فرهنگ و هنر

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله ری شهری در آستان حضرت عبدالعظیم(ع)

مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله محمدی ریشهری، تولیت آستان مقدس حضرت سیدالکریم (ع) در مصلای امام علی (ع) این بارگاه ملکوتی برگزار شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، در این مراسم آیت الله حسینی بوشهری – از اعضای خبرگان رهبری – به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: مرحوم آیت الله ری انسانی بود که تا آخرین لحظات عمر خود برای احیای اهل بیت تسلیم نشد. -بیت(ع) و قوت ایشان.حضور ایشان در تمامی مسئولیت هایی که از اول انقلاب بر عهده داشت به عنوان مدیری توانمند ظهور کرد.

وی ادامه داد: انسان در نظام آفرینش جایگاه والایی دارد و قرآن انسان را موجود ممتاز معرفی می کند و در جای جای قرآن از عظمت انسان و مقام او گفته شده و او خلیفه الله است و خلقت همه نعمت ها برای انسان

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: استعدادهای انسان باید در رشد انسان به فعلیت برسد و طبق روایات، عقل به عنوان حجت باطنی اولین نیاز او محسوب می شود و اگر عقل بعدی را از دست داد، جای اوست. جهنم.

حسینی بوشهری یادآور شد: پیام آوران الهی حجتی آشکار هستند که انسان باید به عنوان یکی دیگر از عوامل تبیین کننده مسیر سعادت انسان و در نهایت عنصر پیروی از علمای دین به ویژه در عصر غیبت که همچون انواری درخشان در جامعه می درخشد، دنبال کند. عوامل سعادت انسان

وی با اشاره به اهمیت ادای احترام به علما و بزرگان دینی گفت: فضا. فرصتی برای بیان ابعاد شخصیتی این عالم ربانی وجود نخواهد داشت.

یکی از اعضای خبرگان رهبری تصریح کرد: علمایی که در داستان ها به عنوان ستارگان آسمان از آنها یاد شده و شایسته افتخار هستند، افرادی هستند که روح خدا در آنها متبلور شده و عافیت آنها به جامعه می رسد و به هیچ وجه منزوی نمی شوند. بلکه در میان مردم هستند و برای حل مشکلاتشان تلاش می کنند.

وی افزود: آیت الله ری شهری شخصیت بی نظیری است که منشأ خیرات و برکت است و در مراحل بسیار حساس انقلاب و در همه مقاطع بر حسب نیاز و فعالیت های سیاسی و علمی مرتبط در محضر شخصیت های برجسته نقش آفرینی کرده است. مانند مرحوم حضرت آیت الله گلپایگانی، آیت الله وحید خراسانی، مرحوم آیت الله تبریزی و مرحوم آیت الله مشکینی.

حسینی بوشهری در تشریح خدمات آن مرحوم اظهار داشت: مدیریت و توسعه حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع)، تأسیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث که واقعاً احیاگر اهل بیت(ع) است. ) و عالمی وارسته با تأسیس این مرکز سعید این است که به فکر توسعه معارف اهل بیت (ع) در میان نسل های جوان طلبه، بلکه طلاب نیز بوده است.

وی گفت: وی در تمامی ابعاد سیاسی، فرهنگی، علمی و اداری شخصیتی برجسته داشت و با روش منحصر به فرد خود موفق شد ایده های مختلف را برای فعالیت های علمی در کنار هم در موسسه دارالحدیث گردآوری کند.

این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی -رئیس جمهور-، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای -رئیس دادگستری-، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی -رییس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد. -، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی – تولیت مسجد مقدس جمکران – هیئت های عالی و نمایندگان آستان مقدس عراق، سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی – فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – ، مسئولین شهرستان ری، اعضای جماعت، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، شخصیت های علمی و دانشگاهی کشور، برخی فرمانداران و سایر مقامات کشوری و لشکری، اصناف و بازرگانان و مردم شریف و شهدای ری و تهران برگزار شد.

آیت الله محمد محمدی ری شهری از یاران باوفایش و شجاع انقلاب اسلامی، نماینده مجلس خبرگان رهبری و حفظ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) شامگاه یکم فروردین ماه در سنین سنی دارفانی را وداع گفت. سال 76 به دلیل بیماری در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران به لقاء الله پیوست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا