برنامه اصولی پیاده روی برای لاغری

آفتاب‌‌نیوز :

گاهی اوقات انجام تمرین‌های سخت ورزشی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرند اما، در برخی از موارد تنها با پیاده‌روی می‌توان کاهش وزنی محسوس ایجاد کرد.

همانطور که می‌دانید پیاده روی، یک روش آسان و در دسترس برای کاهش وزن محسوب می‌شود. زمانی که سبک زندگی شما به گونه‌ای است که بیشتر ساعت‌های روز پشت میز هستید؛ باید این گزینه را در برنامه روزانه خود بگنجانید. پیاده‌روی علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند سوخت کالری‌های خود را افزایش دهید، بهترین روش برای کاهش سطح استرس نیز محسوب می‌شود. هر چقدر استرس کمتری داشته باشید راحت‌تر وزن کم می‌کنید.

روزانه ۱۵۰۰۰ قدم بردارید.

اصلا مهم نیست در حال حاضر چقدر پیاده روی می‌کنید، شما می‌توانید این مقدار را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید وزن خود را کاهش دهید، ۷ روز از هفته را ۱۵۰۰۰ قدم پیاده بروید. در مورد افزایش آهسته تعداد قدم‌ها نگران نباشید. فقط شروع به کار کنید. به مرور زمان قادر خواهید بود مسافت بیشتری را پیاده روی نمایید. افزایش تعداد قدم‌هایی که بر می‌دارید استرس و فشاری بر روی بدن ایجاد نمی‌کند. پس با خیال راحت پیاده روی کنید. از فردا شروع کنید از روزی ۱۰۰۰ قدم تا سرانجام به روزی ۱۵۰۰۰ قدم برسید.

هر روز سه بار، ۲۰ دقیقه پیاده‌روی کنید.

داشتن سه پیاده‌روی بیست دقیقه‌ای در طول روز به شما کمک می‌کند به اهداف خود در کاهش وزن دست پیدا کنید. مطالعه انجام شده در دانشگاه واشینگتون نشان می‌دهد افرادی که یک ساعت پس از هر وعده غذایی به مدت ۱۵ دقیقه پیاده روی می‌کنند، میزان قند خون بهتری نسبت به سایر افراد دارند. این موضوع بدین معناست که پیاده‌روی پس از ناهار می‌تواند از مصرف بیش از حد غذا بکاهد و هوس شما به مواد شیرین را کاهش دهد.

 سه بار در هفته به کوه نوردی سبک بپردازید. 

بالا رفتن از تپه، جا‌های بلند یا پله‌ها به شما کمک می‌کند عضلات بیشتری بسازید. افزایش حجم عضلات به افزایش میزان سوخت و ساز پایه شما کمک می‌کند. به همین خاطر بهتر است در برنامه هفتگی خود، سه روز را به بالا رفتن از تپه یا کوه اختصاص دهید.

استفاده از سرعت در پیاده‌روی

سرعت گرفتن در فواصل یک دقیقه‌ای می‌تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و کالری‌های بیشتری را بسوزاند. بعد از اینکه توانستید این فواصل را به برنامه منظم پیاده‌روی خود اضافه کنید، قادر خواهید بود سرعت و مدت زمان آن را نیز افزایش دهید. زمانی که سریع‌تر پیاده‌روی می‌کنید بر روی تاب دادن و چرخاندن بازوی خود نیز تمرکز کنید. حرکات بیشتر بازو به شما کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانید و قدرت عضلات شانه‌های خود را بیشتر کنید.

پیاده‌روی با کمک وزن بدن

پیاده‌روی تنها برای کاهش وزن صورت نمی‌گیرد. زمانی که پیاده‌روی می‌کنید هر ۱۰۰۰ قدم توقف کنید و تمرین اسکات را ۵ الی ۲۰ بار انجام دهید. تمامی تمریناتی که با استفاده از وزن بدن انجام می‌شود، موجب افزایش ضربان قلب شده و به شما کمک می‌کند تا عضلات بیشتری بسازید.

دکمه بازگشت به بالا