ورزشی

بازی پرسپولیس لغو می‌شود؟/ لیگ برتر در برزخ

طبق گزارش ها شفافوظیفه حفظ لیگ برتر فوتبال ایران به دلیل افزایش تعداد بیماران و قربانیان ویروس کرونا در ماه گذشته و تصمیم ستاد مرکزی ویروس کرونا ، در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد. در واقع ، هنوز مشخص نیست که لیگ برتر از اول دسامبر ، همزمان با شروع دور جدید محدودیت های بیماری کرونا ، برگزار می شود یا خیر.

در چنین شرایطی ، 16 تیم لیگ برتر که یک هفته رقابت در این فصل برگزار کرده اند ، هنوز برنامه ای برای دسامبر و مسابقات ندارند و ممکن است در آخرین لحظه لیگ برتر به طور رسمی بسته شوند.

* بستن همه مشاغل به جز موارد ضروری

ستاد مبارزه با کرونا 22 دسامبر را آغاز دور جدید محدودیت ها اعلام کرد. در این مرحله ، شهرهای ایالت به سه دسته قرمز ، نارنجی و زرد تقسیم می شوند و بالاترین محدودیت ها برای 100 شهر با وضعیت قرمز از جمله تهران اعمال می شود.

بر این اساس ، در شهرهای دارای وضعیت قرمز (از جمله استان ها) کلیه مشاغل به جز مشاغل اولیه بسته خواهد شد ، از جمله مراکز درمانی ، داروخانه ها ، مراکز کمک ، سوپرمارکت ها ، فروشگاه های زنجیره ای و مراکز خدمات عمومی. وضعیت ترافیک نیز محدود است و فقط خودروهای دارای پلاک محلی می توانند به مقصد خود برگردند و همچنین نمی توانند شهر خود را ترک کنند. این محدودیت ها به مدت دو هفته معتبر است و ممکن است نیاز به تمدید باشد.

* آیا دیدار پرسپولیس لغو می شود؟

هفته دوم لیگ برتر پنجشنبه و جمعه (19 و 20 نوامبر) و شنبه (22 نوامبر) برگزار می شود. اگرچه تصور می شد که سازمان لیگ مسابقات این هفته را به هر شکل ممکن برگزار می کند ، اما برگزاری دو بازی در روز شنبه 22 دسامبر ، این معادله را بر هم زد.

دیدار تیم های پرسپولیس و صنعت نفت و همچنین پیکان و شهر خودرو شنبه 22 آذر برگزار می شود و برگزاری این مسابقه به دلیل عدم قطعیت برگزاری مسابقات ورزشی مشکوک است.

در حال حاضر هیچ پاسخ روشنی از طرف هیچ مقام دولتی در مورد حفظ فوتبال وجود ندارد. از طرف دیگر مسجدی ، رئیس فدراسیون پزشکی-ورزشی ، صحبت قاطعی در مورد لغو این رقابت ها نکرد و می گوید تاکنون تصمیمی برای به تعویق انداختن مسابقات لیگ برتر گرفته نشده است.

* آیا فوتبال تعطیل می شود؟

محدودیت های ترافیکی در شهرهای کشور با تردد تیم های برگزار کننده مسابقه منافاتی ندارد ، زیرا در چنین شرایطی هنوز با اتوبوس و هواپیما سفر می کنید و هیچ تیم لیگ برتری با ماشین به مسابقه نمی رود.

در حقیقت ، اگر ستاد مبارزه با ضد کرون دستور منع بازی را صادر نکند ، سازمان لیگ ممکن است برنامه هفته سوم را اعلام کند و تیم ها مسابقات خود را در همان شرایط برگزار کنند ، اما به دلیل تعطیلی همه شرکت ها به جز مغازه ها و مراکز خرید. خدمات ، ستاد مذکور همچنین ممکن است مانع حفظ لیگ شود.

مسئولان سازمان لیگ هیچ اطلاعی از آینده این مسابقات ندارند و به صورت روزانه آن مسابقات را برنامه ریزی می كنند ، اما غلامرضا بهروان اخیراً اعلام كرد كه اگر این كشور به مدت دو هفته بسته شود ، فوتبال نیز تعطیل خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا