اقتصادی

بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران

 به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، لوازم سرمایشی و گرمایشی از مهم‌ترین تجهیزات خانه و محیط‌های کاری به حساب می‌آیند. این دستگاه‌ها باعث رسیدن دمای هوای محیط مورد نظر به حد مطلوب می‌گردند و از این حیث اهمیت زیادی دارند. برندهای زیادی در تولید این محصولات فعالیت دارند که هنگام خرید باید محصول باکیفیتی را تهیه کرد.
یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها انجام تعمیرات تخصصی و سرویس‌های دوره‌ای اسپلیت است که نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران یعنی مجموعه کارمین و نکات مهم در مورد تعمیرات و خرابی این دستگاه آشنا کنیم.

اهمیت تعمیرات تخصصی اسپلیت
دستگاه‌های سرمایشی خصوصاً در فصل‌های گرم سال از اهمیت زیادی برخوردار هستند و خرابی آن‌ها تحمل دمای بالا در این ایام را بسیار سخت و طاقت فرسا می‌کند. بسیار اهمیت دارد که این دستگاه‌ها را به صورت دوره‌ای سرویس کنید و همچنین به افراد متخصص برای تعمیر بسپارید.
اگر کسانی که اقدام به سرویس یا تعمیر اسپلیت می‌کنند به اندازه کافی ماهر نباشند، می‌توانند باعث کاهش طول عمر دستگاه و خرابی‌های پی‌درپی آن شوند. به همین دلیل سعی کنید، تجهیزات خود را به دست بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران بسپارید. مجموعه کارمین با تجربه و سابقه طولانی مدت در این زمینه و کادری مجرب و حرفه‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها برای این تعمیرات است.
خرابی‌های شایع در اسپلیت
در کولرهای گازی بعضی مشکلات و خرابی‌ها رایج هستند و زیاد اتفاق می‌افتند. تعدادی از مهم‌ترین موارد را در این بخش به همراه دلیل و راهکار آن بررسی خواهیم کرد.
نشت گاز اسپلیت
وقوع نشتی در کولر یک عیب رایج بوده و زمانی رخ دهد که گاز مبرد داخل دستگاه کم بوده یا نشتی وجود داشته باشد. در صورت وجود سوراخ در لوله‌ها و نشتی، اجتناب از افزودن گاز بیشتر به سیستم بسیار مهم است.
تکنسین‌های متخصص از این موضوع آگاه هستند و توصیه می‌کنند افراد قبل از شارژ کردن کولر با مقدار مناسب گاز مبرد، محل نشتی را تعیین کرده و آن را برطرف نمایند. شما نیز باید دستگاه را آزمایش کرده و از تعمیر نشتی اطمینان حاصل کنید.
میزان صحیح گاز ارتباط مستقیمی باکیفیت و کارایی اسپلیت دارد و مراجعه به مشخصات سازنده برای تعیین کمیت مناسب ضروری است. تعمیرکاران مجرب در این زمینه در این سطوح و مقادیر مسلط هستند. توجه به این نکته که نشت گاز می‌تواند برای محیط زیست خطرناک باشد نیز اهمیت زیادی دارد.
برای تعمیر اشکالات این چنینی می‌توانید به مجموعه کارمین که از آن‌ها به عنوان بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران یاد می‌شود، مراجعه نمایید.

کثیف شدن فیلتر
یکی از مسائلی که موجب می‌شود اسپلیت به درستی کار نکند، کثیف ‌شدن لوله‌ها و فیلترهای آن است. این موضوع راندمان را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد؛ حتی می‌تواند منجر به خرابی کمپرسور و فن‌ها شود.
این مشکل معمولاً به خاطر نگهداری نامناسب و عدم انجام سرویس دوره‌ای به وجود می‌آید. اگر به صورت دوره‌ای فیلتر را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن را بشویید یا تعویض نمایید با این مشکل مواجه نخواهید شد.
خرابی برد الکترونیکی
اگر کولر گازی را به طور مکرر روشن و خاموش کنید، ممکن است که به برد الکترونیکی آن آسیب وارد شود. به بیان دیگر در عملکرد کمپرسور، برد کنترلی و فن دچار اختلال به وجود می‌آید. همچنین تکرار مداوم این اتفاق باعث خوردگی سیم‌ها و آسیب رسیدن به ترمینال‌ها می‌شود. برای جلوگیری و رفع این مشکل حتماً باید دستگاه توسط فردی حرفه‌ای و متخصص در بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران بررسی گردد.
مشکلات تخلیه کولر گازی
یکی از ایراداتی که در بین این دستگاه‌ها بسیار رایج شده، مشکل در تخلیه است. در واقع رطوبتی که از فضای خانه گرفته شده، به صورت کامل و درست تخلیه نمی‌شود. معمولاً زمانی با این مشکل مواجه می‌گردید که دستگاه را به درستی نصب نکرده باشید.
در صورت نصب ناصحیح احتمالاً آب از اطراف پنل داخلی به خاطر سرریز شدن خواهد ریخت و به وسایل خانه و دیوارها آسیب می‌رساند. به همین دلیل حتماً باید نصب را به افراد ماهر و حرفه‌ای بسپارید تا با این مشکل مواجه نگردید.
یکی از مجموعه‌هایی که به جرئت می‌توان آن را در لیست بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران قرار داد، مجموعه کارمین به حساب می‌آید. برای رفع این مشکل می‌توانید به متخصصان این شرکت مراجعه کنید و از تجارب آنها بهره‌مند شوید.
مشکل در سنسور ترموستات
در قسمت پشتی پنل داخلی اسپلیت یک سنسور ترموستات قرار گرفته، اگر این بخش با مشکل مواجه شود، عملکرد دستگاه با اختلال روبه‌رو خواهد شد. البته بعضی اوقات این اتفاق تنها به خاطر جابه‌جا شدن سنسور به وجود می‌آید و اگر آن را در سر جای اصلی خود قرار دهید به راحتی مشکل برطرف خواهد شد.
کثیفی کندانسور
یکی از ایرادات دیگری که در اسپلیت به وجود می‌آید، کثیفی بخش کندانسور است. این قسمت اهمیت بالایی دارد و باید همیشه سعی کنید به صورت سالانه لوله‌های مارپیچ کندانسور را تمیز کنید تا با مشکل مواجه نشوید. اما اگر این کار را نکرده باشید، این بخش بسیار کثیف خواهد شد؛ به طوری که مجبور هستید به یک تکنسین زنگ بزنید تا با پاک کننده‌های شیمیایی خاص آن‌ها تمیز نماید.

مشکل خرابی کمپرسور
خراب شدن کمپرسور نیز از رایج‌ترین اتفاقاتی است که برای یک کولر گازی به وجود می‌آید. خرابی این بخش می‌تواند به خاطر سیم‌پیچ سوزاندن آن باشد. همچنین نقص در عملکرد خازن راه‌اندازی نیز می‌تواند منجر به کار نکردن کمپرسور شود. در چنین شرایطی ابتدا شما باید گاز دستگاه را تنظیم نمایید و پس از آن خازن را مورد بررسی قرار دهید، اگر بازهم مشکل رفع نشد، مجبور به عوض کردن کمپرسور هستید.
برای عوض کردن کمپرسور یا تعمیرات تخصصی دیگر مربوط به اسپلیت بهتر است به تعمیرگاه تخصصی کارمین مراجعه کنید. این مجموعه از کادری مجرب و حرفه‌ای برخوردار هستند و می‌توان گفت بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران به حساب می‌آید.
سوختی خازن
اگر دستگاه شما دچار سوختگی خازن گردد، باید سریعاً برای تعمیر آن اقدام نمایید. بدون آن، نه فن‌های شما کار می‌کند و نه کمپرسور، زیرا خازن باید ولتاژ اولیه را برای فعال کردن موتور ایجاد و ارسال نماید. به همین دلیل در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، در واقع شما دیگر واحد AC عملکردی نخواهید داشت.
خنک نکردن
یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که برای استفاده کنندگان از کولرهای گازی به وجود می‌آید، مشکل خنک نکردن به حساب می‌آید. یعنی با وجود اینکه کولر گازی روشن است، اما باد خنک نمی‌زد و به کاهش دمای هوای محیط منجر نمی‌گردد.
این مشکل می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد که کثیف بودن فیلترهای هوا یکی از علل عمده آن به شمار می‌رود. تمیز نبودن این فیلترها باعث کاهش سطح مبرد می‌گردد و همچنین ممکن است تخلیه میعانات نیز مسدود شده یا به خوبی صورت نگیرد.
کم بودن یا تمام شدن گاز کولر می‌تواند یکی دیگر از این دلایل باشد، به همین دلیل باید اقدام به اضافه کردن گاز به کولر خود نمایید. یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث این اتفاق شود، اختلاف دما زیادی بین محیط بیرون و درون خانه شما است، معمولاً اسپلیت می‌تواند تا حدود 20 درجه دمای داخل منزل را نسبت به هوای محیط بیرون خنک‌تر کند، اما قادر به کاهش دما بیش از این نیست.
جمع بندی
دستگاه‌های سرمایشی در فصل گرما مهم‌ترین وسیله در هر خانه‌ای به حساب می‌آیند. اسپلیت برای داشتن عمر بالا نیاز سرویس دوره‌ای و تعمیرات تخصصی در صورت خرابی دارد. اگر این کار را به دست افراد حرفه‌ای نسپارید، راندمان و عمر دستگاه خود را به شکل چشمگیری کاهش خواهید داد.
در این مطلب علاوه بر نکات مهمی که برای تعمیر این دستگاه‌ها لیست گردید، مجموعه کارمین نیز به عنوان بهترین تعمیرگاه اسپلیت تهران معرفی شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید و با مشاورین در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا