ورزشی

«بدحجابی» ابزار دشمن برای یورش به اعتقادات

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، مراسم بزرگداشت دهه مبارک فجر امامت و ولایت با حضور حجت الاسلام حسین اخی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در مسجد امام موسی کاظم (ع) برگزار شد.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در این مراسم دو سنت افضل العبادالعفا و زکات جمال العفا را برشمرد و بر لزوم رعایت حجاب و طهارت از منظر تاکید کرد. از اسلام

آخری یادآور شد: یکی از ابزارها و ابزارهایی که دشمنان اسلام با آن به اسلام و جامعه اسلامی حمله می کنند، بحث حجاب و فحاشی است که دشمن از آن برای نفوذ در فرهنگ و اعتقاد مسلمانان استفاده می کند.

وی با اشاره به پرسش شیخ طوسی در کتاب تجرید الاعتقاد، بر لزوم وجود امامت و صفات امام و پیشوا تأکید کرد و با استناد به سخنان امام رضا علیه السلام که فرمودند: هیچ قوم و قومی را پیدا نمی کند که رهبر و رهبر نداشته باشد، خاطرنشان کرد: آنها نیاز به حکومت و حاکم دارند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند تصریح کرد: فردی که رئیس ملت و ملت است باید بهترین رعیت من باشد یعنی در همه زمینه ها از همه مردم برتر باشد. مانند علم، شجاعت، زهد، صبر، نرمی و غیره.

گفته شد: مشرکان به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گفتند که تو پیامبر نیستی و خداوند متعال به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پاسخ داد و فرمود: عندو علم الکتاب. تو پیغمبر نیستی بگو: خدا و دانای کتاب بین من و تو گواه کافی است.

وی تاکید کرد: علما و مفسران اسلام در معنا و مفهوم «من علم الکتاب» اهل بیت علیهم السلام را معصوم و منزه می دانند و این نشان می دهد که اهل بیت علیهم السلام. بر آنان باد، از نظر علم و دانش در همه اعصار بر سایر مردم برتری دارند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با اشاره به حدیث امام صادق (علیه السلام) در مقایسه علم کسی که تخت ملکه سبا را برای سلیمان (علیه السلام) آورده است. چشم بر هم زدنی و علم امیرمؤمنان علی (علیه السلام) با او فرمود: علم آصف بن برخی صبا مانند مرطوب کردن بال پشه در دریا است و علم اهل بیت. (علیهم السلام) همان اقیانوس است.

الاقهی افزود: در زمینه های دیگر از جمله شجاعت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام پیشوای زمان خود بود تا وقتی همه مردم عرب علیه او متحد شدند، برنمی گشت. دور. پشت به دشمن داشت و در زهد و بردباری و بردباری و… برتری داشت.

در پایان هدایایی به نفرات برتر مسابقات کشوری، کرسی آزاد اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی و کارکنان نمونه واحد بیرجند اهدا شد.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا