برائت در حج امسال همان شعار مرگ بر اسرائیل است

عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه مسلمانان امسال در مراسم حج با سردادن شعار «مرگ بر اسرائیل» از مشرکان اعلام برائت کنند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با مجله تفریحی زیباروز، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران حج اظهار کرد: برائت از مشترکین از مراسم‌های حجاج ایرانی است که معمولا در آن شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل داده می‌شود منتها تفاوت حج امسال با سال‌های دیگر در این است که دنیا شاهد جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است.

وی ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند دنیا حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی را در غزه و فلسطین می‌بیند و همه به مظلومیت مردم غزه پی بردند به طوری که کار به جایی رسیده که دانشجویان آمریکایی و بسیاری از کشورهای اروپایی هم در اعتراض به این جنایات وارد عرصه شده‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس انتظار می‌رود مسلمانان یک صدا با حجاج ایرانی در مراسم برائت از مشرکین شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر داده تا ضمن برائت از کفار و مشرکان حمایتی از مردم غزه داشته باشند.

میرتاج‌الدینی در پایان اظهار کرد: رژیم صهیونیستی در هشت ماه گذشته نه تنها زنان و کودکان را به شهادت رسانده که آنها را آواره کرده است وضعیت به جایی رسیده که مردم غزه به دلیل کمبود غذا و دارو جان خود را از دست می‌دهند و در این شرایط نهادهای به اصطلاح حقوق بشر و بین‌المللی تنها تماشاگر هستند؛ قطعا برگزاری مراسم حج می‌تواند فرصتی برای رساندن صدای مردم مظلوم غزه باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا