اقتصادی

برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه تجلیل شدند

در آیین اختتامیه؛ آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد، برگزیدگان دومین جشنواره بین المللی شعر مولود کعبه در مراسمی که عصر امروز سه شنبه ۱۸ بهمن با حضور مسئولین، اساتید، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و شاعران برگزیده از کشور‌های ایران، پاکستان، هندوستان، ازبکستان، تاجیکستان و افغانستان در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، تجلیل شدند.
در این مراسم حجت الاسلام محمد موسوی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ضمن خیرمقدم به میهمانان، با اشاره به آیه قرآن کریم در خصوص امانتداری انسان، خطاب به شاعران گفت: مثال شما شاعران اهل بیت مثال کسانی است که به معنای واقعی زیر بار امانت الهی خودتان را مستحکم قرار دادید و انشاءالله با جریان اهل بیت محشور شوید.
 
برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه تجلیل شدند
 
در ادامه، بیانیه هیئت داوران جشنواره توسط محمد شاه بدیع زاده مسئول کمیته داوران قرائت شد و شاعران منتخب جشنواره از ایران و پنج کشور اسلامی سروده‌های خود در وصف حضرت علی (ع) قرائت کردند.
استاد سید احمد حسین از کشور پاکستان، استاد طرفه العین از کشور هندوستان، استاد جنابیل مظفرزاده از کشور ازبکستان، استاد هاشم خال اف از کشور تاجیکستان و استاد مصطفی محدثی خراسانی از ایران به عنوان شاعران ویژه جشنواره سروده‌های خود را تقدیم ساحت مقدس امام علی (ع) کردند.
 
برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه تجلیل شدند
 
 سید حکیم بینش از کشور افغانستان، قاسم بای (متخلص به ساحل) از شهر رامیان استان گلستان، علی مقدم (متخلص به عاصی خراسانی) از مشهد، ابراهیم قبله آرباطان از شهر تبریز و سید حسین سیدی از مشهد هم به عنوان شاعران منتخب جشنواره اشعار خود را قرائت کردند.
در پایان از برگزیدگان جشنواره در دو بخش ملی و بین الملل و داوران جشنواره با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و معاونان دانشگاه با اهدای لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره تجلیل شد.
 
برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه تجلیل شدند
 
در بخش ملی جشنواره، علی مقدم (متخلص به عاصی خراسانی) از مشهد، رتبه اول جشنواره را کسب کرد. ابراهیم قبله آرباطان از تبریز، رتبه دوم و سید حسین سیدی از مشهد رتبه سوم جشنواره را کسب کرد. همچنین قاسم بای (متخلص به ساحل) از شهر رامیان استان گلستان، به عنوان شاعر ویژه جشنواره معرفی و تقدیر شد.
در بخش بین الملل نیز استاد سید حکیم بینش از کشور افغانستان رتبه اول و منتخب جشنواره را به خود اختصاص داد و استاد سید احمد حسین از پاکستان، استاد خانم طرفه العین از هندوستان، استاد جنابیل مظفرزاده از ازبکستان و استاد هاشم خال اف از تاجیکستان به عنوان شاعران ویژه جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.
 
برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه تجلیل شدند
 
همچنین از داوران جشنواره محمد شاه بدیع زاده، استاد مصطفی محدثی خراسانی، سعید خومحمدی خیرآبادی، الهام امین، استاد زهرا محدثی خراسانی و استاد آزاده قاسمی نیز تقدیر شد.
گفتنی است در دومین جشنواره بین المللی شعر مولود کعبه که از آذرماه امسال آغاز شد ۳۰۰ اثر در بخش‌های ملی و بین الملل در سایت جشنواره ثبت و مورد داوری قرار گرفت.
 
برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه تجلیل شدند
 
این جشنواره به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان و همکاری موسسه امامت ومهدویت برگزار شد. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا