برای آرایشگری مردانه از کجا شروع کنم ؟

 آرایشگر مردانه یکی از شغل های پرتقاضا دنیا محسوب می شود که در سراسر جهان بازار کار خوبی دارد و آرایشگران مردانه و چه زنانه از درآمد قابل توجهی برخوردار هستند. همین امر باعث شده است که بسیاری از مردم به دنبال راه اندازی آرایشگاه باشند.

اما توجه داشته باشید که یک آرایشگر مردانه زمانی می تواند درآمد بالایی داشته باشد که مهارت کافی در زمینه آرایشگری کسب کرده باشد تا بتواند رضایت مشتریان را جلب کند. در نظر بگیرید همه ی افراد نیاز به کوتاهی مو دارند و این عملیات کوتاه کردن مو شاید زمانی متوسط بین 10 دقیقه از وقت آرایشگر را بگیرد. همان طور که می دانید بیشتر افراد به طور ماهیانه به آرایشگاه ها مراجعه می کنند. اگر بتوانید خدمات باکیفیت را به مشتریان ارائه بدهید، شک نداشته باشید که مشتریان زیادی جذب شما خواهند شد.

به یاد داشته باشید شغل آرایشگری مردانه نیازی به تحصیلات آکادمیک ندارد اما برای این بتوانید به یک آرایشگر ماهر تبدیل شوید می توانید در یک دوره آموزشی آرایشگری که پیشنهاد زیبا روز به شما شرکت در کلاس های آموزش آرایشگری مردانه شفیع رسالت است. اینگونه علاوه بر کسب مهارت و تجربه، یک مدرک معتبر فنی و حرفه ای برای شما صادر می شود که راحت تر و آسان تر می توانید جذب بازار کار بشوید.

همچنین داشتن خلاقیت و روابط اجتماعی بالا یکی از مهم ترین ویژگی های مورد نیاز شغل آرایشگری می باشد. در ادامه مطلب از سایت مراحل تبدیل شدن به یک آرایشگر ماهر را مورد بررسی قرار می دهیم.

آرایشگری مردانه |از کجا شروع کنم

آشنایی با شغل آرایشگری مردانه

برای اینکه بتوانید شغل آینده خود را به درستی انتخاب کنید، همیشه در ابتدا سعی کنید اطلاعات کافی در مورد آن حرفه داشته باشید. با وظایف و مسئولیت یک آرایشگر مردانه ماهر آشنا باشید. به عنوان مثال در ساعات اوج کاری به یکی از آرایشگاه های محله خود مراجعه کنید و تمام کار هایی که یک آرایشگر مردانه در طول روز انجام می دهد را زیر نظر بگیرید. حال این سوال را از خود بپرسید که آیا می توانید تمام وظایف و مسئولیت یک آرایشگر را به خوبی انجام بدهید؟ اگر خلاق نیستید و یا روابط اجتماعی کمی دارید بهتر است روی آنها کار کنید در غیر این صورت نمی توانید در این حرفه موفق بشوید.

با چند آرایشگر مردانه در مورد شغل آرایشگری صحبت کنید

اگر می خواهید اطلاعات کافی در مورد شغل آرایشگری مردانه داشته باشید و  به صورت خیلی ساده با مزایا و معایب شغل آرایشگری آشنا شوید، کافی است با چند آرایشگر مردانه ماهر گفتگو داشته باشید. اینگونه با تجربیات و نظرات تمام کسانی که در این حرفه فعالیت می کنند، آشنا می شوید و بدون شک آمادگی نسبی مورد نیاز برای ورود به این حرفه را کسب می کنید.

داشتن مهارت اجتماعی و جذب مشتری برای یک آرایشگر مردانه ضروری است

موقعیت مکانی آرایشگاه تاثیر زیادی در نوع مشتریان دارد. هنگام شروع شغل آرایشگری، داشتن روابط اجتماعی بالا برای جذب مشتری بسیار مهم می باشد. سعی کنید بعد از سپری کردن دوره های آموزشی و کسب مهارت های لازم، آرایشگاه خود را در مکانی تاسیس کنید که تردد و رفت و آمد آن منطقه زیاد باشد. اینگونه مشتریان بلافاصله با کسب و کار شما آشنا می شوند. همچنین با توجه به مکان و نوع مشتریان خود، طوری رفتار کنید که مشتریان جذب مهارت و شخصیت شما بشوند و کسب و کار شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند. بنابراین سعی کنید به تمام مشتریان خود به یک اندازه خدمات ارائه کنید. همچنین هزینه و درآمد آرایشگری در هر محله ای متفاوت است بنابراین طوری دستمزد خود را مشخص کنید که مشتریان توانایی پرداخت آن را داشته باشند.

شرایط جسمانی مورد نیاز شغل آرایشگری

همان طور که قبلا گفته شد برای ورود به شغل آرایگشری، ابتدا سعی کنید با تمام مواردی که در طول روز باید انجام بدهید، آشنا باشید. شغل آرایشگری حرفه ای است که روزانه باید برای مدت طولانی بایستید و با مشتریان با درخواست های مختلفی سرو کار دارید، بنابراین اگر ایستادن طولانی مدت و یا سرو کله زدن با مشتریان گوناگون برای شما دشوار است، بدون شک در این حرفه موفق نمی شوید. به عبارت دیگر سعی کنید توان جسمی خود را با تمام کار هایی که روزانه به عنوان یک آرایشگر باید انجام بدهید را ارزیابی کنید.

اجتماعی بودن، کلید موفقیت در آرایشگری

یکی از مهم ترین مهارتی که آرایشگران باید داشته باشند، روابط اجتماعی می باشد. برقراری ارتباط بین مشتریان و جذب کردن آنها همچنین برای اینکه بتوانید به راحتی درخواست های مشتریان را برآورده کنید باید مهارت اجتماعی بالایی داشته باشید. به طور کلی آرایشگران در طول روز مشتریان متفاوتی دارند، بنابراین باید بتوانند به راحتی با همه آنها ارتباط برقرار کنند. اگر کار شما خوب باشد مطمئن باشید که هر مدلی که انجام می دهید خود آن نمونه کار و تبلیغی برای شماست. پس در وهله اول روی کیفیت کاری خود و مهارت برقراری ارتباط تمرکز داشته باشید.

بهترین راه کسب مهارت برای آرایشگر مردانه شدن

برای اینکه بتوانید به راحتی تجربه و مهارت لازم آرایشگری را یاد بگیرید، می توانید در  شرکت کنید. بدون شک با داشتن استاد ماهر و با تجربه آرایشگری می توانید در کوتاه ترین زمان به یک آرایشگر مردانه حرفه ای تبدیل بشوید. همچنین با داشتن مدرک معتبر آرایشگری می توانید به آسانی استخدام شوید. بنابراین شرکت در دوره های آموزشی آرایشگری بسیار ضرروی می باشد زیرا که با تمام مواردی مانند : مدل مو، نحوه کوتاه کردن مو، شانه های ماشین اصلاح، انوع قیچی، ترفند های آرایشگری و غیره آشنا می شوید.

شرکت در دوره های کارآموزی

بعد از گذراندن دوره های آموزشی و کسب مدرک معتبر آرایشگری، حال به عنوان یک کارآموز در یک آرایشگاه معتبر نیز مشغول کار شوید تا با تمام ترفند های بازار کار نیز آشنا شوید و از تمام نکاتی که در دوره های آموزشی آموخته اید، استفاده کنید. همچنین فعالیت و نحوه کار کردن آرایشگران دیگر را زیر نظر داشته باشید و سعی کنید از تجربیات همه برای رسیدن به موفقیت، استفاده کنید.

مسیر تبدیل شدن به یک آرایشگر مردانه ماهر

برای حرفه ای شدن در آرایشگری مسیر های متفاوتی وجود دارد که می تواند شما را به موفقیت برساند. اگر مسیر زیر را دنبال کنید بدون شک در آینده به یک آرایشگر ماهر تبدیل می شوید.

 • شرکت در دوره های آموزشی آرایشگری و کسب مهارت و تجربه اولیه
 • فعالیت در یک آرایشگاه به عنوان کارآموز و افزایش تجربیات خود
 • اجاره یک صندلی در آرایشگاه معتبر و جذب مشتریان ثابت
 • تاسیس آرایشگاه مردانه خود و فعالیت به عنوان آرایشگر مردانه حرفه ای

مهارت آرایشگری خود را به روز نگه دارید

اکنون که دوره های آموزشی را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و وارد بازار کار شده اید باید مهارت های آرایشگری خود را به روز نگه دارید تا بتوانید به راحتی درخواست های مشتریان خود را برآورده کنید. همان طور که می دانید صنعت مد و فشن روز به روز جدید تر می شود و شما به عنوان آرایشگر ماهر بایستی به تمام ترفندها و مدل های مو آشنا باشید. هر روز سعی کنید بهتر از دیروز عمل کنید و قطعا بهترین نتیجه را کسب خواهید کرد.

تبلیغات را فراموش نکنید

برای این که آرایشگر مردانه معروفی بشوید، فعالیت روزانه در شبکه های اجتماعی را مانند اینستاگرام را فراموش نکنید. با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید به راحتی و رایگان تبلیغات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید که تبلیغات در اینستاگرام خیلی موثر می باشد اما نیاز به زمان دارد بنابراین صبور باشید و همچنان فعالیت خود را شبکه های اجتماعی ادامه دهید.

سعی کنید آرایشگر متفاوتی باشید

در بازار کار رقابتی شما موظف هستید نسبت به دیگران متفاوت باشید.  به عنوان مثال قسمت شستشو مو را به صورت رایگان انجام بدهید. اینگونه با ارائه دادن خدمات مختلف مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد. همچنین همیشه سعی کنید از ابزار با کیفیت استفاده کنید. همان طور که در ابتدا گفته شد وقتی مشتری را راضی نگهدارید، این یک گونه تبلیغات محسوب می شود و بدون شک مشتریان شما، آرایشگاه و نوع فعالیت شما را به دیگران معرفی می کنند.

اعطای مدرک آموزش آرایشگری مردانه رسمی فنی حرفه ای

یکی دیگر از فاکتورهایی که می تواند در انتخاب بهترین آموزشگاه پیرایش مردانه تاثیر گذار باشد، اعطای مدرکی معتبر به هنرجویان است و چه مدرکی بهتر از مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور که در سطوح بین المللی نیز دارای اعتبار و ارزش است. چنانچه در کلاس های شرکت کنید، مدرکی بسیار معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شما ارائه خواهد شد. مدرک آرایشگری مردانه فنی و حرفه ای همان طور که گفته شد برای دریافت گواهینامه بین المللی آرایشگری مردانه باید در امتحانات سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری مردانه دریافت کنید.

این امتحانات عموما در 2 مرحله برگزار می گردد:

مرحله نخست

 • قبولی در آزمون تئوری این آزمون عموما به صورت تستی برگزار می گردد.

مرحله دوم

 • قبولی در آزمون عملی پس از قبولی در آزمون تئوری در این مرحله از شما آزمون ارزشیابی مهارت پیرایش مردانه اخذ می گردد.

مزایای استفاده از گواهینامه آرایشگری سازمان  فنی و حرفه ای

مدرک آرایشگری این سازمان بیانگر مهارت انجام این شغل یا حرفه بوده است که دارای اعتبار در بیش از 70 کشور را دارا است. با داشتن مدرک معتبر آرایشگری علاوه بر اینکه شما می توانید خیلی راحت تر وارد بازارکارشوید، همچنین برای فعالیت به عنوان یک آرایشگر مردانه در خارج کشور نیز می توانید با مدرک معتبر فنی و حرفه ای اقدام کنید.

 • جذب بهتر و سریع تر در بازار کار داخل و خارج
 • جایگزین مدارک دانشگاهی به عنوان مدرک معادل
 • امکان جذب سریع تر در شرکت ها و موسسات
 • امکان تدریس در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای
 • دریافت کارت مربی گری
 • امکان ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها
 • جهت استفاده از تسهیلات وام خود اشتغالی
 • جهت کسب وام مشاغل خانگی

استفاده از گواهینامه فنی حرفه ای آرایشگری به جهت مهاجرت و اعزام نیرو به خارج از کشور

همانطور که در بخش پیشین گفته شد، ارزشمندترین مدرک فنی و حرفه ای مدرک رسمی صادر شده از سوی خود این سازمان است. داشتن این مدرک می تواند برای شما مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد که به مهم ترین آنها اشاره شد.

مدرک بین المللی آرایشگری مردانه

تمامی مدارک صادر شده از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارای کد بین المللی بوده و سایت این سازمان قابل استعلام می باشد. لازم به ذکر است مدرک آرایشگری  قابل ترجمه می باشد و در کشور های عضو سازمان جهانی کار دارای اعتبار است.

جمع بندی

شغل آرایشگری مردانه یکی از محبوب ترین و شاد ترین شغل های جهان می باشد که هیچگاه منسوخ نمی شود بلکه روز به روز در حال تحول و جدید شدن می باشد. آرایشگر مردانه ماهر کسی هست که علاوه بر داشتن مهارت در کوتاه و اصلاح موی سر، دارای روابط بالا اجتماعی می باشد. اگر فردی خلاق با روابط اجتماعی بالا هستید می توانید به راحتی در این حرفه موفق بشوید تنها با طی کردن مسیر فوق، با شرکت کردن در دوره های آموزشی آرایشگری مردانه شفیع رسالت می توانید خیلی راحت تجربه لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنید.

دکمه بازگشت به بالا