اجتماعی

باز اجتماعی شدن زندانیان به خوبی در حال انجام است

معاون اول قوه قضاییه گفت: هدف اصلی زندان عبارت است از اینکه زندانی را بگونه ای تربیت کند که بازاجتماعی شود و به جامعه برگردد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق در آیین افتتاح کارخانه تولید دوچرخه زندانیان قزلحصار گفت: امروز مفتخریم که سازمان زندان‌ها در مسیر اصلی خود که باز اجتماعی کردن زندانیان است حرکت می‌کند و کار بسیار بزرگی انجام میدهد.

وی افزود:  هدف اصلی زندان عبارت است از اینکه زندانی را بگونه‌ای تربیت کند که بازاجتماعی شود و به جامعه برگردد. الحمدالله با مدیریت آقای محمدی رییس سازمان زندان‌ها این مهم بخوبی در حال انجام است.‌ اگر ما بتوانیم‌ هر مقداری به این هدف نزدیک شویم و زندانی بعد از آزادی  به اشتغال مشغول شود و نرخ بازگشت زندانی به زندان به حداقل برسد، قطعا موقق هستیم.

وی ادامه داد: زمانی که  کسی وارد این مجموعه می شود و حرفه ای را می آموزد و وقتی از زندان خارج می شود و مشغول می‌شود، مسیر زندگی‌اش عوض می شود و این امر برای ما افتخار است و هر مقدار در این زمینه سرمایه گذاری کنیم بهتر است و هزینه کردن در این مسیر هزینه نیست بلکه سرمایه است.

مصدق گفت: براساس سند تحول قضایی  موضوع اشتغال زندانیان نیاز به برنامه مدون  علمی و عملی دارد که این کار هم انجام می شود.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ که رییس قوه قضاییه مسئولیت مجمع عمومی بنیاد تعاون را به معاون اول قوه قضاییه تفویض کردند، همواره تاکید کردم که ما حتما باید اشتغال را زیاد کنیم و در جاهایی که نیاز داریم  از زندانیان استفاده کنیم و به زندانیان بپردازیم و راجع به دستمزد زندانیان هم  صحبت کردیم و باید دستمزدشان زیاد شود. نزدیک به پایان سال هستیم امیدواریم برنامه مدونی برای سال آینده در این زمینه داشته باشیم.

وی گفت: امروز زندان‌های کشور به آنچه که می خواستیم تبدیل شده؛ البته راه بسیار است ولی مسیر حرکت ما درست است. باید اطلاع رسانی عمومی به مردم در مورد زحمت های ریاست سازمان زندان‌ها انجام شود زیرا زحمات شما را مردم نمی‌دانند و موضوع اطلاع رسانی در خصوص اعتمادسازی برای مشارکت مردم در جهت کمک به اشتغال زندانیان بسیار مفید است.

وی گفت: جلب مشارکت خیرین مهم است و  اطلاع رسانی در این زمینه در افزایش این موضوع مهم است و بازدید دوره‌ای اصحاب رسانه در این زمینه هم امر مهمی است و انعکاس اخبار مربوط به  قوه قضاییه و افتتاح چنین کارخانه هایی را مدیون اصحاب رسانه هستیم و از اصحاب رسانه هم تشکر می‌کنم.

مصدق گفت: خدارا شاکرم  که در این دوره دو ساله فعالیت‌های اقتصادی بنیاد تعاون بسیار شفاف است و انتظار داریم طرح تحول مدون جهش در اشتغال و حرفه اموزی را داشته باشیم و  می خواهیم در سال آینده جهشی حرکت کنیم. استان تهران به لحاظ جمعیت کثیر کیفری نیازمند اهتمام ویژه است و استان البرز هم پرجمعیت است و  ما هر مقداری در خصوص بحث مربوط به اشتغال و حرفه اموری  بتوانیم کارهایمان را  با هماهنگی رییس کل و دادستان استان انجام  دهیم موفقیتمان بیشتر می شود که تاکنون اینگونه بوده است‌. ان شاءالله افتتاح این کارخانه باعث شود حرفه‌های دیگری افزایش یابد و شاهد افتتاح صنعت های دیگر در این زمینه باشیم.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا