهاوند بازدید و مشکلات آن آثار را بررسی کرد.

بنای تاریخی مسجد امام حسن (ع) شهر نهاوند اولین مکانی بود که مورد بازدید و اعتبار برای مرمت این مسجد تاریخی قرار گرفت. در ادامه وزیر میراث فرهنگی از بافت تاریخی منطقه دخوهران نهاوند که از آثار ملی و محوطه معبد لائودیسه است بازدید کرد.

در این بازدید، مشکلات ساخت و ساز در این منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسئولان شهر درخواست بودجه برای آغاز مرحله ششم تحقیقات معبد لائودیسه کردند.

بازدید از خانه تاریخی صمصام و مشکل تامین اعتبار برای تملک این ملک برای تبدیل آن به موزه از دیگر برنامه ها بود و سپس خانه فاطمه که یکی از خانه های قدیمی اواخر قاجار و اوایل است. دوره پهلوی مورد بازدید قرار گرفت و این ملک به ثبت رسید. در فهرست آثار تاریخی از سوی اداره میراث فرهنگی شهرستان درخواست شد.

در ادامه وزیر میراث فرهنگی به همراه مسئولین شهرستان از بازار سنگ و کاروانسرای سعادت نهاوند بازدید و از نزدیک با کاسبه گفتگو کرد و کاسبه نیز به بیان مشکلات خود پرداخت و خواستار مرمت این بازار و کاروانسرای قدیمی نهاوند شد.

بازدید از نمایشگاه صنایع دستی شهرستان نهاوند و حمام تاریخی حاج آقا تراب از دیگر برنامه هایی بود که امروز با حضور وزیر در این شهرستان برگزار شد و برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی در نهاوند از درخواست هنرمندان صنایع دستی بود. از وزیر

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، در پایان بازدید از سراب فارسبان با هدف بررسی مشکلات این منطقه گردشگری ترتیب داده شد و توسعه زیرساخت های گردشگری و رفع مشکل سراب نهاوند به عنوان یکی از درخواست های این منطقه مورد تاکید قرار گرفت. مقامات شهری

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا