ورزشی

برای داوران مردودی جایگزین داریم/ از باشگاه‌ها می‌خواهیم که به سمت بیانیه‌نویسی نروند

مدیر اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: از باشگاه ها می خواهیم اظهار نظر نکنند.

گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، غلامرضا سلیمانی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی دستیاران و سرپرستان تیم های لیگ یک اظهار کرد: برگزاری این جلسات با داوران در طول سال ضروری است تا مدیران از نظر رفتاری داوران را بشناسند. قرار بود آقای افشاریان در این جلسه حضور داشته باشند که به دلیل مشکل ایشان من حضور داشتم. مطمئناً برای برخوردهایی که در لبه زمین رخ می دهد، داوران ما آموزش های لازم را برای مقابله با چالش های پیش آمده دیده اند و با توجه به اینکه یک مربی خارجی کلاسی هم برای داوران و هم برای ناظران برگزار کرده است، به روز شده است.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل حاشیه هایی که در فوتبال ما به وجود می آید ناآگاهی از قوانین یا اجرای آن است، توضیح داد: همین اظهارات قبل از مسابقات به شدت در روحیه و رفتار داوران تاثیر می گذارد و هر چقدر هم که تلاش کنید. متاسفانه این موارد روی داوران اثر منفی می گذارد و از تیم ها می خواهم که به هیچ عنوان وارد بیانیه نویسی نشوند. بیشتر استرس ها از خارج از کشور می آید و عوامل خارجی باید کمی کنترل شده تر رفتار کنند. عوامل انتظامی و قضایی بهتر می توانند در این زمینه کمک کنند. در فوتبال دنیا هم همین طور است، اگر خطایی از سوی عوامل تیم انجام شود، به شدت با آن برخورد می شود و اگر در فوتبال ما این اتفاق بیفتد، به تیم داوری هم کمک می کند.

مدیر اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال درباره عدم ورود اعضای اجرایی فدراسیون فوتبال به این جلسه گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم، شاید دعوت نشده اند. سهیل مهدی باید در این زمینه پاسخ دهد.

سلیمانی در پاسخ به این سوال که آیا نگران تعدادی از قضات رد شده در آزمایشات پزشکی نیستند؟ وی خاطرنشان کرد: متأسفانه 5 تا 6 داوری که در آزمون ها مردود شدند، داوران ممتازی بودند و غیبت آنها قطعاً جای نگرانی دارد، اما با توجه به تعداد زیاد داوری که در کشور داریم، جایگزین هایی داریم، اما مایلیم داورانی که موفق به حضور در آزمون نشدند. . طبق استانداردها حدود 45 روز باید برای این داوران بگذرد و در صورت تایید کمیسیون داوران باید دوباره از آنها تست بگیریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا