عمومی

به مناسبت اولین سال ورودم به وبلاگ مجله تفریحی زیباروز

شایعات مربوط به شیوع تاج همزمان با پیشنهاد تصویب آئین نامه استقلال کانون وکلا در دادگستری بود! من مجبور شدم از روی احساس وظیفه و نگرانی برای اتحادیه کاری انجام دهم. چند هفته ای است که من با همکار جوان و با استعدادم هادی آشنا شده ام.

نامزدی هیئت مدیره همچنین باعث شد هادی را به عنوان یک مشاور و دوست ، یک همراه خوب و یک برادر صادق ببینم.

وقتی بحث آیین نامه مطرح شد ، او مقاله ای را به صورت داستان آماده کرد تا بتوانم در سایت خود کار کنم. به موازات این داستان ، ایده و فکر صحبت با هم رزمان پیشکسوت در برنامه Live Insta Our Mind به وجود آمد. بنابراین کار به جایی رسید ، شاید در طول روز بیش از بیست تماس و چند پیام برای هماهنگی لازم برقرار کردم که به لطف دوستان و انعکاس خوب مکالمه ، انگیزه و تلاش بیشتری به من داد. شناخته شده بود ، بنابراین جذب مخاطب کار ساده ای نبود ، اما موضوع و مهمانان گفتگو آنقدر جذاب بودند که هزاران نفر فیلم را به صورت زنده تماشا می کردند.

در این بین ، به دلیل نیاز رسانه ای به پوشش این مشکل و جبران کمبود رسانه در کانون وکلا ، سعی کردم با برخی از اصحاب رسانه و افراد مشهور در این زمینه گفتگو کنم. مهندس عباس عبدی ، بعضی از دوستان پرسیدند که چرا به اصولگرایان نرفتید؟ همین مشکل باعث شد تا بلافاصله در فضای مجازی به دنبال اصطلاح “فعالان رسانه ای” جناح اصولگرا باشم. تصاویر و ضبط های برخی از چهره های برجسته و برجسته اصولگرایان بر روی صفحه مانیتور نمایش داده شد.

من در اینستاگرام به دنبال محمد مهاجری در قالب های مختلف بودم تا از طریق پست مستقیم برای او پیام ارسال کنم. آیا شما واقعاً خودتان هستید؟ آنها گفتند: من صادق هستم ، در ابتدا باور نمی کردم که او خودش سایت را مدیریت کند تا اینکه شماره تماس تغییر کرد.

پس از توضیح مختصر در مورد پیشینه و اقدامات انجام شده در زیر برنامه ها ، من از او دعوت کردم تا در مورد برنامه نهاد حمایت در برنامه زنده صحبت کند ، شکایت وی این بود: “من مشغول وکالت نیستم”.

اصرار بنده و توضیح دلیل اصرار من از روی مهربانی و پذیرفتن صحبت وی ناشی شد. ممکن است من فارغ از هر تعهدی مکالمه را ادامه داده باشم ، که بازتاب این گفتگو در عناوین اصلی است محمد مهاجری او برای جامعه مدافع باقی ماند ، از جمله عنوان:اصلاح نگرش جامعه نسبت به حرفه وکالت ضروری است.

ادامه گفتگو با آقای محمد مهاجری برای من یک درس و تجربه ماندگار بود. نقطه عطف گفتگو پیشنهادی بود که حاصل تجربه چندین ساله وی در رسانه ها و رویکرد وی به مسائل اجتماعی مبتنی بر دانش رسانه است. پیشنهادی بهتر است وکلا وقایع و چالش های حرفه وکالت را به زبان ساده به مردم منتقل کنند برای این کار ، وی ضمن اعلام آمادگی برای کمک و اسکورت ، پیشنهاد کرد که خاطرات کتاب مقدس را به زبان ساده نقل کند. همین پیشنهاد و وعده کمک و پشتیبانی کافی بود انگیزه ام را برای نوشتن افزایش دهیددو سه روز بعد از مکالمه ، اولین خاطراتم را از یک پرونده خانوادگی برای او فرستادم تا برای او پیامی ارسال کنم. من یک ماه و چند روز منتظر یک پیام و یک پاسخ بودم ، اما در اوایل ماه ژوئیه نگاهم به پیامی در سراسر آنلاین برادر بزرگترم افتاد که نشان می داد دلیل تاخیر پاسخ یک مشکل نرم افزاری در تلفن است. خبر خاطرات وکیل اول با اجازه پرواز من به آسمان رسانه منتشر شد.

در تاریخ 29 ژوئیه 1999 ، اولین خاطرات منتشر شده از یک وکیل شروع تحصیل و کارآموزی من در حضور آقای مهاجری بود و این آغاز تمرین سیاه من به یادداشت های صنفی- اجتماعی تبدیل شد. این روزها ، صبح روز یکشنبه ، هزاران نفر در حال مرور خاطرات وکلا هستند. یادداشت های اجتماعی-صنفی من را می توان در کنار مقالات بزرگان حوزه رسانه مشاهده کرد.

29 ژوئیه 1400 تولد یک سالگی من است به روشی جدید و جدید که جز با لطف و عشق محمد مهاجری باز نمی شود. از آن روز به بعد ، هر وقت می خواهم نام او را بنویسم ، دو کلمه اصلاح می کنم:

*وکیل

دکمه بازگشت به بالا