فرهنگ و هنر

برنامه تلویزیونی “رویان” ساخته می شود

مدیر شبکه یک سیما در بازدید از پژوهشکده رویان از تولید دو برنامه جدید با محتوای رویان خبر داد و شعار شبکه اول را رصد پیشرفت کشور اعلام کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، میشم مرادی بیناباج مدیر شبکه یک سیما با حضور در پژوهشگاه رویان با مسئولان این گروه درباره انتخاب شعار جدید شبکه یک، تولید دو برنامه جدید رویان دیدار و گفتگو کرد. و «پارسا» و تشکیل کارگروه «پیشرفت» در شبکه یک سیما.

وی حضور در این پژوهشگاه را نشان از عزم مضاعف رسانه ملی برای معرفی دستاوردها و ظرفیت های علمی کشور به رسانه ملی و شبکه یک سیما می داند.

مدیر شبکه یک نیز در این دیدار، رسالت شبکه یک را افزایش حس امید، تعلق و مسئولیت نسبت به ایران اسلامی از منظر ارائه هویت، پیشرفت و کارآمدی نظام دانست و این شعار را اعلام کرد. کانال تحت عنوان “نظارت بر پیشرفت کشور”.

مرادی بیناباج خاطرنشان کرد: یکی از ارکان جهاد تبیین، شناخت ظرفیت و پیشرفت علمی کشور در عرصه های مختلف است. شبکه یک به عنوان شبکه ناظر پیشرفت ایران باید با نمایش دستاوردها و تلاش ها حس اعتماد به نفس و تعلق به جامعه را از منظری جدید منتقل کند و از این حیث نام و یاد جناب آقای کاظمی آشتیانی باشد. و سایر دانشمندان و پژوهشگرانی که مخلصانه در پژوهشکده های کشور فعالیت می کنند باید در رسانه ملی به عنوان قهرمانان ملی معرفی شوند و پژوهشکده رویان که امروزه یکی از نام ها و نمادهای پیشرفت علمی کشور است. شتاب و خود نام «رویان» که شناخته شده و افتخارآمیز است باید به نامی تبدیل شود که مخاطب ایرانی و مردم کشور هر کجا که آن را می شنوند به ایران عزیز احترام و عزت و دلبستگی می کنند.

وی سپس اعلام کرد: اگر تاکنون به اندازه کافی این کار انجام نشده است ناشی از کم کاری رسانه هاست.

مرادی بیناباج افزود: روایت افرادی که از خارج از کشور برای درمان ناباروری به جامعه پزشکی و علمی ایران عزیز مراجعه می کنند و یا هزاران نفر دیگر که برای رفع مشکلات خود به پژوهشگاه های داخل کشور مراجعه می کنند باید در رسانه ملی منعکس شود. تلاش شبکه یک باید این باشد که با مشاهده زمینه های پیشرفت کشور، درک و شناخت صحیح از این حوزه ها را به بینندگان منتقل کند.

وی گفت: گروه علم و اقتصاد شبکه یک مجله تصویری «رویان» را برای پیگیری و ارائه رشد و پیشرفت علم و فناوری کشور از دریچه رویان تولید می کند.

مدیر شبکه اول از «پارسا» به عنوان یکی دیگر از برنامه های شبکه اول در حوزه ترویج علم یاد کرد که دانشجویان با نگاهی تازه و جدید از اکتشافات و پایان نامه های علمی خود صحبت می کنند.

وی در پایان اعلام کرد: کارگروهی به نام «پیشرفت» در این شبکه تشکیل می شود که در آن دانشمندانی از رشته های مختلف علمی حضور خواهند داشت و هدف از تشکیل آن کمک گرفتن از پیشکسوتان عرصه علمی و هدایت شبکه است. رسانه ملی در روایت صحیح نهضت علمی.

رئیس پژوهشکده رویان در سخنانی با اشاره به نام دکتر کاظمی آشتیانی موسس این پژوهشکده و خدمات ارزنده وی، موفقیت های حاصله در زمینه ناباروری، سلول های بنیادی، سلول درمانی و تکثیر را برشمرد و گفت: : این موفقیت های بزرگ حاصل تفکرات “ما می توانیم” تیم همکارانمان است. در این مرکز راه اندازی شد و مفتخریم که پزشکان و متخصصان این حوزه «رویان» را در عرصه بین المللی می شناسند و فعالیت های این گروه به خوبی در رسانه های بین المللی ارائه می شود.

وی بیان کرد: این پژوهشکده دارای سه پژوهشکده تولید مثل، سلول های بنیادی و یک پژوهشکده بیوتکنولوژی در شهر اصفهان است که سالانه پذیرای تعداد قابل توجهی از بیماران خارج از کشور هستیم و نتایج بسیار مطلوبی داریم. همچنین 2000 اثر و بیش از 50 عنوان کتاب از جمله آثار علمی این مجموعه است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، در حاشیه این نشست مدیران شبکه یک سیما از آزمایشگاه های پژوهشگاه «رویان» نیز بازدید کردند.

پخش تلویزیونی "رویا" ساخته خواهد شد

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا