عمومی

بحران خط حمله – مجله تفریحی زیباروز

پرسپولیس در خط حمله خیلی خوب نیست و مهاجمان این تیم هم فصل موفقی نداشتند. پرسپولیس که از لیگ پانزدهم تا نوزدهم همیشه در پیست کفش طلا حضور داشت، امسال برای دومین دوره متوالی از این رقابت ها کنار گذاشته شد. هشدار کامل از سقوط تیم در مرحله حمله.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، این روزنامه همشهری وی نوشت: پرسپولیس بعد از پنج سال قهرمانی، بالاخره جام این فصل را از دست داد و بدتر از آن، آن را به حریف سنتی خود استقلال تقدیم کرد. هواداران از این موضوع ناراحت هستند و از هم اکنون انتظار تجهیز تیم برای فصل آینده و بازگشت جام را دارند اما به نظر می رسد این پروژه چندان خوشایند نیست. پرسپولیس امسال مشکلات فنی زیادی داشت. شاید اگر سپاهان فرصت طلب تر بود، تراکتور قدرت گذشته را داشت یا مثل فصول گذشته تیم های خوش ساختی مثل نفت تهران، پدیده و ذوب آهن میهمان ناخوانده نیمه بالای جدول بودند، شاید جایگاه فعلی سفید نبود. به دست آمده است. الهلال در ابتدای فصل بی رحمانه واقعیت فنی این تیم را نشان داد. از جمله کاستی های سرخپوشان در سال جاری بیشتر بحث تضعیف خط دفاعی بود. مطالب آنقدر تکراری است که نیازی به بازگویی نیست و افزایش چشمگیر میزان گلوله ها همه چیز را به خوبی نشان می دهد. با این حال پرسپولیس در خط حمله چندان خوب نیست و مهاجمان این تیم فصل موفقی را پشت سر نگذاشتند. پرسپولیس که از لیگ پانزدهم تا نوزدهم همیشه در پیست کفش طلا حضور داشت، امسال برای دومین دوره متوالی از این رقابت ها کنار گذاشته شد. هشدار کامل از سقوط تیم در مرحله حمله. بسیاری از گل های این تیم در این سال توسط هافبک ها یا مدافعان به ثمر رسیده است، روندی بحث برانگیز. شرایط به گونه ای است که شاید برای فصل آینده این مشکل حل نشود. در این مرحله، اخبار چندان امیدوارکننده نیست.

علیپور پرید

شاید در ماه های اخیر بسیاری از هواداران پرسپولیس تصور می کردند بازگشت علی علیپور به این تیم قطعی است. علیپور در ماریتیم پرتغالی فراز و نشیب هایی را تجربه کرده است. او از روی نیمکت شروع کرد، به ترکیب اصلی رسید و گلزنی کرد و اخیرا به نیمکت بازگشت. ماهیت مصاحبه های او در سه ماه اخیر نشان داده که خودش هم از این شرایط آزار دهنده است و دوست ندارد به پرسپولیس برگردد. اما قبل از اینکه سرخپوشان فرصتی برای دیدن شرایط پیدا کنند، خبر امضای رسمی قرارداد علیپور و باشگاه منتشر شد. به این ترتیب مهاجم مازنی قرمزها همچنان در پرتغال می ماند تا شانس خود را برای رشد و پیشرفت در اروپا امتحان کند. این خبر خوبی برای پرسپولیس نیست چرا که بازار کساد است و علیپور با توجه به شناخت قبلی قرمزها از شرایط تیم می توانست به این تیم کمک کند.

بازیکن اشتباه، مربی اشتباه

ضمن اینکه پرسپولیس در شرایطی فصل آینده را آغاز می کند که حداقل در قسمت قابل توجهی از دیدار دو عنصر هجومی در قرارداد وجود نداشته باشد. وحید امیری و عیسی آل کثیر دو بازیکنی هستند که ممکن است در نیمه اول حضور نداشته باشند. مشکل هر دو آسیب است. خود عیسی اشتباه کرد و در مورد وحید امیری کادر فنی سهل انگاری کرد. در حالی که معاینات روی ضربات متعدد نشان داد که این بازیکن رباط صلیبی پاره شده و ماه ها به خوددرمانی ادامه داده و از عمل جراحی خودداری کرده است. در نهایت عیسی مجبور شد تسلیم تیغ شود، اما البته روند درمان به تاخیر افتاد. داستان امیر این بود که بازی قبل از رسیدن به فرم ایده آل و تشدید مصدومیت. وحید بازیکن چندتایی است که در دفاع و وینگر چپ و همچنین مهاجم سایه برای این تیم بازی کرده است. گفته می شد سه تا چهار ماه بعد از عمل دیسک از میادین دور می شود. وقتی او برمی گردد، البته چیزهای زیادی برای آماده سازی وجود دارد. بنابراین اگر امیری با آمادگی کامل به جام جهانی برسد، معجزه می شود، لیگ بیست و یکم پیشنهاد می شود.

عبدی می ماند؟

پرسپولیس حتی حفظ موجودی اندک فعلی اش هم کار آسانی ندارد. چرا که شایعات زیادی درباره احتمال طلاق مهدی عبدی به گوش می رسد. می گویند پیشنهادهای خوبی دارد و بند فسخ هم به قراردادش اضافه شده است. بنابراین بعید است عبدی به بازی در خارج از کشور فکر کند. به خصوص که شرایط او در تیم گل محمدی بدتر شده و در بسیاری از بازی ها نیمکت نشین است.

داستان علیشاه

قوز بالای قوز به این معناست که; اتفاقی که در دیدار نیمه نهایی تراکتورسازی و پرسپولیس افتاد حالا می تواند به مصادره امید عالیشاه دیگر عنصر هجومی سرخ ها منجر شود. شایعات ضد و نقیضی در مورد میزان محکومیت امید به گوش می رسد، اما این خبر بد دیگری برای کادر فنی سرخپوشان است. اگر شکل محرومیت عالیشاه به گونه ای باشد که فصل آینده را هم تحت تاثیر قرار دهد، شرایط بدتر می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا