عمومی

باشو؛ غریبه شگفت‌انگیز – مجله تفریحی زیباروز

فوتبال قائدی بالغ شده و اکنون حرکات فردی او نیز در خدمت تیم است. بنابراین می توانید از لیگ قهرمانان آسیا خیلی بیشتر از قبل از تماشای نمایش های درخشان این بازیکن در جده ، عربستان لذت ببرید.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، این روزنامه دنیای اقتصاد وی نوشت: “به طور سنتی ، فوتبال ایران به خاطر تکنیک فردی بازیکنانش به یادگار مانده است. اگر می خواهیم در این زمینه مثال بزرگی بزنیم ، قطعاً باید از علی کریمی نام ببریم ؛ نبوغ هشت پا پرسپولیس که فیلم دریبل او هنوز زنده است. از دو سر توپ وحشتناک او گرفته تا مایکل بالاک در یک بازی دوستانه برابر آلمان ، تا شبی که نیمی از ستاره های رم را در ایتالیا دریبل کرد. خداداد عزیزی قطعاً در این گروه قرار می گیرد. هدف او برای تیم ملی عربستان را به یاد بیاورید جام ملت های آسیا .مجید نامجومطلق و ناصر محمدخانی دو نمونه بارز دیگر برای نسل عقب هستند. البته ابراهیم تهامی از تکنیک خوبی نیز برخوردار بود و قبل از آن عبدالرضا برزگری ، مروارید سیاه آبادان.

مطمئناً هنرمندان دیگری نیز بوده اند که نام آنها در اینجا کنار گذاشته شده است ، اما نکته اینجاست که در دهه اخیر ، فوتبال ایران به ندرت ستاره های فنی داشته است ، به این معنی که غذای آنها این است که با یک مدافع حریف دوئل کنند. در این سال ها فوتبال ایران به سمت بدنی و قدرت پیشرفت کرده است. بستن فوتبال خیابانی و تغییر سبک زندگی کودکان و نوجوانان در این مسیر بی تأثیر نبود. روزگاری دروازه های کوچک در گوشه و کنار خیابان های شهر نصب شده بود و هزاران کودک توپ های پلاستیکی را لگد می زدند. در نتیجه ، چند استعداد ناب از قلب آنها بیرون می آمد تا چهار نفر را به اصطلاح در یک دستمال بپیچند. اکنون اما بسیاری از کودکان در آن رده سنی به بازی های رایانه ای روی آورده اند و در نتیجه ، فوتبال ایران از کمبود استعداد فنی و خودکفایی رنج می برد. سال گذشته در چنین روزهایی ، آمار نشان داد که 22٪ کودکان ایرانی دارای اضافه وزن هستند. مسلماً وضعیت تاکنون بدتر شده است.

همه اینها را گفتیم تا یادآوری کنیم که چطور از تماشای امشب مهدی قائدی ، ستاره بوشر که در فوتبال ایران شروع پرتنشی داشت و همچنان به ساختن قوی ترین حاشیه ها ادامه داد ، لذت می بریم ، اما بعد از ازدواج او شخص دیگری شد. مسیر رشد فنی وی توسط استراماچونی ایتالیایی هموار شد و اکنون پس از سالها حضور در فوتبال ایران ، بازیکنی داریم که می تواند به راحتی مقابل هم قرار بگیرد. مطمئناً ، ما بازیکنان زیادی با سرعت بسته و “بسته درب” داشته ایم ، اما به ندرت پیش می آید که شخصی به راحتی از سد دفاعی حریف در موقعیتی کاملاً ایستاده عبور کند. فوتبال مهدی قائدی آن موهبت را دارد. بازیکنی که در آغاز بازی در فوتبال ایران به “باشو غریبه کوچک” معروف بود ، اما اکنون باید او را شگفت انگیز توصیف کرد. ویدیویی از دریبل بندی فوق العاده مهدی و عبور او از مدافع الدحیل این چند روز است که به طور گسترده پخش می شود. او به طور غیرمعمولی قادر به نگه داشتن توپ ، پرتاب آن به جلو ، پاس دادن و گلزنی از موقعیت “هیچ” است. مثل توپی که از زاویه مستقیم به شیخ دیابات برخورد کرد اما مهاجم مالیایی آن را از روی خط دروازه بیرون زد. فوتبال قائدی بالغ شده و اکنون حرکات فردی او نیز در خدمت تیم است. “بنابراین شما می توانید در لیگ قهرمانان آسیا خیلی بیشتر از قبل از تماشای بازی عالی این بازیکن در جده در عربستان لذت ببرید.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا