عمومی

بایدها و نبایدهای بهداشتی و آموزشی‌وپرورشی

تا زمانی که درمان تاج تعیین کننده باشد ، اجازه دهید برای آنلاین و موم متحد شویم.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، این روزنامه اعتماد به نفس وی نوشت: “به دلیل شیوع ویروس کرونا و احتمال همزمانی با اپیدمی آنفلوآنزا که هر 10 سال یک بار اتفاق می افتد ، این سال تحصیلی بسیار متفاوت از سالهای گذشته خواهد بود.” وزارت بهداشت در حال تدوین پروتکل های جامع برای اطمینان از سلامتی هرچه بیشتر کودکان ما است و وزارت آموزش و پرورش نیز تمام تلاش خود را می کند تا آموزش و بهداشت را با بهترین روش ها ترکیب کند. سال تحصیلی 1400-99 با تقسیم مدارس به سفید ، زرد و قرمز آغاز می شود. اهمیت این بخش برای رعایت نکات بهداشتی برای اطمینان از سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی بیشتر خواهد بود و این مطمئناً اولین و مهمترین درسی است که فرزندان ما می آموزند. با توجه به منطقه بندی ، در مناطقی که قرمز اعلام شده است ، تقریباً آموزش آغاز می شود ، که باید در این شرایط مورد توجه قرار گیرد:

همانطور که از راه دور محیط لازم را که در محل کار برای حفظ تمرکز کامل شبیه سازی شده کار می کند ، دانش آموزان برای ادامه کار به بهترین شکل ممکن نیز به یک محیط یادگیری آرام نیاز دارند.

– به زمان خواب و بیدار شدن توجه کنید (اگرچه فرزند ما از خانه خارج نمی شود) قبل از شروع ساعت آموزش صبحانه بخورید و در محلی (مثلاً پشت میز) مستقر شوید كه به عنوان محلی برای آموزش استفاده می شود. یادگیری و تمرکز بسیار به شما کمک می کند.

– توجه داشته باشید که فرزندان ما باید یاد بگیرند. بنابراین با نگه داشتن تلفن در رختخواب و خواب آلودگی چشم نمی توانید یاد بگیرید.

نظارت منظم والدین بر آموزش بدون به خطر انداختن تمرکز یکی از مهمترین عوامل برای جدی نگه داشتن هر چه بیشتر کلاسهای مجازی است.

به فرزند خود یادآوری کنید که آنچه که معلم می بیند یا نمی بیند برای دانش آموز متعهد به یادگیری مهم است.

– بعد از درس های مجازی ، تکرار و تمرین به یادگیری کمک می کند و توجه به این نکته بسیار مهم است که بازی های رایانه ای کودکان به زمان زیادی نیاز دارد.

– و یک نکته بسیار مهم: معلمان و کارکنان مدرسه نیز افرادی هستند که صاحب فرزند و زندگی خود هستند ، زیرا آموزش مجازی نباید در هر زمان از روز به س questionsالات ما پاسخ دهد. سوالات خود را بنویسید و در زمان مقرر از آنها بپرسید. مکالمات دوستانه و س questionsالات کلاس نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است ، دقیقاً مانند زمانی که در مدرسه بودند.

– نظارت بر برگزاری امتحانات مجازی توسط والدین و همچنین نظارت بر خود دانش آموزان برای دیدن نتایج آموزش ارائه شده ، برای تکمیل مراحل آموزش نیز ضروری است.

– در نواحی زرد و سفید ، آموزش مجازی مکمل آموزش حضوری خواهد بود و علاوه بر رعایت موارد فوق ، باید به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه ویژه ای داشت.

– از لحظه خروج فرزندمان از خانه تا بازگشت ، تمام توصیه ها و اصول بهداشتی باید مورد توجه قرار گیرد.

برای کودک خود دو یا سه ماسک قابل شستشو آماده کنید تا در صورت تعریق یا نیاز به تعویض ماسک بتواند از آنها استفاده کند و به او بیاموزید که ماسک استفاده شده را داخل کیسه بیندازد تا پس از بازگشت از مدرسه. ، بشورش.

– همه افرادی که بچه های سن مدرسه دارند یا به نوعی در اولین روز سال تحصیلی در مدرسه حضور داشتند ، شاهد دلتنگی کودکان نسبت به دوستان و معلمان خود بودند. به آنها یادآوری کنید که ، همانطور که امروز در زندگی کرون با نوستالژی روبرو هستیم و شما را متحمل می شوند ، شما نیز باید برای حفظ سلامتی خود و دوستان و معلمان خود در مدیریت و کنترل احساسات خود تلاش کنید. دستی ، مالش و بغل کردن و رعایت نکردن حداقل فاصله اجتماعی تا انتهای تاج امکان پذیر نیست.

– در اولین روز سال تحصیلی ، والدین نگرانی های خود را دارند که این روزها با نگرانی های کرونا ویروس در ارتباط است و این قابل درک است ، اما تجمع در مقابل واحد آموزشی یا حیاط مدرسه فقط خطر انتقال بیماری به بیماران بدون علامت را افزایش می دهد. فرزندان خود را نزد والدین مدرسه بگذارید و برای هماهنگی های بیشتر از تماس تلفنی استفاده کنید.

– دانش آموزانی که از سرویس حمل و نقل مدرسه استفاده می کنند روی صندلی های کنار هم نمی نشینند.

– برای باز و بسته شدن ماشین حتماً از دستکش یا کیف همراه با فریزر استفاده کنید.

– تغذیه در مدرسه کمک زیادی به تازه و بالا نگه داشتن روند آموزشی می کند و والدین همیشه توجه ویژه ای به این مشکل داشته اند. وی در این مرحله نیز به توجه ویژه ای نیاز خواهد داشت. به غذای سالم و مغذی برای کودکانمان فکر کنیم که بسته بندی کردیم و به آنها به روش بهداشتی دادیم.

به فرزندانمان بیاموزید

پر کردن بطری آب شخصی در خانه ، نیاز به استفاده از شیرآلات مدرسه را کاهش می دهد.

– مطمئن هستیم که غذای کافه تریای مدرسه طبق پروتکل های بهداشتی با دقت ضد عفونی می شود ، اما معمولاً مدرسه برای پرداخت غذای خریداری شده از پول نقد استفاده می کند نه کارت بانکی ، بنابراین در صورت امکان یک میان وعده در خانه تهیه کنید. .

غذا را تحسین نکنید و غذای دوستان و همکلاسی های ما را نخورید تا اینکه درمان نهایی ویروس کرونا نشان از رفتار بهداشتی دانش آموزان دارد.

– در پایان هر ساعت لازم است که دستان خود را کاملا بشویید ، که در صورت ترکیب با صابون شخصی بسیار عملی تر خواهد بود. اگر صابون و ضد عفونی کننده ندارید ، از دستمال کاغذی برای اداره صابون استفاده کنید.

– هنگام استفاده از توالت ، اطمینان حاصل کنید که لمس شیر و کارکرد آن باعث آلودگی دست ها می شود. خیلی مراقب کل دستگیره باشید.

– کفش ها آلوده ترین وسایل در کشور ما هستند. اگر لازم است کفش ها را لمس کنیم (مثلاً برای بستن کمربند) ، حتما دستان خود را سریع بشویید.

– در کلاس رعایت مسافتی که مسئولان مدرسه در تمام ساعات مدرسه ارائه می دهند الزامی است. اگر س questionsالی دارید ، از معلم بخواهید که آنها را برای شما در تابلو توضیح دهد و از نشستن کنار یک همکلاسی و پرسیدن سوال از نزدیک پرهیز کنید.

عادت هایی مانند جویدن نوک قلم و مداد باید کنار گذاشته شود.

لمس صورت آلودگی را منتقل می کند ، بنابراین باید دور ریخته شود.

– کلاسها به تهویه مناسب نیاز دارند که کارکنان مدرسه باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند تا هوا در ساعات مدرسه راکد نماند.

و در آخر چند نکته مهم

والدین تمام تلاش خود را برای کنترل اصول بهداشتی هنگام حضور دانش آموزان انجام می دهند ، اما روند کار باید از خانه شروع شود. اگر کوچکترین رخوت در کودکی مشاهده کردید ، تعطیلات در خانه و عدم حضور در مدرسه را ترجیح دهید. معلمان عزیز ، قبل از شروع کلاس ها ، هر روز از سلامت دانش آموزان اطمینان حاصل کنید و اگر دانش آموزی را با کمترین علائم بی حوصلگی دیدند ، کاری کنید تا او را منزوی کرده و در اسرع وقت به والدین اطلاع دهید. بدیهی است که وجود یک اتاق یا مکانی که دانش آموز در آن بتواند بدون آمدن والدین بدون رویارویی با دانش آموزان دیگر بتواند در آنجا استراحت کند ، ضروری است.

“بیایید دست در دست بگیریم تا برخورد قاطع با کرونا …”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا