فرهنگ و هنر

برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد عملیات «نصر» و حماسه شهدای هویزه

مراسم بزرگداشت حماسه سازان عملیات نصر و استرا کربلای هویزه در قالب وبینار با حضور جمعی از رزمندگان ، خانواده های آزاد شده و شهیدپرور این حماسه ماندگار برگزار می شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، در این مراسم باشکوه که با تعهد سپاه دشت های آزادگان و مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت جبهه سوسنگرد در قم برگزار می شود.

فرماندهان ، آزادگان و رزمندگان حاضر در این مراسم از سراسر کشور خاطرات شیرین خود را بیان می کنند و یاد و خاطره شهدای این حماسه بزرگ و جاوید را گرامی می دارند.

در تاریخ 6 ژانویه 1980 ، عملیات نصر توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران ، رزمندگان اسلام با همکاری سپاه و بسیج مردمی در منطقه هویزه و با هدف بیرون راندن بعثی های دشمن اشغال شده از این منطقه انجام شد. در این منطقه حدود 800 نفر اسیر شدند و تعداد قابل توجهی از نیروهای دشمن کشته و زخمی شدند.

روز بعد ، گشتهای سنگین ارتش بخشی از نیروهای مردمی را در محاصره دندانها و زره های دشمن قرار دادند. این نیروها با مبارزه و شهادت بی نظیر خود با دشمن جنگیدند و منجر به شهادت مظلومانه حدود 80 نفر از جمله شاگردان امام خمینی (ره) ، فاتحان لانه جاسوسی آمریکا و نیروهای جهاد سازندگی از جمله شهید سید حسین علم الهود شدند. رفقا این مقاومت شدید به قسمت کربلا درباره هویزه معروف شد.

انتهای پیام

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا