فرهنگ و هنر

«بز کلاه به سر» به بچه‌ها رسید

کتاب «بز با کلاه سر» اثر پروین پناهی منتشر شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، این کتاب با موضوع سپاس و قدردانی با تصویرگری فاطمه خسرویان و با مضمونی شوخ و تخیلی برای مخاطبان گروه سنی ب و ج توسط انتشارات مدرسه منتشر شد.

ناشر در مقدمه «بزهایی با کلاه بر سر» می نویسد: داستان درباره مردی است که نامی ندارد و احساس می کند بی نیاز و برای کار ساخته نشده است و مدام درمانده و ناله می کند و حتی کلاهی که به سر می گذارد او را بی ارزش نشان می دهد. چیزها را از دست می دهد، تازه می فهمد که قدر چیزهای خوبش را می داند، حتی اگر کوچک باشند.

در بخشی از کتاب می خوانیم: «او مردی بود که ابتدا نامی نداشت و بعدها او را بژدار نامیدند. بازدار در دنیا چیزی نداشت. او بود و بز! یک روز بازدار به دیوار تکیه داده بود و من با خودم صحبت کردم و گفتم: من چیزی ندارم! من همان بز دنیا را دارم با همان کلاه سرم! ». دستش را روی سر بز گذاشت و گفت: «هی عزیزم! – بگذار همان کلاه را به تو بدهم. کلاهش را برداشت و روی بز گذاشت. برج جدی سرش را تکان داد و سریع فرار کرد…

پناهی پیش از این کتاب «شاه و ماه» را توسط انتشارات مدرسه منتشر کرده بود. در بز کلاهی، تصویرگر نه تنها به هنر تصویرسازی و داستان سرایی تسلط داشت، بلکه شناخت قوی تری از ذائقه مخاطب نیز داشت.

او با شناختی که از مخاطب داشت، از طریق تصویرسازی توانست توجه کودکان و والدین را به خود جلب کند.

«بز با کلاه بر سر» در 40 صفحه رنگی و حجم سفر در فروشگاه های سراسر کشور و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسا https://enmabazar.ir/ نیز در دسترس عموم قرار دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا