حوادث

برف و یخبندان در اصفهان / دستور آماده‌باش به دستگاه‌های امدادی

آفتاب‌‌نیوز :

منصور شیشه فروش شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: هشدار سطح نارنجی هواشناسی درخصوص نفوذ سامانه ناپایدار جوی، بارش برف و کولاک، وزش تندباد‌های موقتی، کاهش میدان دید و لغزندگی محور‌ها و معابر شهری و روستایی است.

وی با بیان اینکه این سامانه بیشترین تاثیر را در مناطق غرب، شمال و جنوب استان و با شدت بیشتر، شهرستان‌های فریدونشهر، سمیرم، چادگان، فریدن، بویین میاندشت، خوانسار، گلپایگان، کاشان، نطنز، بخش میمه و مناطق و محور‌های جاده‌ای مرزی بین استان اصفهان با چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و کهگیلویه و بویر احمد خواهد داشت، گفت: براساس پیش بینی‌ها این شرایط از امشب تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ادامه داد: بر همین اساس به دستگاه‌های امدادی، عملیاتی و خدمات رسان بویژه اداره راهداری، شهرداری‌ها، پلیس راه، هلال احمر، اورژانس، شرکت‌های گاز، آب و فاضلاب، دهیاران و ستاد مدیریت بحران فرمانداری‌ها اعلام آماده باش شده است.

شیشه فروش گفت: لازم است تجهیزات امداد زمستانی و ماشین آلات سنگین و برف روبی در راهدارخانه ها، پایگاه‌های امدادی شهری و روستایی مستقر شوند.

وی تاکید کرد: امکانات امدادی و تیم‌های عملیاتی هلال احمر در جاده‌ها باید تقویت و پیش بینی و تامین اقلام ضروری و ظرفیت‌های اسکان اضطراری برای مسافران انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: به منظور تردد در محور‌های یاد شده استفاده از زنجیرچرخ در خودرو‌های سبک و سنگین ضروری است.

شیشه فروش ضمن درخواست از شهروندان برای پرهیز از صعود به ارتفاعات در این مدت گفت: ۳۲۴ تیم امدادی و خدمات رسان ثابت و سیار در مناطق در معرض خطر، محور‌های جاده‌ای روستایی و شهری، پایگاه‌ها و راهدارخانه‌ها به همراه تجهیزات و ماشین آلات لازم استقرار یافته اند و تلفن‌های امدادی ۱۴۱ برای اطلاع رسانی از وضعیت راه ها، ۱۱۲ هلال احمر، ۱۱۵ اورژانس و ۱۲۵ آتش نشانی، ۱۹۴ امداد گاز، ۱۲۲ امداد آب و فاضلاب، ۱۲۱ امداد برق و ۱۱۰ نیروی انتظامی برای پاسخگویی به امداد خواهان به صورت شبانه روز ارائه خدمت خواهند داد.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا